Klipsch RF-52 vs RF-62 - 15m2

HILUX

New member
Zdecydowałem się zaszaleć i kupić kolumny 5.0 do Onkyo 607

KLIPSCH REFERENCE RF-52 LUB RF-62

mam ochotę na RF-62 ale boję się, że 15m2 je zadusi ... co na to osoby, które je znają ?
nie chcę słyszeć kolumn ... po zgaszeniu światła chcę zapomnieć, że siedzę w małym pokoju.
bas ma być obszerny ... uniwersalny ... ale nie przytłaczający ... 2X16,5cm i jasna góra nie zapowiada remizy ... ale sam nie wiem ... lubię mocną podstawę basową ale nie "buczowisko"

słuchałem ich w sklepie i chyba wyskoczę z kasiory jak nic :shock: za co bede zył nie wiem ;)

pokój 15m2 ... 3x5m ... kolumny na krótszej ścianie rozstawione na 2,3m

odległość od kolumn około 2,5m

pokój mało umeblowany ... taki typowo do kina

sufit z jednej strony skośny ... dywan kudłaty między sofą a TV .. zasłony ... komoda .. ława

możliwa instalacja jakiś ustrojów akustycznych

oczekuję basu jak z paradigm monitor v4 ... dynamiczny , konturowy ale jednocześnie obszerny i okrągły gdy trzeba.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Sam posiadam kolumny Klipsch RF-82 ( stoją w salonie i napędzają idealnie 60 metrów ) , jednak słuchałem w sklepie przed zakupem RF-62 i na moje to one napędzą spokojnie z dobrym wzmakiem 25 metrów.
15 metrów myslę, że RF-52 dadzą radę, ale koniecznie przesłuchaj ich z Harmanem AVR 255 !!!

Daj znać co wybrałeś i jak się spisuje.
 

HILUX

New member
Nie ... ja już wybrałem i posiadam Onkyo 607 ... dość atrakcyjna cena jak na możliwości. Harman jednak 450zł droższy jest. Nie wypowiadam się w kwestii ... warto czy nie ... bo nie porównywałem.

rf-52 domyślam się, że dadzą radę z nagłośnieniem ... z palcem ... ale między 52 a 62 jest raczej różnica ... głównie w charakterze basu.

mimo wszystko chyba zainwestuję w RF-62 Set ... na stałe nie mieszkam w tym pokoju a jak zmienię to na pewno na większy.

ale dzięki za zainteresowanie :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
piszesz, że 52 różnią się brzmieniem od 62 - osobiście nie słyszałem 52, ja między 62 a 82 nie słyszę różnicy w charakterze brzmienia. możesz opisać różnicę 52 vs 62?
 

rami321

New member
jeżeli chcesz zestaw "tylko" 5.0 to na pewno rf-62 zejdą niżej, ale jeżeli planujesz również subwoofer to spokojnie weź tańsze rf-52
 

HILUX

New member
będzie 5.1 na pewno

ale muzyki słucham 2.0

nie wiem czy się różnią !!! spodziewam się po większych przetwornikach ( 13cm a 16,5cm ) że bas będzie miał inny charakter.
 

BelYaal

New member
A ja sie zastanawiam jak by wypadlo porownanie rf-52 do F3, moc wiadomo stoi po stronie F3, ale ciekawe jak sama jakosc dzwieku juz, slyszal moze ktos oba zestawy?
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Według specyfikacji RF-52 schodzą niżej od RF-62.
To są konstrukcje po prostu do małych pomieszczeń, w których nie potrzeba dużego ciśnienia.
15m myśle, że spokojnie napędzą. Ja słuchałem RF-62 w pomieszczeniu ok 20 metrów i rozsadzały uszy!!!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
REFERENCE 52 SET spokojnie CI wystarczy chyba, że lubisz gdy sąsiedzi słuchają razem z tobą, no to wtedy będzie za mały.
 
Do góry