Klipsch R-625FA - jak podlaczyc?

Yamato

New member
tak sie zastanawiam jak podlaczyc nowe kolumny bo mam znajomemu podlaczyc Klipsch R-625FA

z tylu mam portale do podpiecia 4 kabli
wystarczy podpiac tylko 2? czy gora wtedy tez bedzie grala?
prosze o pomoc
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie nie wystarczy przecież górne terminale to osobne terminale głośników efektownych atmos.
 

Yamato

New member
no i teraz pytanko za 100 punktow, czy jezeli ziom ma z tylu dobre kolumny (obecnie mial 5.1 i wymienil dwie przednie jamo z serii s506 czy 606 na te wlasnie klipsche) to czy w gre wchodzi podpiecie tych efektowych jako tylne czy moze jako te boczne jak w przypadku 7.1 lub ewentualnie nie wiem zmostkowanie tych przednich jako jeden kanal czy jak?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Aż strach pomyśleć.. może ich po prostu nie podłączaj bo narobisz bigosu... czytając takie teorie.
To są głośniki do atmos mają być konfigurowane jako 5.1.2 w instrukcji jest napisane które to terminale.
Czytaj instrukcję i głośników i amplitunera bo pytasz o podstawy które są***w instrukcji a to pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić biorąc się za coś.
Nie wiesz do czego służą te głośniki i co to jest atmos inaczej nie pisał byś takich rzeczy.
 

Yamato

New member
no wlasnie masz po czesci racje
nie mialem wczesniej doczynienia z atmosem
amplituner nie obsluguje atmosu
znajomy je kupil bo byly tanie (sa teraz w promocji w komputroniku) jak na cene wyjsciowa, wyrwal ponizej 1600zl nowki sztuki
co do amplitunera to sie nie boj damy rade, jednak mylisz sie co do tej lipnej instrukcji, nie ma w niej opisane tej konkretnej konstrukcji tylko jest jakis ogol, ktory mowi wszystko i nic i nie jest sprecyzowane ktory terminal do czego itp, w zasadzie na razie zdarzylem sobie w necie sprawdzic jak to wyglada wiec przed sama operacja chcialem sie tutaj dowiedziec co i jak takze dziekuje za informacje, ogolem wyglada na to ze kupil fajne glosniki ale nie wykorzysta ich w tym momencie jak powinienen (swoja droga jak radzisz je w takim stanie jak jest podlaczyc?), amplituner do denon avr x4000 7.2, czy te gorne przednie glosniki atomsa mozna wykorzystac jako boczne ? https://systemy-kina-domowego.pl/media/wysiwyg/kef_r_5_1_2_dolby_atmos_bez_napisow.jpg
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie ma atmosa nie ma podłączania, nie da się tych głośników górnych spożytkować w inny sposób to czysta oczywistość. Dlatego kolumny można podłączyć jedynie jako fronty tylko dolne terminale.
I nie zgodzę się z opinią o instrukcjach jest w nich wszystko a tym bardziej w denonie.
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
ale ten denon nie obsluguje atomsa wiec co tam moge szukac a w samych glosnikach jest to opisane dosc lakonicznie

widze ze edytowales post, to od razu zdradze Ci ze nie mialem na mysli nawet szukac w instrukcji denona gdzie podlaczyc te gorne glosniki bo od razu wiedzialem, ze temat bedzie pod gorke
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
To że oczekujesz w instrukcji amplitunera bez atmosa informacji jak podłączyć głośniki z atmos uznam za kiepski żart.
Bo to po prostu nie możliwe i bezsensowne.
 

Yamato

New member
W instrukcji Denona nie szukałem nie wmawiaj mi coś czego nie powiedziałem
Kiedy znajomy powiedziałam mi o 4 terminalach na głośnik pomyślałem, że sprawa się ma podobnie jak w frontach jamo s606 w których też były 4 terminale per głośnik stąd ten cały ambaras i moje pytania (które można było zmostkowac fabrycznymi blaszkami)
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
W instrukcji Denona nie szukałem nie wmawiaj mi coś czego nie powiedziałem
Kiedy znajomy powiedziałam mi o 4 terminalach na głośnik pomyślałem, że sprawa się ma podobnie jak w frontach jamo s606 w których też były 4 terminale per głośnik stąd ten cały ambaras i moje pytania (które można było zmostkowac fabrycznymi blaszkami)[/QU

MOŻESZ TE TERMINALE ZMOSTKOWAĆ (np: krótkimi przewodami) I NIC ZŁEGO SIĘ NIE WYDARZY, ale efektu ATMOS nie będzie, bo amplituner tego nie obsługuje. Będziesz miał te same dźwięki co na frontowych głośnikach. Możesz również bez obaw podłączyć do górnych zacisków sygnał "soruundów" ale jaki to da efekt - można się tylko dowiedzieć odsłuchując tak podłączoną kolumnę.
W każdym razie j.w. kolumn nie uszkodzisz.
 
Do góry