Klocki do Atmos

pawelw81

Member
Cześć,

Prośba o pomoc w dobraniu komponentów do KD (salon 27m2 - 520x520x235cm wysokość).

Co obecnie posiadam:
  • projektor Sony HW55ES
  • ekran eSmart 120''
  • kolumny front Pylon Pearl 27
  • centralny i sat., również z serii Pylon Pearl
  • amplituner Yamaha R-N602, który idzie na sprzedaż na rzecz zakupu amplitunera do KD
. Wiem, że taki zestaw kolumn może nie zagra wybitnie w KD, ale obecnie nie planuję sprzedaży Pylonów. Może w przyszłości.

Salon-27m2-ekran.jpg


Salon-27m2-kanapa.jpg


Wiem, białe ściany i projekcja to nie jest dobre połączenie. Trwają negocjacje z druga połówką, nad zaciemnieniem bliskich okolic ekranu 1,5-2m (całego salonu nie przemaluję);-).

Do tego, będę chciał zakupić (według kolejności):
  • amplituner KD
  • sufitowe atmosy
  • wzmaczniacz/końcówka mocy pod fronty
  • Suba

Mam sporo pytań, ale chciałbym je zadawać po kolei, gdyż odpowiedzi na poszczególne pytania, będą definiowały kolejne:D.

Pytania na ten moment:
  1. W którą opcję iść w moim przypadku (schemat salonu poniżej):
    5.1.2 czy 5.1.4 (opcja z bocznymi kolumnami 7.1.2/7.1.4 - nie wchodzi w grę, gdyż nie będę miał ich gdzie umieścić)
    Kanapa, a w zasadzie głowa widza jest oddalona od tylnej ściany ok. 40cm, więc nie ma za wiele miejsca.
  2. Jaki amplituner kupić, który zgra się z Pylonami
    - w przypadku 5.1.2
    - w przypadku 5.1.4
    Z uwagi, że w przyszłości będę chciał zakupić wzmacniacz pod fronty, to koniecznie ampli z wyjście PRE na fronty.
  3. Gdzie umieścić Atmosy w suficie:
    - w przypadku 5.1.2
    - w przypadku 5.1.4
    Zielone kwadraty na schemacie to satelity.
    Sufit podwieszany k/g na wysokości 235cm.
Salon-27m2-atmos.png


Z góry dzięki za wszelką pomoc i dyskusje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW - dostaniesz kontakt do specjalisty - dostaniesz szczegółową odpowiedź.
 

pawelw81

Member
Z uwagi na problemy z dostępnością używanych amplitunerów 9.2 w moim budżecie, padło na Marantz SR6011 :) - wyrwałem za 2800zł.

20211220-110323.jpg


20211220-110348.jpg


W związku z tym pytania 1 i 2 są już za mną - idę w 5.1.4 i mam Marantz SR6011;).
Pora na kolejne, 3 pytanie - gdzie umieścić 4 sufitowe?

Test amplitunera w stereo już był.
Według mnie, Pylony ożyły - powiększyła się scena, bas jest precyzyjniejszy oraz słyszę niuanse w nagraniach, które niebyły słyszalne na Yamaha R-N602.
Co do kina to pierwsza kalibracja z mikrofonem się odbyła. Jest ok, ale walczę jeszcze z ustawieniami przy 5.0.

Nie - amplituner się nie grzeje w tej wnęce ;-).
 
Do góry