Klipsch Synergy F3-C2-B2

darekxx

New member
Witam

Zamierzam zmienić moje dotychczasowe głośniki Wharfedale na Klipsch Synergy F3-C2-B2 z tym że posiadam amplituner Denon avr 1610 i nie wiem czy jest wstanie im podołać czy też musze zminic amplituner na mocniejszy ?

Z góry dziękuję za odp :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
1610 jest do nich za słaby ale możesz kupić kolumny, posłuchać i jak będzie brakowało basu wtedy dopiero wymienić.
 

darekxx

New member
ok dzięki za odpowiedź w razie czego myślałem nad wymianą na Denon AVR-1910, PIONEER VSX-1016V-K, YAMAHA RX-V 765 tylko pytanie który będzie najodpowiedniejszy do tych głośników ? żeby było mocno przejrzyście a zarazem soczyście ?
 

Kuman

New member
Witam

Zamierzam zmienić moje dotychczasowe głośniki Wharfedale na Klipsch Synergy F3-C2-B2 z tym że posiadam amplituner Denon avr 1610 i nie wiem czy jest wstanie im podołać czy też musze zminic amplituner na mocniejszy ?

Z góry dziękuję za odp :)

To są kolumny o wysokiej dynamice i 8 ohmowe, co oznacza, że nie są wymagające co to amplitunera. Kolumny o dynamice 97dB (Klipsch F3) grają CZTERY razy głośniej od kolumn 91dB (moje poprzednie Paradigmy) przy takim samym poziomie sygnału wejściowego!

Tydzień słuchałem F3 podłączonych do wzmacniacza NAD302 (2x25W) i ani razu nie przekręciłem gałki głośności ponad połowę skali, gdyż obawiałem się o szyby i uszy. Na jakimś amerykańskim portalu jest analiza tych kolumn i wyliczenia matematyczne wykazały, że F3 w pokoju 20m2 powodują ciśnienie akustyczne przekraczające granicę bólu już przy mocy 2x18W !!!

Teraz mam podłączony cały zestaw F3-C2-B2+Sub KSW10 do Yamahy RX-V2065 i wszystko gra pięknie, a ampli wybrałem nie ze względu na moc, ale na dźwięk i funkcjonalność.
 
Do góry