Klipsch Rf 62 , 82 czy MA RX 8

łukasz82

New member
akurat RF-62 nie mieli, bo też przyszło mi to do głowy, ale w sumie jak już szaleć to szaleć i RF-82 bym brał :) dylemat mam tylko, bo jak już kupie ampla stereo i same przody to jak znam życie ciężko będzie mi skompletować później cały zestaw. wymieniając ampli i dokupując resztę. poza tym niby te nowe RF-II są bardzo podobne to już nie byłby komplet, bo jak by nie było seria inna i podobno nie pasuje tak łączyć :( co do mocy RF-82 to mam na myśli to, że jestem zaskoczony, bo potęga dźwięku jest straszna. wcześniej słuchałem na mini wieży philipsa i 5.1 creativea a później logitecha :) metraż pokoju ograniczał, ale teraz jak mam pole do popisu to zgłupiałem odsłuchując w/w klipscha :)
 

-DaReK-

New member
Witam, podepnę się nieco pod temat, bo również rozważam zakup kolumn stereo z amplitunerem, w okolicach 5000 zł. Problem polega na tym, że mam niewielki pokój - ok. 16m2, z "otwartymi" drzwiami na drugi pokój również ok 16m2. Czy do takiego pomieszczenia jest sens kupować kolumny Klipsch RF-82 ? Wiem, że jest jeszcze model RF-62, tyle że gra poprostu gorzej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że warto - przecież różnice są właśnie w szczegółach i właśnie RF 82 - to miód na serce każdego człowieka.
 

łukasz82

New member
przypuszczam, że takie pomieszczenia RF-82 rozerwią na strzępy :)
posługując się gałką volume delikatnie myślę, że powinno być ok.
w tym przypadku chodzi o jakość muzyki, bo mocy to te kolumny na takie pomieszczenia mają za dużo. nie słuchałem RF-62, ale jak ktoś lubi bassik to jedno jest pewne, że 2x20cm spisze się lepiej niż 2x16cm :) cenowo wiele się nie różnią a i wizualnie RF-82 miażdżą.
 

piotr10

New member
Bez reklam
przypuszczam, że takie pomieszczenia RF-82 rozerwią na strzępy :)
posługując się gałką volume delikatnie myślę, że powinno być ok.
w tym przypadku chodzi o jakość muzyki, bo mocy to te kolumny na takie pomieszczenia mają za dużo. nie słuchałem RF-62, ale jak ktoś lubi bassik to jedno jest pewne, że 2x20cm spisze się lepiej niż 2x16cm :) cenowo wiele się nie różnią a i wizualnie RF-82 miażdżą.

Tak się składa, że mam hk3490 i RF-82 i z ciekawości przeprowadzę je na chwilę do pokoju 14 m. :)
Jestem niezmiernie ciekaw :) Dam znać:)

Muszę nadmienić, że odsłuchiwałem RF-62 z hk460 w pomieszczeniu ok 20 m i było ok,.
 

-DaReK-

New member
@adamllca: nie miałem okazji porównywać, ale z tego co wyczytałem na rożnych forach, RF-82 grają bardziej szczegółowo, oraz oczywiście mają głębszy bas, co w moim przypadku jest ważne, gdyż nie chcę kupować dodatkowego subwoofera.

@piotr: to super, też jestem ciekaw. Czekam z niecierpliwością.
 

piotr10

New member
Bez reklam
@adamllca: nie miałem okazji porównywać, ale z tego co wyczytałem na rożnych forach, RF-82 grają bardziej szczegółowo, oraz oczywiście mają głębszy bas, co w moim przypadku jest ważne, gdyż nie chcę kupować dodatkowego subwoofera.

@piotr: to super, też jestem ciekaw. Czekam z niecierpliwością.[/QUOTE

Myślę, że RF-82 mogą wytworzyć w pomieszczeniu tak do 20 m ciśnienie, które będzie nie gorsze od suba 30cm z dość dobrym wzmakiem.
Na 60 metrach - tak jak u mnie to jednak subik sie przydaje.
 

łukasz82

New member
piotr10: przymierzam się właśnie do takiego zestawu H/K3490+RF-82 :D
sprawdzam ceny i jak dostanę taki zestawik w dobrej to chyba się zdecyduję.
myślę, że 32m2 wypełnią dźwiękiem super :p
 

łukasz82

New member
myślę, że z akustyką źle nie jest. salon w kwadracie, wysokość standard 2,6m, niezagracony... na ścianie na której będą stały kolumny jest tylko stolik z TV i nic więcej a naprzeciw sofy i w jednym rogu witrynka a w drugim narożne biurko z kompem. bez dywanów, w oknach firanki i zasłony. rolet póki co nie potrzebowałem.
 

Raul1975

New member
Witam!
W przyszłym miesiącu miałem zamiar nabyć HK AVR 460 + Klipsch RF 82.
Czytając Wasze posty pojawił się problem...pokój mam 17 m2.
Kupować czy może zejść na RF 62?
 

Raul1975

New member
hmm podejrzewałem że może być z tym problem ;-)
Pytanie mam takie czy powierzchnia będzie miała negatywny wpływ na dźwięk czy ,,tylko" nie będę mógł w pełni wykorzystać mocy sprzętu.
Dodatkowo myślę że w najbliższej pięciolatce czeka mnie zmiana mieszkania na większe więc jakoś byłbym w stanie przeboleć jakieś zakłócenia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wszystko rozchodzi się o akustykę pomieszczenia.
W takim pokoju przy tak duzych kolumnach (i wzamacniaczu), aby nie czuć negatywnego wpływu zbyt małej powierzchni pomieszczenia nie będziesz mógł rozwinąć ich mocy. Żeby jeszcze pomieszczenia było otwarte (powiedzmy na kuchnie, salon, cokolwiek) to jeszcze pół biedy. Może dasz fotkę lub rysunek?
Inaczej mowiac, bedziesz musiał słuchać ciszej, by nie słyszeć dudnienia i innych negatywnych skutków złego rozchodzenia się fal dzwiękowych, jak np. częstszego odbicia od różnych ścian (bocznych i równoległych). Wg mnie zdecydowanie przedobrzysz. Mniejsze kolumny i dzięki temu mniejszy wzmak (npo. 360). Mniejszym kosztem lepszy efekt, bo inaczej przepłacisz i będzie gorzej. Takie mam zdanie.
Wszystko rozchodzi się o akustykę pomieszczenia.
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
@Raul1975 RF-62 już do mnie jadą i będą grały w pokoju 16m2. Jak tylko je ogarnę, to dam znać jak się w tym metrażu sprawują. Przedtem miałem Altusy 300(niestety dudniły), więc będę miał porównanie do sporych i mocnych kolumn.
 
Do góry