Klipsch R-41SA czy taki system daje efekt Dolby Atmos

Slaw69

New member
Mam pytanie do forumowiczów, czy korzystając z tego typu kolumn do Dolby Atmos (czyli ustawianie ich na frontowych) da pożądany efekt Dolby Atmos ? Nie mam możliwości podwieszania głośników , a nie wiem czy to rozwiązanie da pożądany efekt dźwiękowy. Kosztują nie mało jak na mój budżet 1500 zł. a nigdzie nie mogę się doczytać opinii użytkowników , którzy korzystają z takiego rozwiązania umiejscawiania głośników Atmos. Warto wydawać pieniądze na takie rozwiązanie?
Z góry dzięki
 

Robert_G7

New member
Mam pytanie do forumowiczów, czy korzystając z tego typu kolumn do Dolby Atmos (czyli ustawianie ich na frontowych) da pożądany efekt Dolby Atmos ? Nie mam możliwości podwieszania głośników , a nie wiem czy to rozwiązanie da pożądany efekt dźwiękowy. Kosztują nie mało jak na mój budżet 1500 zł. a nigdzie nie mogę się doczytać opinii użytkowników , którzy korzystają z takiego rozwiązania umiejscawiania głośników Atmos. Warto wydawać pieniądze na takie rozwiązanie?
Z góry dzięki

Z tego co można wyczytać w internetach to słabo wypada atmos w takiej konfiguracji, ale możesz kupić, sprawdzić i ewentualnie odesłać.
 

worms

New member
Zrob tak jak koledzy mówią kup i ewentualnie jak się nie spodoba oddaj w ciągu 14 dni. Ja tak zrobiłem, zamówiłem RP500SA, poczatkowy efekt nie byl dobry,ale po właściwym ustawieniu i skonfigurowaniu jestem mega zadowolony i się to bardzo podoba nie mam nic na suficie a dzwiek właśnie z tamtad do mnie płynie. Wymaga to odpowiedniego ustawienia i na pewno nie można polegać tutaj na wbudowanych kalibracjach, wtedy można wyciągnąć więcej i się cieszyć atmos. Głośniki sufitowe dają lepsze mozliwosci konfiguracji, ale mi wystarcza to co mam.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ja bym odpuscil, jak nie chcesz sie bawic z ustawieniami. Ci z Amazona pewnie kupili i... zamontowali pod sufitem. Sadze, ze efekt o wiele lepszy :)
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Właśnie robię nową realizację i wymieniam głośniki dla Atmos 5.1.2.
Zastanawiałem się nad tymi głośnikami jako przedni górnej warstwy. Wstępnie myślałem o natynkowych jak ten Klipsch zamontowane przy suficie i skierowane w stronę słuchacza. Dobry trop czy nie?
 

wolfikx

New member
Teoretycznie mogę ale będą wprost nad telewizorem w dół. Nie wiem czy to najlepszy wybór.

Polecisz coś jako komplet pod Atmosa?
 

Attachments

  • głośniki5.JPG
    głośniki5.JPG
    32,2 KB · Wyś: 168
Do góry