Klipsch Rf 62 , 82 czy MA RX 8

PeterMac

New member
Bez reklam
ja mam akurat Chorda Oddysey 2 kabel udało mi sie kupić w cenie tanszego Silverscreena, ale są równiez inne lepsze gorsze kabelki takich firm jak Wireworld, QED'a, Kimber, Ultralink, itd... jest spory wybór.
Mozesz kupić na początek coś taniego np. Profigolda z metra ciętego a z czasem kupić lepszy kabel i wtedy bedziesz miał porównanie do tego gorszego :)
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
a wiec jutro wybieram sie na odsluch ,mam nadzieje ze wszytskie watpliwosci zostana rozwiane bedzie: HK3490 , klipsch rf 62, 82 i Dali ikon 6 , 7 oraz MA rx6, 8 czyli wszystko co mnie interesowalo :)
 

łukasz82

New member
Tak sobie wykombinowałem i zastanawiam się teraz co byłoby lepsze do Klipsch RF-82...? :lol:
AVR460 czy może HK3490+AVR260?
Póki co kupić stereo HK3490 z RF-82 a później dokupić AVR260 i resztę do całego KD?
HK3490 w stereo podobno lepszy od AVR... tylko pytanie czy jest sens tak kombinować i czy AVR260 uciągnie RF-82 set w KD???
 

adamllca

New member
Bez reklam
Odsluch już mam za soba –szczerze polecam wszystkim ta metode doboru kolumn ,choc nie powiem warto najpierw poczytac i troszke zawezyc pole poszukiwan ,no chyba ze ktos dysponuje niezmierna ilscia czasu wolnego. Ale do rzeczy wiec tak :Kolumny
Klipsch RF 82( 62 nie mieli niestety)
MA RX8
Dali ikon 6 ( 7 nie było)
Wszystkie kolumny były napędzane HK 3490 plus zrodlo czyli 3 elementy testowalem
1- HK 250 DMC
2- HK 49 DVD oraz 39( choc ja osobiscie nie zauważyłem roznicy w jakości dźwięku miedzy 39 a 49.)
Caly odsłuch odbyl się w dosc okazalym pomieszczeniu 30m2.Dodam ze kolumny nie były wygrzane. Żaden audiofil ze mnie wiec i slownictwo nie jest fachowe po prostu to co czuje i slysze to pisze :) Na pierwszy ogien poszly Dali ikon 6 . Wiec co tu duzo pisac powiem krotko odpadaja - to nie to czego szukalem ,wiec nie będę się rozpisywal na ich temat - na placu boju zostaja Klipsch Rf 82 I MA RX8.
KLIPSCH RF 82. Pierwsze wrazenie –Kurcze te RF82 to masywne kolumny same wymiary tak tego nie oddaja jak rzeczywistość. Naprawde kolumny sa potężne , jak również tak graja,maja nieludzkiego kopa , bass mocny ale nie dudniący , w pelni kontrolowany .itp. Dobrze je ustawic w odpowiedniej odlegosci od sciany .Jesli chodzi wlasnie o ustawienie to Pan sprzedawca poinformowal mnie ze MA RX8 sa elastyczniejsze ,mniej wymagajace w tym aspekcie, łatwiejsze w rozmieszczeniu .Bo posiadaja przod i tyl bas refleks a RF82 tylko z tylu co powoduje ze wymagaja wiekszej odległości od sciany. Choc musze powiedziec ze RF82 wystarczylo ok. 40cm od sciany i było miodzio.
Oczywiście jak ktos wykorzysta cala moc jaka oferuje HK3490 to wiadomo ze lepiej wiecej miejsca z tyłu zapewnic dla RF .ale uwierzcie mi ze przy volume - 17db miałem dosyc , RF82 robily masakre w pomieszczeniu , ciezko opisac ale 98db sprawności to mistrzostwo robi swoje .
. Mogę śmiało powiedziec ze jeśli ktos szuka kolumn na jakies male imprezki to polecam Klipsch Rf 82 nie zawiedzie się na pewno. Ponadto w tych kolumnach moc idzie również w parze z jakością dźwięku a to bardzo wazne -przynajmniej dla mnie . Jako ze źródłem bylo HK dvd wiec odpalony zostal tez jeden film choc KD nie był priorytetem dla mnie, ale w tej dziedzinie Klipsche daja znowu popis. Jesli chodzi o bas to soczysty ,pelny , nie rozlazly ,energiczny , dodam tylko ze nie tylko go slychac ale czuc , miesza niezle w zoladku .I nawet przy cichym sluchaniu jest wszechobecny, Klipsch RF82 graja czysto ,dynamicznie , żadne detale nie umykaly mojej uwadze . I ta przestrzen jaka tworza poezja- no dźwięk jest wszedzie .nadaja się do cichego sluchania muzyki . HK3490 bezapelacyjnie swietnie się zgrywa z Klipsch Rf 82(mieszanka odlotowa) potrafi pokazac możliwości tych kolumn a sa one naprawde duze . W RF 82 nie ma tak schowanej średnicy jak to niektorzy pisza a wysokie nie sycza nie kalecza uszu, sa soczyste i troszeczke wysuniete ale moje ucho to lubi. Matomiast jesli chodzi o Monitor Audio RX8-w moim przekonaniu graja delikatniej od Rf 82 ,bardziej stonowane ,nie tak agresywne , po prostu takie naturalniejsze. Delikatniejsze klimaty. Takie bardziej ekskluzywne brzmienie . Pasmo raczej zrównoważone ale poprawnie w każdym zakresie, sporo przestrzeni i kultury . Kolumny szukalem do muzyki klubowej (70%) a jak na moje ucho to Rf 82 lepiej wypadaja od RX8 w muzyce klubowej . Dla mnie RX8 to taki zloty srodek jeśli chodzi o preferencje muzyczne , można na nich chyba wszystkiego słuchać i wypadnie to dobrze. Wyglad i wykonanie tu RX8 urzekly mnie totalnie - dominuja nad RF82 po prostu ideał(odsłuch RX8 lakier bialy fortepianowy) .Bardziej mi przypadly do gustu niż RF82 (ale to tylko kwestia gustu,a o tym się nie rozmawia) ale oczywiście sam wyglad przeciez nie gra. Jednak Rf82 nie sa znowu takie calkiem szaraczki ponieważ ze swoja „miedziana” membrana tez robia wrazenie. Poza tym wystarczy je posłuchać i od razu szacunek i respekt jest.Mnie osobiscie prostego czlwowieczka oczarowaly . Rozwazajac wszystkie plusy i minusy kolumn(Klipsch i MA maja ich bardzo malo) wybralem KLIPSCH RF82 mysle ze brat będzie zadowolony . Malo tego jeszcze dostalem 10%znizki :) gdyz okazalo się ze to była ostatnia para . wiec w takiej cenie na pewno nic lepszego nie kupie.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
no i masz wybór z głowy :) a jak to cenowo wyglądało ? zapewne sklepy wyprzedają juz serie I Reference bo juz wchodzi II.
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Ja wybierając kolumny ( mam RF 82 ) na odsłuchu miałem możliwość podpięcia do hk 460 RF-ów 62 - grało miodzio, nie wiem jak 460 będzie z rf82 ale powinno być dobrze ( też zależy od wielkości pomieszczenia).
 

MJ23

New member
Polecam H/K 3490 + Klipsch RF - 82 + H/K DVD 49 badź DMC 250.
W 27 m2 będziesz miał wszystko czego potrzebujesz.
..............[cut]
A wiele w życiu słyszałem. To prawda że przy małej głośności słychać wszystko praktycznie każdy rejestr a cicho to wg. mnie gdzies na -70/-60 dB. Także kolumny warte uwagi.
Pozdrawiam.

Mam pytanie czy Klipsch RF - 82 lubią się z Onkyo (konkretnie 80), czy też znaczni elepiej wypadną z HK avr 460?
 

łukasz82

New member
Krótkie spotkanie z RF-82...

Wracając z pracy wstąpiłem na małe zakupy do GK i jak to zwykle przy okazji do Saturna.
Główny kierunek sklepu to oczywiście TV i KD :wink:
Ogólnie wiele tam nie mają, ale miło mnie zaskoczył widok Klipsch RF-82, które grały na Onkyo 808.
Podszedłem bliżej i muszę powiedzieć, że prezentują się super. Kawał kolumniska :smile:
Puszczone było akurat radio, ale dosyć głośno jak na market i jakość dźwięku mnie osobiście bardzo się podobała. Wiadome, że sygnał radia to nie to samo co CD, ale i tak było bardzo pozytywnie.
Nie było nikogo ze sprzedających w pobliżu a Żonie się spieszyło, więc nie kombinowałem z odsłuchem jakiejś płyty, ale wybiorę się niebawem po album Gold Roberta M. (kozacka nuta!) to przy okazji przesłucham :wink: Zdziwiłem się też, bo obok RF-82 stały JBL L890, których już praktycznie nigdzie nie ma (wietrzą magazyny-hehe!). Najśmieszniejsza w tym wszystkim była cena... 5500zł. za parę RF-82!!! Normalnie MASAKRA! Zwariowałem jak to zobaczyłem! Jednak coś jest w tym stwierdzeniu, że takie sklepy jak Media czy Saturn są faktycznie dla idiotów :wink: Bez obrazy, ale te kolumny można w tej chwili kupić prawie POŁOWĘ taniej! Szaleńcy!
 

killpit

New member
Onkyo i H/K świetnie się zgrywa z RF-82 natomiast powinieneś odsłuchać ponieważ dla mnie H/K gra zbyt bassowo no i wykonanie w Onkyo jest konkretne oczywiście rzecz gustu :) ale może tobie przypadnie do gustu idz testuj i czekamy na opinie...
 

łukasz82

New member
Wczoraj miałem okazję odsłuchu dwóch modeli kolumn Klipscha: F3 i RF-82.
Kolumny napędzane były najpierw ampli Onkyo 578, później Onkyo 808 oraz CD również Onkyo (modelu nie pamiętam, ale cena 1100zł.) a na końcu HK3490 z CD HD980.
Początkowo na Onkyo 578 z F3 grało radio. Dźwięk potężny, ale daleki od ideału z racji tego, że to radio rzecz jasna. Przepięliśmy pod CD w którym akurat była jakaś płyta i od razu słychać było różnicę. Dźwięk dynamiczny, bass fajny, całość jak dla mnie grała bardzo przyjemnie. Spojrzałem w stronę stolika na którym stał TV plazmowy Samsunga 50'' oraz Onkyo 808, centralny RC-64 a po bokach RF-82. Miły Pan z obsługi zaznaczył na wstępie, że te kolumny są rewelacyjne i to już wyższa półka. Żonie od razu ten zestaw przypadł do gustu wizualnie :) Najpierw puściliśmy płytkę, którą zaproponował sprzedawca tj. ścieżkę dźwiękową z jakiegoś filmu. Muzyka leciała na samych frontach. Początkowo cicho, później coraz głośniej. Przy cichej muzyce z tyłu przy otworach bass reflexu nie czuć było praktycznie żadnych podmuchów, ale kiedy już bass został podbity na +2 a gałka volume podkręcona bass był już tak mięsisty i potężny, że podmuchy z tyłu były dosyć mocne. Podobno zalecana odległość od ściany to ok.30cm. Mierzyłem u mnie i wchodzą idealnie ;) Później zmieniliśmy na ampli stereo HK3490 z CD HD980 i od razu zaproponowałem moją płytę przygotowaną właśnie na tą okazję z muzyką house, rap, rock... Nie napiszę chyba wielkiej nowości lecz tylko potwierdzę, że H/K mają więcej bassu od Onkyo, jest on jak dla mnie bardzo dynamiczny i idealnie zgrywa się z kolumnami Klipscha. Inaczej słucha się swojej muzyki to fakt, ale od razu dźwięk zrobił na nas obojgu z Żoną takie wrażenie, że szczęki nam opadły. Zarówno słuchając cicho jak i głośno jakość rewelacyjna! Zbassowane kawałki w stylu: snoop dogg - „drop it's like at hot” czy beyonce - „upgrade u” dawały tak mocno, że dopiero teraz wiem co znaczy moc kolumn. Przy Żony Evanescence również pokazały pazur. Czysty wokal i moc rockowego brzmienia dały się poznać znakomicie. Housowe kawałki Davida Guetty czy Roberta M.-miodzio. Sprzedawca podkreślił również uniwersalność tych kolumn, które dobrze wypadają w praktycznie każdej muzyce. Nie wiem tego do końca, ale wiem, że w tych gatunkach, które preferuję sprawdzają się znakomicie. Przyznam też obiektywnie, że mocą RF-82 są aż za mocne do salonu 32m2 i aż boję się pomyśleć jak to musi grać w opcji całego zestawu KD. Niestety nie było opcji przesłuchania ich na AVR460, ale i tak wrażenia niesamowite. Gość z obsługi powiedział ponad to, że RF-82 są kolumnami łatwymi do napędzenia i grały by ładnie nawet przy 5W mocy na kanał, więc nie konieczna jest im jakaś potężna końcówka mocy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jak dla mnie na HK3490 spisywały się znakomicie. Ciągle jednak w głowie pozostają myśli czy decydować się na stereo czy też poczekać i kupić cały zestaw z tym, że wiadome, że zaraz wejdzie seria II Reference i cenowo będzie dużo gorzej, więc trzeba by się decydować szybko. Myślałem też nad F3, bo mocą w zupełności wystarczyły by do mojego salonu, ale to jednak nie to do RF-y ;) Żona wręcz bezapelacyjnie wybrała RF-82, ale przy F3 mógłbym mieć od razu całe kino a tutaj niestety póki co nie :( No i jest dylemacik...
Pozdrowionka dla wszystkich.
 
Do góry