Klipsch Rf 62 , 82 czy MA RX 8

adamllca

New member
Bez reklam
Adam75
klipsch kupilem wczesniej dla brata, teraz szukam cos dla siebie , po pierwsze mam inne upodobania muzyczne jak brat dlatego celuje w MA Rx8 poniewaz wiem jak graja i sa latwiejsze w ustwieniu a w moim przypadku to bardzo wazne gdyz nie mam mozliwosci za duzej odsuniecia kolumn od sciany , wiec klipsch z tylnym bas refleksem odpada .
 

BD

Member
Bez reklam
przypominam, ze MA tez ma bassreflex i odleglosc od scian musi byc zachowana no ale graja duzo fajniej od Klipsh- tu nie ma co dyskutowac....
 

adamllca

New member
Bez reklam
tak wiem ze monitor ma z tylu tez bassrefleks ale tez i z przodu wiec wieksze pole manewru mi to daje . Przynajmniej tak mi sie wydaje :) i jeszcze jedno czy ktos moze mi polecic dobry amplituner stereo do MA RX8 sluchalem ich z HK3490 bylo oki- tylko pytanie czy moze byc lepiej ? :) Audiofilem nie jestem sporo radia internetowego slucham a jak wiadomo jakos tego nie najlepsza jest , choc u mnie leci to przez DAC ,wiec choc tym sie ratuje .
 

Raul1975

New member
Dzięki wielkie za zainteresowanie i posty.
Czytając wszystkie posty w temacie pogubiłem się trochę. Tytuł tematu to RX 8 vs RF 62 lub 82. Czyli rozumiem że MA seria Silver (RX) jest odpowiednikiem RF Klipsha? W takim razie seria M czy nawet Bronze(BX) Monitor Audio jest niżej niż Klipsh Reference? Sorki że tak drażę temat ale jest to dla mnie ważne. Ogólnie to zastanawiam się czy nie zaatakować MA RX6 przody teraz a tyły na raty kupić lub dokupić za pól roku. Wzmacniacz też mam przedpotopowy Technics SA EX 320 więc też do zmiany :))))
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
tak wiem ze monitor ma z tylu tez bassrefleks ale tez i z przodu wiec wieksze pole manewru mi to daje . Przynajmniej tak mi sie wydaje :) i jeszcze jedno czy ktos moze mi polecic dobry amplituner stereo do MA RX8 sluchalem ich z HK3490 bylo oki- tylko pytanie czy moze byc lepiej ? :) Audiofilem nie jestem sporo radia internetowego slucham a jak wiadomo jakos tego nie najlepsza jest , choc u mnie leci to przez DAC ,wiec choc tym sie ratuje .
HK3490 jest ok, ma spora moc co do napędzenia RX8 się przyda. Dobrze tez się uzupełnią brzmieniowo.
 

Adam75

New member
Oj Panowie tak chwalicie RX8, że sam zaczynam mieć tyci tyci wątpliwości. W sumie już jestem zdecydowany na Klipsche RF-82, słuchałem ich i w metalu/rocku wymiatają. Szkoda że nie mieli RX8 a tylko BR6 i te wypadły blado w tym repertuarze(wiem nie są do niego stworzone) ale podobno RX maja większego kopa? Nie wiem czy warto się fatygować kawał drogi co by tylko utwierdzić się w słuszności własnego wyboru.
 

Padrone

New member
rf 62 - ich sluchalem z HK 980 - wypadły swietnie. ( muzyka - rap, dance, house itp) - mysle ze jesli ktos slucha podobnej muzyki to RF 82 są idealne (rf 62 daja rade a co dopiero rf 82).
pozdrawiam.
 

don111

Banned
Czytając wszystkie posty w temacie pogubiłem się trochę. Tytuł tematu to RX 8 vs RF 62 lub 82. Czyli rozumiem że MA seria Silver (RX) jest odpowiednikiem RF Klipsha? W takim razie seria M czy nawet Bronze(BX) Monitor Audio jest niżej niż Klipsh Reference?
nie jest tak
MA BX6 grają wyraźnie lepiej od tego Klipscha RF 62, chyba że poszukujesz czegoś co dostarcza jak najwięcej "czadu", Klipsch gra bardziej dynamicznie i bezpośrednio ale jakość góry/średnicy nie jest ta sama, bas porównywalny (świetny w obydwu)
z tym że to się doceni na innej muzyce niż testował np kolega wyżej i nie sugerując się pierwszym wrażeniem (efektownością spowodowaną np podbiciem basu i góry) bo Klipsche (RF także choć w mniejszym stopniu niż F) należą niestety do gatunku kolumn drażniących przy dłuższym odsłuchu w odróżnieniu od MA
wg mnie MA się opłaca zdecydowanie bardziej, w cenie RF62 masz większe i trochę mocniejsze BX6, no chyba że to wciąż za mało, bo odpowiednika RF 82 w ofercie MA już nie ma :)
 
w klasie cenowej takim odpowiednikiem jest MA RX8 ale to tylko w klasie cenowej bo jeżeli chodzi o wykonanie i walory akustyczne to już jest przepaść:D
 

Rudeford

New member
Nie... no nawet mi jako posiadoczowi RF-62 marka MA w modelu RX spedza sen z czegoś tam przez wykonanie nie koniecznie przez zastosowanie.
@Adam
Jeśli lubisz takie klimaty to u mnie Arch Enemy - Doomsday Machine rozstrzygnęło na korzyść Klipsów 62vs m.in. XR6. Perka na RF wymiata i RX może jej lizać stope... dosłownie!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardziej wkręcają Ci się Klipsche - to bierz, przecież to Twój zakup . Pytałeś o porady - to są tylko nasze zdania.
 
Do góry