Klipsch rf 62 czy kef iq50 a moze kef iq70?

kubajvc

New member
Witam po raz kolejny .

Nie bede duzo rozpisywał sie o tym ile juz czasu szukam i czego nie przesłuchałem ale mam juz za sobą naprawde sporo .

Pokój 22 metry przejsciowy .
amplituner onkyo 609
rodzaj muzyki elektroniczna dnb trance
głownie stereo

Odsłuchiwałem klipscha rf 52 bardzo mi sie podoba scena ktora buduje . troche za mało dynamiczny bass leczy wydaje mi sie ze było to spowodowane akustyką pomieszczenia ( market)
odsłuchiwałem klipsch f1 bas bardzo ciekawy srodek i góra moze byc w rf zdecydowanie lepsza

szczerze mówiąc niebardzo mi podchodzi design tych kolumn i dlatego szukam czegos innego . baaaaardzo podobaja mi sie kef iq50 i iq70. ale nie mam mozliwosci odsłuchania ich .

ktore z tych kolumn beda lepsze do tej muzyki ?
sprzedawca w jednym ze sklepów powiedział mi ze słuchanie klipscha na dłuzsza mete jest męczące przez własnie tą bogatą scene i troche mnie to przeraziło bo faktycznie z 2 kolumn stereo słychac dzwiek tak jakby był wszedzie i nie wiem czy nie miał racji z tym męczeniem ucha .


z gory dziekuje za odpowiedzi i wyrozumiałosc .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie Kefy zagrają lepiej - ale nic dziwnego bo są w innej klasie.
Napisz do Blackninja od Ci precyzyjniej wyłuszczy do Twoich warunków.
 

mors111

Active member
Bez reklam
do 22m2 szukał bym kolumn z głośnikami przynajmniej 16cm ( może nawet 2x16cm ) ale nie 2x13cm , będą grały niższym pasmem
 

kubajvc

New member
no to teraz juz całkiem sie pogubiłem .

nie mam mozliwosci odsłuchu bo w mojej okolicy ( GdanskGdynia Sopot Elbląg ewentualnie Olsztyn ) nie ma chyba sklepu ktory by mógł mi zaprezentowac jakies ciekawe kolumny .

Paradigm bardzo mi sie podobają a najbardziej bowersy ale to juz inna półka.
Wiem ze wszyscy sobie teraz myslą to ma grac a nie wyglądac ale ja chce miec cos co gra i wygląda również . Zależy mi bardzo na elegancji !!!
Mam ustawiony budżet na 3000 i ani grosza więcej .

Pomóżcie mi panowie bo juz chyba od pół roku sie zastanawiam co wybrac .
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Napisz do Blackninja, on jest z Olsztyna. Mają tam dobrze wyposażony sklepik ;]. I przy okazji dostaniesz super ceny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepsze przy tej muzyce i po tym jak Ci się spodobały RF52 i F1, to śmiało Klipsch RF62II do tego pomieszczenia.
 

kubajvc

New member
no tak . rf62 juz chciałem kupowac ale wygladm mi nie odpowiada . i dlatego szukam czegos innego . moze polecisz mi cos bardziej eleganckiego ?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
wyczaj sklep gdzie są MA BX6,KLIPSCH RF62II,PARADIGM 9V7,i posłuchaj,może black ma to wszystko u siebie,one wszystkie w podobnej cenie,a może Oli Roth 40 ci przypasi,tańsze i do domu można zamówić do odsłuchania,klipsch i paradigm-podobne brzmienia,choć różnica mała jest,bx6 super wykonanie-jak dla mnie ale do mojej muzy mnie nie przekonały,oli bym postawił po środku klipsch a bx6,no i ta ich cena.posłuchać trzeba.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gebolek

Banned
Miałem dłuższy czas onkyo 5007 z Kefami IQ70.
Fajnie się to zgrywało.
Spokojne granie - rewelacja, co do np. rapu, hip-hopu za bardzo wyrazista średnica.
Ogólnie pozytywne odczucia, warto podkreślić, że kefy wymagają dość długiego wygrzewania.
 

kubajvc

New member
czyli klipsch bedzie jednak najlepszym wyborem ?
zastanawiam sie jeszcze nad roth oli 40 . cena jest sporo nizsza ale nie wiem jak odczucia ze słuchania. spotkałem sie z opinia ze zmiana klipsch rf 52 na oli 40 to skok o pare oczek wyzej . czy to prawda ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
czyli klipsch bedzie jednak najlepszym wyborem ?
zastanawiam sie jeszcze nad roth oli 40 . cena jest sporo nizsza ale nie wiem jak odczucia ze słuchania. spotkałem sie z opinia ze zmiana klipsch rf 52 na oli 40 to skok o pare oczek wyzej . czy to prawda ?

Chciałem odsłuchać RF 52 ale nigdzie w Łodzi nie mieli. Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić Roth. Z testów pewnego kolegi z forum (którego już chyba nie ma:) wynikało że grają podobnie do Monitor Audio BX6 gdzie pisał że bas w Roth jest dużo lepszy. Oli 40 to raczej można porównać z Klipsch RF 62 a RF 52 z Oli 30. Podobno Roth mają lepszą średnicę i wysokie od Klipsch a bas na podobnym poziomie. No i jeszcze na plus Oli, że są gabarytowo mniej głębokie od Klipsch gdzie na powierzchniach ok 16 mkw są bardziej ustawne, bo jak jeszcze RF 52 bym miał odsunąć od ściany te 30cm to musiałyby stać chyba na środku pokoju:) Jak na 22 mkw to z Klipsch RF 62 a z Roth Oli 40. RF 52 na ten metraż mogą być za małe. W tej cenie możesz jeszcze obejrzeć Monitor Audio MR6, tylko te kolumny są bardziej delikatne i spokojniejsze od Klipsch czy Roth ,ale jak szuksz czystości, sceny i detali w kolumnach to są również dobrą propozycją.
 
Ostatnia edycja:

niezgi

New member
Jeżeli zdecydujesz się na kef iq70 to powinieneś też pomyśleć o jakimś sub. głośniki te maja piekną góre i srodek nie męczą nawet przy głośnym sluchaniu dłuższy czas ,ale bass jest trochę pudełkowy i żeby wogóle jakis był, trzeba ustawić sprzęt dosyć glośno .
 
Do góry