Klipsch Reference RF-52 vs F2 vs Kef C7

bodyg

New member
Witam co byscie wybrali i dla czego ?
Przeznaczenie "na razie" do stereo ale pozniej mam zamiar zrobic z tego KD myslalem nad amplitunerem Denon 1509, chyba ze polecicie cos innego w tej cenie. Słucham muzyki raczej mocnej czarny rap,pop itp a w nich potrafi byc duzo basu a w basie nie chodzi o zwykle walenie(dudnienie,buczenie itp) bas dla mnie musi byc miekki ale nie moze przycmiewac srednich i gornych tonow
 

don111

Banned
Klipsch i KEF będą miały utwardzony bas i raczej nie zejdzie zbyt nisko

Yamaha NS 555 grają miękko tak jak chcesz, Magnat Quantum 605 też... brzmieniowo do Denona 1509 będą pasować ale chyba masz świadomość że to bardzo słabiutki amplituner ? będzie mocno kaszanił kontrolę basu oraz całą dynamikę przekazu, średnicę i wysokie ma na przyzwoitym poziomie...
rozejrzyj się za amplitunerem z wyjściem pre out, aby podłączyć póżniej wzmacniacz stereo... ewentualnie rozpatrz Harmana 255, może wystarczy do takich brzmień bez wzmacniacza
 

bodyg

New member
slychalem dzis tych Klipsch i tej Yamaha powiem ze dla mnie bez porownania lepiej zagraly Klipsh w kazdym zakresie tonow graly lepiej no moze poza basem w Yamaha miala bardziej rozlazly bas bylo go wiecej ale w ogolnym porownaniu duzo lepiej graly Klipsh
 

don111

Banned
no to znaczy że jednak nie takiego miękkiego tego brzmienia szukasz ;) ale to prawda, że Klipsche RF grają ogólnie lepiej, tyle że są droższe
hmm basu Yamaha nie ma rozlazłego, do czego to było podpięte że taki miałeś efekt ?
 

bodyg

New member
Jestem szczesliwym posiadaczem F2, jestem znich zadowolony ale nie w 100% :( dla wiekszosci osob bas bedzie dobry ale dla mnie jest go jeszcze za malo moze kolumny jeszcze sie nie wygrzaly graja dopiero z 10h "D ale juz mysle nad dokupieniem subwoofera i w zwiazku z tym mam pytanie zeby uzyskac lepszy dziwiek lepiej zostac przy F2 + subwwofer czy wymienic F2 na Dali ikon6 + subwoofer?


Yamaha byla podlaczona do jakiegos ampli Onkyo ale nie pamietam modelu w NS 555 malo szczegolow wszystko jakos zamazane, w sumie bas dominowal nad reszta brzydko to zagralo chiciaz bas byl bardzo miekki
 

don111

Banned
Dali Ikon są o klasę lepsze ale basu lepszego raczej nie mają, a na pewno nie mają go więcej
nic nie piszesz o elektronice z jaką ten słaby bas jest...jaki model w końcu kupiłeś ?
generalnie z amplitunera nie oczekuj cudów w kwestii basu, obojętne z jakimi kolumnami podłogowymi
 

KwaK-0

New member
Jeśli chodzi o F2 to ja zrobiłem niedawno mały test. Normalnie u mnie grają z Denonen 1908. W sumie całkiem przyzwoicie. Nasłuchałem się wielu opini, że nie należy się spodziewać nic nadzwyczajnego w niskich rejestrach po elektronice tego typu. Postanowiłem więc sprawdzić jaka będzie różnica i podłączyłem F2 do NAD C 326 BEE. Powiem, że pomimo to wzmacniacz o niebo lepszy niż ten mój ampli różnicy strasznej w basie na F2 nie usłyszałem. Może one lepiej po prostu basem nie zagrają.
 

bodyg

New member
Wzmacniacz stereo Onkyo A-9156 powiem tak Bas nie jest zly dla wiekszosci z was by byl ok ale ja slucham duzo czarnej muzyki a w niej jest bardzo duzo miekkiego basu. Słuchalem jeszcze Dali ikon 6, Dali concept 6, mission m35, Klipsch RF52,RF62 i zadne z tych glosnikow nie mialy lepszego basu procz RF62 w sumie to mialy taki sam bas jak w F2
 
Do góry