Klipsch Rf 62 , 82 czy MA RX 8

adamllca

New member
Bez reklam
a taki bajer polepszenia sygnalu, troszke kosztowna
"zabawka" a czy nie lepiej od razu kupic porzadne dvd ?czy rzeczywiscie warto zinwestowac kase , jest spora roznica jakosci dzwieku stereo ?
 

ziomek 1985

New member
Polecam H/K 3490 + Klipsch RF - 82 + H/K DVD 49 badź DMC 250.
W 27 m2 będziesz miał wszystko czego potrzebujesz.
O MA RX8 zapomnij to nie do muzy klubowej raczej jakieś bardzo spokojne klimaty.
U mnie gra sprzęt z sygnaturki i jest nieźle. Zawsze jak wchodzi ktoś kto się niby zna i czego on to nie słuchał i nie widział w kwestii audio patrzy na te Klipsche uśmiecha się szyderczo i mówi a gdzie subwoofer? załączam na -30 db jakiś kawałek i najpierw jest o ku..wa ewentualnie o ja pier..ole następnie zbieranie szczeny z ziemi które oznajmia się dłuższym brakiem wypowiedzi danego delikwenta później jest stanardowe pytanie ile dałeś? a na końcu już są tylko superlatywy odnośnie posiadanego sprzętu. Mniej więcej tak to u mnie wygląda. Polecam wszystkim te kolumny w tym przedziale cenowym. Co do skuteczności na poziomie 98 dB nie wiem nie sprawdzałem i sprawdzać nie zamierzam :p. Wystarczy że jak dojeżdżam do -16 dB potęga dźwięku jest tak ogromna że to jest nie do opisania.
A wiele w życiu słyszałem. To prawda że przy małej głośności słychać wszystko praktycznie każdy rejestr a cicho to wg. mnie gdzies na -70/-60 dB. Także kolumny warte uwagi.
Pozdrawiam.
 

adamllca

New member
Bez reklam
wielkie dzieki za tak obszerna odp. wiec watek kolumn mam z glowy: dzis zamawiam Klipsch RF 82 a tak sie sklada ze dzis cenka spadla znowu do dolu na kolumienki wiec spoko. A odnosnie dvd to wezme pod uwage proponowane.
 

rafal735r

New member
U mnie gra sprzęt z sygnaturki i jest nieźle. Zawsze jak wchodzi ktoś kto się niby zna i czego on to nie słuchał i nie widział w kwestii audio patrzy na te Klipsche uśmiecha się szyderczo i mówi a gdzie subwoofer? załączam na -30 db jakiś kawałek i najpierw jest o ku..wa ewentualnie o ja pier..ole następnie zbieranie szczeny z ziemi które oznajmia się dłuższym brakiem wypowiedzi danego delikwenta później jest stanardowe pytanie ile dałeś? a na końcu już są tylko superlatywy odnośnie posiadanego sprzętu. Mniej więcej tak to u mnie wygląda. Polecam wszystkim te kolumny w tym przedziale cenowym. Co do skuteczności na poziomie 98 dB nie wiem nie sprawdzałem i sprawdzać nie zamierzam :p. Wystarczy że jak dojeżdżam do -16 dB potęga dźwięku jest tak ogromna że to jest nie do opisania.
Jo jo. Ja ja.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
MA RX8 dokładniejsze brzmienie bardziej szczegółowe lepsze detale, duuzo lepsze wykonanie kolumn, Klipsche lepszy bas z większym wykopem na imprezke w sam raz, a moze lepiej Altusy :razz:
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
widze ze na forum to chyba kazdy zachwala to co posiada , ze w moim guscie Rx8 sie ladniej prezentuja od Klipsch i wykonanie tez troche lepsze jest. Jedni pisza ze do muzy klubowej bardziej Klipsch RF 82 inni MA RX8 - jesli chodzi o RX8 to powiela sie opinia o neutralnosci i spokoju , wywazeniu w dzwieku jaki prezentuja natomiast Klipsch bardziej agresywny , z miesistym basem , niebywala dynamika - wiec badz tu madry i sie zdecyduj . Poza tym ogromna roznica w sprawnosci na korzysc Klipscha ,nie znam sie ale z tego co pisza na forach to w parze ze sprawnoscia i detalacznosc,klarownosc dzwieku powinna isc - dobrze rozumuje ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Kazdy zachwala to co posiada ale jeszcze przed posiadaniem tez stał w podobnej sytuacji z wyborem wiec musiał robić jakies porównania :)
Z tą tezą im wieksza sprawnosc to lepsza detaliczność... to totalna bzdura.

Jak bedzie brat słuchał tylko klimaty klubowe to spokojnie bierz Klipsche to optymalny wybór bedzie i sporo taniej.
Klipsch grają bardziej efekciarsko dobre dla młodzieży zeby sie pokazać jakie to ich skrzynki mają wykop ;).
MA to bardziej klasyczne brzmienie z klasą, zupełnie inne szkoły brzmienia, wykonanie nie troche a duzo lepsze.
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
skoro robiles porownanie Ma RX8 z Klipsch rf 82 to wierze ci na slowo ze graja detaliczniej i bardziej szczegolowo . na jakim aampli lub wzmaku je odsluchiwales ? ja posiadam HK 3490 . jako ze maja grac w stereo .mysle ze Klipsch i Hk to dobrana para .
 

adamllca

New member
Bez reklam
tak jak juz pisalem wczesniej brat slucha duzo radia a tam prawie wszystko leci , poza tym spory procent to wlasnie klimaty klubowe. Nie chodzi mi o jakies efekciarstwo itp. po prostu maja byc porzdane kolumny w miare uniwersalne to muzyki jak podalem . Nawet jesli mialbym dolozyc kasy to mysle ze warto kupic cos lepszego czego sie nie zmieni w ciagu 2-3 lat.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
ja miałem okazje słuchać moich RX8 i RF82 na amplitunerze Onkyo 3007 i chwile na wzmacniaczu NAD modelu nie pamiętam.
Jednak odsłuch rozjaśnia wszystkie niejasności i najlepiej jakbyś sam pojechał posłuchać juz nawet nie brat.
 

adamllca

New member
Bez reklam
chyba tak bede musial zrobic jak mowisz , poza tym mam podobne upodobania muzyczne i ucho jak brat . Poza tym wiem ze juz kiedys brat mi cos wspominal o RX8 w kolorze bialym (fortepianowy lakier to sie nazywa czy jakos tak ) widzialem je na zywo i wyglad dla mnie bomba , wykonanie rowniez bez zarzutu .
 

PeterMac

New member
Bez reklam
heh wykonanie jest po prostu bajeczne jak na tą klasę cenową pełne 10/10 :)
Białe są piękne no ale trzeba mieć podobny wystrój w pokoju zeby to wszystko ładnie sie komponowało, obadaj tutaj jak sie fajnie prezentują u niektórych osób.
http://www.minhembio.com/galleri/search?q=rx8&types=7,1,11,5,2,16,12,6,17,10,8,15,9

http://www.minhembio.com/PeterK71/281638
http://www.minhembio.com/Knippla/247897/ czarne tez super w połaczeniu z Kuro ;)
http://www.blu-ray.com/community/gallery.php?member=amp74&folderid=3657
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
a co bys polecil jako zrodlo ?wlasnie do Hk3490 i RX8 najlepiej zeby mozna bylo tez jakis film od czasu do czasu obejrzec.oraz czy onkyo lepiej sie zgrywa z Rx8 niz Hk ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
wiesz w źródłach to Ci nie doradzę zbyt duzo bo sam uzywam głównie PS3 jako playerk BD i czasami Audio-CD, a tak to albo słucham coś z HTPC albo bezposrednio z pendrive'a wpinanego do amplitunera takze nie jest to na pewno audiofilskie rozwiązanie jak i słuchanie z samego amplitunera ;) ale mi styka, planuje kupić kiedyś tam jakis player z SACD i połączyć go analogowo z Onkyo bo ponoć lepiej to gra niz połączenie po HDMI, no ale to dopiero gdzies w przyszłym roku.

Co do zgrania Hk3490 z RX8 to mysle ze lepszej rekomendacji nie potrzeba
Ja tez obstawiam RX8, dodatkowo moge napisać, że RX dobrze zgrywają się z HK.
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
wiec widze ze Hk bedzie pasowalo z RX8. a kabelki jakie polecacie ? bo to juz calkiem dla mnie ciemna magia :) ps3 tez bralem pod uwage z racji ze czasem jakis meczyk z bratem lubie zagrac .
 

PeterMac

New member
Bez reklam
co do kabelków temat rzeka :) najlepiej nie szaleć kupić coś przyzwoitego np. wypożyczyć za kaucją ze sklepu ze 2-3 kable upatrzone po odsłuchach i jeszcze dogłębniej odsłuchać w warunkach domowych.
 

adamllca

New member
Bez reklam
cos przyzwoitego ? ja potrzebuje 2 x 2,5m przewodu wiec choc powiedz do jakiej kwoty zebym mi nie wcisneli jakiegos badziewia i drogiego . moze jakas propozycja firm itp.
 
Do góry