Klipsch Synergy a Monitor Audio Bx - czy dużo lepiej ??

dudas

New member
Witam. Czy Monitor Audio BX to dużo lepsze granie niż taki Klipsch Synergy ? Warto zmieniać, czy może coś innego.
Co warto jeszcze odsłuchać na podobnym poziomie cenowym ?
Poszukuje ciepłego przyjemnego dzwięku, precyzyjnego i zarazem stonowanego (ktorko mówiąc przyjemnego dla ucha), mięki głęboki bass z dużą mocą bez dudnienia.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Jak szukasz "ciepłego przyjemnego dzwięku, precyzyjnego i zarazem stonowanego" to raczej nie Klipsch.Ja szukałbym czegoś z Monitor Audio albo Kef iQ.To słuchałem a zapewne są i inne marki grające podobnie.
 

don111

Banned
Poszukuje ciepłego przyjemnego dzwięku, precyzyjnego i zarazem stonowanego (ktorko mówiąc przyjemnego dla ucha), mięki głęboki bass z dużą mocą bez dudnienia.
wszystko z tego opisu pasuje ładnie, choć jeszcze trochę zależy od wzmacniacza jaki posiadasz
z nowych kolumn w tej cenie nie mają konkurenta o podobnym brzmieniu (z dużych podłogówek jak BX6), przynajmniej nic mi do głowy nie przychodzi
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Quantumy w sumie też miękko, przyjemnie, soczyście, choć góra już nie ta co MA, ale te Klipsche i tak wciąga :)
 

Krzych_c

New member
Quantumy lepsze do Onkyo, bo MonitorAudio ma, o ile się nie mylę metalową kopułkę ? A tak w ogóle to kolega Dudas sieje zamęt, bo nie wiemy czy zmienia same kolumny, czy sam amplituner...:roll: Wszystko można było pociągnąć w jednym wątku...
 

alex1

Member
Witam
Sądzę że koledzy dobrze podpowiadają - dla mojego ucha quantumy i MA grały i grają bardzo przyjemnie. Ostatecznie wybrałem MA
 

dudas

New member
Wiem że sieję zament, bo też mam zamęt w głowie w tej sprawie. Prowadziłem rozmowę z kilkoma sprzedawcami i kazali mi pozostać przy tych kablach i amplitunerze co mam czyli Onkyo 807 i większość doradziła przesiadkę z Klipschów na MA, bo ponoć ten typ tak ma że piszczy i świszczy. Nie wiem jednak czy nie było by warto jeszcze troszkę dołożyć i kupić coś lepszego, coś myśle że aby przeskoczyć tę półkę w której teraz się obracam (MA BX) musiał bym naprawde sporo dołożyć.

Podsumowując wszystkie opinie wywnioskowałem że wymiana amplitunera przy tych kolumnach co mam zbyt wiele by nie dała i kupno kolum okazało się moim błędem. Tak jak w niektórych szybkich kawałkach zachowują się całkiem przyjemnie, tak czasami nie idzie poprostu znieść tego co z nich wypływa.

Jednym słowem szukam naprawde za.... grania za w miare racjonalne pieniądze z czym że widze że kolumny muszą być droższe od ampa. U mnie było tak że cały zestaw wyszedł na równi z ampem a nawet amp był ciut droższy.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Nie wiem jednak czy nie było by warto jeszcze troszkę dołożyć i kupić coś lepszego, coś myśle że aby przeskoczyć tę półkę w której teraz się obracam (MA BX) musiał bym naprawde sporo dołożyć.
zależy co chcesz kupić, jak małe podstawkowce to w tej cenie kupisz lepsze, jak chcesz małe podłogówki - to również coś się znajdzie... a jak chcesz mocne podłogówki to ciężko będzie znaleźć drugie takie o podobnej jakości w tej cenie jak MA BX6

jak mieszkasz w Wawie to możesz w Polpaku posłuchać jeszcze Mistral Bow A2, podobno jakiś hit cena/jakość ostatnich miesięcy, możesz sprawdzić :)
cenowo ciut wyżej ale może u Ninja nie wyszłyby tak drogo, a reszta zestawu do kina jest tańsza od MA
 

Rudeford

New member
Mistral Bow A2 wygląd i wagę(51,6 kg / sztuka?) mają konkret. Trochę a nawet bardzo kojarzą mi się wizualnie z Jamo 606.
Panowie czy BX6 nadadzą się do heavy metalu i rocka bardziej w klimatach progresywnych niż agresywnych? Słuchałem kiedyś BR6(chyba z Nadem) i było całkiem fajnie. Druga sprawa to, że słucham także i spokojnego plumkania w stylu Sade.

Wow 3-setny post.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
do heavy metalu hmm, no powiedziałbym że to nie jest ich najmocniejsza strona, choć ogólnie nie przeszkadza im to grać nieźle w ostrzejszych gatunkach, może odrobinę brakuje takiego "wykopu" przez lekkie ocieplenie średnicy i przez mało agresywny charakter wysokich tonach (góry jest sporo ale MA BX stawia bardziej na delikatność i wybrzmienia)
lepiej tu zagrają agresywniejsze i szybsze kolumny jak np Paradigmy (do tej muzyki ekstra), ale z kolei na innych gatunkach - wypadną wyraźnie słabiej od MA BX
 

dudas

New member
Nie mieszkam blisko wawy więc nie będzie mi dane odsłuchać tych Mistrali, w dodatku na moje oko są dużo za małe. Mam duże pomieszczenie i mogły by nie domagać. Jak już to ewentualnie można by przemśyleć cos takiego jak Mistral. Myśle że muszę sie przejechać posłuchać tych BX w zestawieniu wraz z Klipschami i zobaczyć czy faktycznie taka przepaść.

PS: A jak bym chciał zaszaleć i kupić głośniczki gdzie fronty stoją na półce od 4000-4500. Co byscie doradzili pod to Onkyo co mam ? Czy już możen nie ma sensu kupywać głośników z takiej półki pod taki amp ?
 
Ostatnia edycja:

Krzych_c

New member
No dobra panowie. Pewnie zostanę zjedzony, ale nie wiem co Wy widzicie(słyszycie) w tych MA. Swego czasu jak szukałem kolumn pod Onkyo, tylko podstawkowych, z racji metrażu i umeblowania, brałem również pod uwagę BX2. Wykonane pięknie, wszystko cacy, ale pierwsza rysa pojawiła się kiedy podniosłem je aby lekko przestawić i hmmm, strasznie lekkie jak na swoje gabaryty. Nadrobią dźwiękiem, myślę sobie, no i może tak by było gdyby słuchać na nich partii smyczkowych, i ogólnie lekkiej muzyki pop. Przy nisko schodzącym basie już zaczynały się schody tzn takie stukanie w grubszą deskę rączką od śrubokręta:) Nie wiem, może nie wygrzane były...
Nigdy nie byłem fanem Magnata, ale kiedy odsłuchałem dla porównania 603, to dla mnie naprawdę była to inna liga. W końcu kupiłem Supreme ze względu na główne zastosowanie w KD i grach. A te i tak są cięższe od BX2 i niżej schodzą (2x tańsze). Przyznaję bez bicia że nie wiem jaka jest różnica w kolumnach pełnowymiarowych, ale odnosząc się do podstawek, nigdy nie zestawiłbym Onkyo z MA.
 

don111

Banned
bas to przecież nie wszystko, poza tym istnieje coś takiego jak średnica i góra, jeśli oczekujesz wykonturowanego brzmienia to chyba źle zrobiłeś z zakupem MA bo one stawiają głównie na średnicę, przestrzeń, mniej bezpośredni dźwięk
jeśli chodzi o podłogowe to Magnat nie ma lepszego basu od MA, obydwie konstrukcje mają świetny ale porównywalny bas
 
Do góry