Klipsch RF-62 + Harman HK3390 / HK 3490 do rocka, metalu, popu

treewood

New member
Witam wszystkich.

Słucham muzyki rock, metal, pop ale także trochę radia. Szukam dość dobrego zestawu do słuchania muzyki w pokoju o wymiarach 6.4 x 4.5m (ok 30m2).
Dość dużo się naszukałem i doszedłem do wniosku patrząc po opiniach, że dobrym zestawem byłby dla tego typu muzyki, wielkości pomieszczenia zestaw (głośniki + amplituner): KLIPSCH RF-62 + HARMAN HK3390 lub HARMAN HK 3490.

Czy moglibyście doradzić czy jest to dobre zestawienie? Niestety ciężko znaleźć sklep, który ma takie zestawy do odsłuchania. Zresztą jak już ma to i tak dźwięk jest inny niż w domu gdzie jest cisza, mniejsza przestrzeń itd.

Z góry dziękuję za porady.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do takiej muzyki Klipsch + Harman to dobre połączenie. Lepiej będzie jak kupisz HK3490. Przy tym metrażu (jeśli budżet pozwala) można pomyśleć nad RF-82. Możesz napisać do Blackninja na dobre ceny.
 

treewood

New member
Dzieki za odpowiedz. Myslalem nad RF-82 ale czytalem, ze te glosniki zaleca sie miec od sciany tylnej ok 1.5 metra (chodzi o bas reflex). Ja nie mam takiej mozliwosci bo moge dac max 0.5m. Z tego co wyczytalem to RF-62 przy tej odleglosci sa dobre.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
1.5 metra to chyba troche przesada, ale to najlepiej jak by się wypowiedzieli Ci co je mają. Zerknij może jeszcze na Paradigm Monitor 11 v.7 też super do cięższego rocka.
 

kampers

Member
A po co ci az tyle ja mam max 0,5m :) bass reflex jak bys mial go za duzo mozna stestowac zatykajac je :) RF 62 sa troche male na taki metraz :) jak pojedziesz posluchasz 62/82 to uslyszysz roznice :p ogolnie fajne kolumny :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niektóre kolumny uwzględniają taką możliwość np. MA czy Epos Elan. Nawet sa dodawane do zestawu piankowe zatyczki. W pewien sposób mozna zredukowac efekt, gdy basu jest za dużo lub gdy występują niepożądane efekty w postaci dudnienia. Można wtedy takie kolumny bliżej ściany dosunąć. Inna kwestia, to że nie spotkałem się z taką praktyką w kolumnach Klipsch. Masz trochę racji, bo bez sensu kupować kolumny które uwydatniają niskie tony, po to aby je ograniczać poprzez zatykanie BR. Zobacz jeszcze polecane przez kolege wyżej Paradigm Monitor, bo w Klipsch nie każdemu spodobają się wysokie tony z głośnika tubowego. Zarówno Paradigm jak i Klipsch mają dużą dynamikę i mocny bas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gdzie wypisują takie głupoty o odstawianiu o 1,5metra od ściany ? :)
Sam coś takiego widziałem ale u producenta i gość chciał perfekcyjnie rozłożyć bas w pomieszczeniu.

W tym pokoju to RF62II lub RF82II i HK3490.
 

pepero

New member
możesz śmiało brać RF-62II I HK 3490, przerabiałem to samo i ja mam ten zestaw przy 40 m2. Jeszcze nie zszedłem poniżej 20 na wzmacniaczu. Dzwięk jak bym to nazwał "soczysty", bas i wysokie.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
a ja prosiłbym żeby posiadacze hk3490 napisali czy słychać szum w kolumnach przy ustawieniu volume na o czyli -80db wszystkie zródła odłączone a cichy szum jest -blackninja czy to norma ze względu na potencjometr głosu kable się nie sprzęgają,poodsuwane od siebie
 

maniekn274

New member
Bez reklam
przy głosniku,dał bym głowe ze wczesniej tego nie było,i jest to na prawym ,a na lewym kanale prawie nic lekkie bzyczenie a na prawym szum na -78db jeszcze to słysze a potem juz muza zagłusza

i co panowie nikt jeszcze nie próbował sprawdzić tego szumu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pbaczek

New member
podepnę się pod temat. Czy wejście optyczne w HK 3490 jest dobre jakościowo?

Chciałbym podpiąć appletv po wzmacniacz i zastanawiam się czy lepiej kupić

Hk 3490 czy hk980 + przetwornik c/a?

z którego zestawu będzie lepszy dźwięk?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odnośnie HK 3490 najlepiej niech wypowiedzą się użytkownicy, którzy testowali te 2 typy podłączenia, ale uważam że analog jest lepszy bo to w końcu ampli stereo. Co do przetwornika c/a to zależy w jakiej cenie kupisz zewnętrzny? Jak kupisz np. ARCAM rDAC, CA DacMAgic to dużo lepsza jakość będzie z tych zewnętrznych, tylko kosztują one więcej niż cały ten ampli stereo:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wawa69

New member
a ja prosiłbym żeby posiadacze hk3490 napisali czy słychać szum w kolumnach przy ustawieniu volume na o czyli -80db wszystkie zródła odłączone a cichy szum jest -blackninja czy to norma ze względu na potencjometr głosu kable się nie sprzęgają,poodsuwane od siebie

U mnie przy -80 i włączonym CD słychać jedynie szum HK3490.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
chodzi o to że jak załączę hk z czuwania czyli z czerwonej diody na białą czy jak ucho przystawisz do sopranu najlepiej w kompletnej ciszy czy głośniki oddają jakikolwiek malutki szum czy nic kompletnie nie słychać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry