Klipsch F2, RF, Mission M35i, Monitor Audio BX6, czy...?

Bauma

New member
Witam serdecznie,

Szukam frontów do stereo. Pokój 20m2, muzyka to co w radiu i czarna muza + filmy. Idealnie byłoby osiągnąć miękki nisko schodzący basik i ciepły klimat nawet przy cichym słuchaniu (mieszkanie w bloku). Zestaw później dostanie suba (głównie z myślą o filmach).
Cena za same fronty jak najmniej aby być zadowolonym, gdyż audiofilem nie jestem, ale górna granica to ok 3000zł oczywiście pare stówek w górę do przeżycia...
Czytałem sporo o kolumnach w tytule i chyba one są głównymi faworytami, a szczególnie Klipsch F2 lub RF ze swoją wysoką skutecznością....

Proszę o poradę fachowców i użykowników z czego teoretycznie powinienem być bardziej zadowolny i jaki wzmak kupić? Chyba, że są lepsze typy...
 

maniekn274

New member
Bez reklam
rf 62 do 20m2 spoko,za 2100 na allegro stoją,i hk 980 dokup i basik masz lux
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
aha nie zauważyłem że suba chcesz podpinać,to ewent ampli stereo,3390,lub 3490,ale zależy ile do muzy,ile do kina,jak więcej muzy to olej ampli kina domowego
 

Bauma

New member
długo myślałem nad 2.1 czy 5.1. Obecnie mam 2.1 i przy takim układzie dalej zostanę. Byłem na odsłuchu ale jedyne sensowne co akurat było na miejscu to Bose Acoustimass 10 (5.1) i Usher V-602 (2.0). Co te maleństwa Bose wyprawiają to szok, lecz w porównaniu za podobną cenę dwiema kolumnami stereo - ja wolę jednak stereo....

narodził się kolejny problem wzmak stereo czy ampli stereo? a po rozwianiu tej wątpliwości który?

te Oli całkiem sensowne, tylko jeszcze mało znane a co za tym idzie mało opinii, testów i problem z miejscem do odsłuchu... Jednak jeśli zaufać Tobie to skoro są w dźwięku podobne do BX6, to jeśli BX6 się mi spodobają to pewnie skusze się na Oli. Tym bardziej jak wcześniej napisałem audiofilem nie jestem a jeśli efekt będzie jak na sporo droższych BX6 to za zaoszczędzone pieniądze wolę kupić coś drugiej połowie...

może doprecyzuję co oznacza ciepły dźwięk dla mnie. Dużo miękkiego basu, wysokie tony słyszalne ale nie grają pierwszych skrzypiec, klimat czarnej muzyki i radiowych przebojów. Muzycznie jestem tak niesprecyzowany, że nie mam nawet ulubionego zespołu ani wykonawcy...

podział film/muzyka myślę, że 50/50, kiedyś miałem wzmaka stereo onkyo integra A8XXX dokładnie nie pamiętam (spalił się), napędzał mi kolumny JVC (3-drożne) w konfiguracji średnie i wysokie z Onkyo a subwoofer samochodowy 30cm Rockford fosgate w 60 litrowej skrzyni, był napędzany przez wieżę tychże kolumn, która ma osobną końcówkę na zasilenie suba i o dziwo na 20m2 potrafi płuca zatkać. Po spaleniu Onkyo różnica w dźwięku jest straszna, na Onkyo przy tych samych utworach było słychać zupełnie inne dźwięki i instrumenty...

czas na zmiany ku lepszemu ale nie audiofilskiemu, bo na filmach i muzyce którą słucham to by była strata pieniędzy - pomijając fakt, że moje ucho powyżej pewnego standardu jakościowego przestanie słyszeć różnicę...
 

Bauma

New member
Załóżmy, że Roth Oli 40....Czym je teraz napędzić w stereo? Pochlebne opinie ma Yamaha RX-797... I jakiego suba dać im jako wsparcie?

Dziękuje za zainteresowanie tematem.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
jeszcze ich nie posłuchałeś a już o subie myślisz,może ci sub nie będzie potrzebny,lubisz bas myśl o hk lub marantz ,yamahy pod uwagę bym nie brał,a o subie do muzy w stereo było już dużo tematów ,albo Rel,albo Velodyne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bauma

New member
nie muszę odsłuchać aby wiedzieć, że do filmów sub będzie konieczny... muzyka to się okaże...


pewnie z HK to 3490?a marantz?
 

Bauma

New member
HK 3490 czy Onkyo TX-8085 wg który bardziej by pasował do Oli 40. Czy w ogóle różnią się te ampli na tyle w brzmieniu aby była znacząca różnica, której nie da się ewentualną interwencją w korekcji wykluczyć bądź zniwelować? (regulacja basów, średnich, wysokich a nie tylko direct)

Moje doświadczenia z Onkyo z przeszłości były rewelacyjne, poza tym, że wtedy brakowało basu, a jak teraz?
 

don111

Banned
możemy strzelać, mam dość dobre wspomnienia jeśli chodzi o amplituner HK, Onkyo robi dobre wzmacniacze ale amplitunera tej marki nie słyszałem...
 

optimuso

New member
Co to jest Onkyo 8085? jesli mowimy o 8050 to rewelacyjne jest wnim to ze ma sciaganie plikow po sieci. Jednak wybor zalezy od konfuguracji z glosnikami
 

maniekn274

New member
Bez reklam
nie muszę odsłuchać aby wiedzieć, że do filmów sub będzie konieczny... muzyka to się okaże...


pewnie z HK to 3490?a marantz?
gówno prawda że jest konieczny,u mnie przy hk 3490 i klipsch rf62II w pokoju 25m2 suba nie potrzeba,no ale zależy jakie kto ma wymagania,oczywiście mowa o 2.0 ewent 2.1 do lukania filmów.a tych co don proponuje w sumie nikt nie słyszał więc albo ich posłuchaj jak masz możliwość albo szukaj tanio klipsch
 

don111

Banned
do filmów suba jednak polecam, Klipsch czy inne dobre basowo kolumny nie odtworzą nic w zakresie 20-25hz odczuwalnie, ani dźwiękowo ani "czuciowo", w muzyce tego nie słychać ale na filmach już tak...
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Co to jest Onkyo 8085? jesli mowimy o 8050 to rewelacyjne jest wnim to ze ma sciaganie plikow po sieci. Jednak wybor zalezy od konfuguracji z glosnikami


Rzeczywiście rewelacja. Amplituner stereo z możliwością ściągania plików po sieci. Amplituner stereo ma być do słuchania muzyki w super jakości, a nie oferować funkcje amplitunera kina domowego. Wychodzi na to, że ze stronki Onkyo oprócz mniejszej ilości funkcji nie różni się niczym od 609-ki, bo zniekształcenia takie same, stosunek sygnału do szumu taki sam, moc niewiele mniejsza, więc w takim razie po co kupować ten ampli stereo, skoro lepiej wziąć 609, który jest 7 kanałowy, ma THX, złącza HDMI itd, jest jeszcze w dodatku cięższy o prawie 3 kg.
 

Bauma

New member
doprecyzuję umiejscowienie kolumn. narożniki - kąt jednej ściany a druga kolumna w kącie stworzonym przez ścianę i szafkę kończącą aneks... kolumna może być max 20cm od ściany, czyli kolumny z tylnym bass reflexem mogą być problematyczne... BX6 droższe od Roth ale z br z przodu.
na horyzoncie pojawił się nowy gracz w postaci Dali Zensor 7, pięknie wyglądają, br z przodu, cena powiedzmy osiągalna, pytanie jak grają???

z piecem było mniej problemów przy decyzji bo na 99% HK3490
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
proponuje posłuchać Kef C7, b/reflex z przodu, całkiem nieźle radzą sobie z basem (w tej chwili grają na 20m2 z subem Kef C4) stosunek cena/jakość na bardzo atrakcyjnym poziomie,
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

michaek

New member
witam,
a co sądzicie o głośnikach usher v 602 (stosunek jakość - cena)

i czy faktycznie bas w głośnikach podłogowych jest o tyle lepszy niż w podstawkowych ( usher v 601)
bo mam dylemat...

ma to grać pod najprawdopodobniej pm 7004 w pokoju 20mkw
 
Ostatnia edycja:

Bauma

New member
usher v602 słuchałem, jak dla mnie grają całkiem zacnie i kto czy bym ich nie kupił, ale nie ten przedział cenowy...

posłuchałem sobie Magnat Quantum 655, MA BX6 i Dali Zensor 7. Elektronika Denona sygnał direct, różna muzyka. Bass najgłębszy w Magnatach, ale najmniejszą ilość szczegółów w nich słyszałem. Bas w BX6 i Dali był na podobnym poziomie, z delikatną przewagą BX6 ( sprzedawca zastrzegał, że w Dali będzie lepiej po wygrzaniu - podłączył świeży komplet)...
Od razu słychać, że Dali i BX6 to inna liga niż 655...
Pomiędzy BX6 a Zensor 7 wielkiej różnicy nie słyszałem, nie potrafię określić tej różnicy w dźwięku, ale dla mnie jest tak mała, że po wymieszaniu kolumn nie zorientowałbym się czy teraz gra 7 czy BX6...
Magnat zagrał lepiej po wymianie kabli, ale to nadal nie było to w scenie i szczegółach, co prezentowali konkurenci...

Mam teraz niezły dylemat pomiędzy BX6 a Zensor 7 różnica w cenie oraz wygląd, kobiecie jak to zwykle bywa jako mebel bardziej pasuje to co droższe, wizualnie ja jednak raczej wolę Zensorki...

Jak myślicie, jak zgrałyby się z HK 3490 ? Niestety nie mieli, zaproponowali, że po zakupie ampli mam podjechać i posłuchać na swojej elektronice... Gorzej jak się elektronika nie spodoba... chociaż sprzedawca twierdzi, że powinno być dobrze mimo, że nie handluje HK tylko konkurencją i miał prywatnie HK 3490 ale zmienił bo za dużo basu i się szybko popsuł - szumiał jeden kanał...
 
Ostatnia edycja:

Bepeh

New member
bede nudny na tym forum ale jest tyle alte...

do zestawu 2 lub 2.1
AA Phoebe II
Xavian Gran Colona
Polk RTI A 5 lub At
neutralne
grają bajecznie...
 

Bauma

New member
PRZEMO niestety nie powiem, po prostu nie zwróciłem uwagi, ale mogę się domyślać, że jakiś wysoki model - jako demonstracyjny zestaw.

Bepeh już z innych postów czytałem Twoje propozycje ale nie miałbym ich gdzie posłuchać... oprócz marketów u nas są tylko 2 sklepy z salą odsłuchową...
 
Do góry