Klipsch f-20 czy Magnat 675 do kina pokoj 24m2

birut

New member
Witam
Mam otwarty pokoj 24m2 z kuchnia 4m2.
Posiadam amplituner Yamaha rx-v450(za okolo rok zmiana)
Zamierzam stworzyc kino domowe ale najpierw kupic porzadne kolumny frontowe.
Pozniej centralna i efektowe z tylu.
Filmy i tv 90% Muzyka10%
Prosze mi powiedziec jaka bedzie roznica miedzy systemem 5.0 a 5.1 przy zalozeniu ze fronty beda dysponowaly niezlymi niskotonowymi glosnikami.Czy wtedy sub jest potrzebny.
Bo nie wiem czynie lepiej magnaty i sub i cenowo wyjdzie prawie to samo.
Glosniki beda staly z boku mebloscianki z tv.Po lewej stronie wneka o szerokosci 40cm cyli blisko sciana boczna.Z prawej strony jest 1,5 m wiec moge juz luzno przemienzczac lewo prawo.Kolumny moge odsunac od tylniej sciany o 30cm jakby co.

Faworytow mam 2 Klipsch f-20 lub f-2 lub Magnat quantum 675 bo chyba 677 za duze tak mi ktos radzil.
Cenowo klipsche sa o 1k drozsze ale czy lepsze.
Zaleta w moim ustawieniu kolumn chyba jest to ze wylot basu jest z przodu.
Brat ma w domu te magnaty 675 i salon okolo 22m2 i mowi ze musi przykrecac niskie tony bo za duzo basu i ze sub niepotrzebny.
Sluchalem obie ale na duzych salach i graly podobnie.
Niby parametry magnat ma lepsze i wieksze glosniki.
Ogolnie malo info porownujacego w necie.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sub do kina zawsze musi być, bo to inne wrażenia niż z frontów. Obejrzyj nowe Klipsce ICON i nowe JBLe Studio 280/290.
 

birut

New member
Czyli rozumiem ze do kina lepiej dobre fronty plus sub niz super fronty i bez suba.Budzet ze subem i fronty to 3kzl co bys dokladnie zaproponowal bez tylu i centrala narazie(zakup za miesiac).Prosze jeszcze o rady i opinie co w tej cenie jest godnego uwagi i co mozecie powiedziec o moich typach.Oczywiscie poczytam i poslucham tych co napisales.

blackninja a jak bys porownal f20 do tych nowych kf28 bo parametry bardzo zblizone
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
F20 i KF28 podobne, w kinie super w muzyce za mocne uderzenie trzeba trochę więcej finezji. Ja bym atakował u Ciebie Studio 280 i do tego subik za jakiś czas i reszta do 5,1.
 

birut

New member
A jakbys postawil te magnaty 675 czy 677 i wtedy na sub za okolo 1300zl by starczylo.Czy to nie byloby lepsze rozwiazanie.
 

waldi198

Member
zerknij jeszcze na melodike bl40 bardzo fajna kolumna według mnie w kinie będzie bardzo dynamiczna i fajnie zagra pokusił by się nawet o wypowiedz że zagra lepiej niż f20 :)
 

birut

New member
Zerkne jutro na nie.
Malo osob wypowiada sie o tych magnatach.
Zastanawiam sie czy jest duza roznica miedzy kf28 a f20 .
f20 slyszalem niby ok ale sama kolumna jakas taka plastikowa na plus wylot niskich na froncie.

Odsluchiwalem f20 niskich tonow bardzo duzo,nie wiem czy nie za duzo czy przez to srednich i wysokich za malo nie slychac.Na plus br na froncie.Modelu kf26 nigdzie nie mieli melodika wylot basu z tylu a lewa kolumna u mnie bedzie blisko bocznej i tylniej sciany.
Jbl maja dojechac po weekendzie.
Zastanawia mnie tylko czy klipsche kf26 ktore niby maja dobra efektywnosc lepiej wykonana skrzymie i niby glosnik wysokich jak z drozszych modeli w porownaniu do f20.
Pytanie moje czy warto tyle doplacac do kf26 ,czy uslyszy sie roznice.
Czy kf26 wyglada identycznie jak f20 tez tyle plastiku.
Zeby wygladaly tak jak monitor audio rx6 to chyba bym sie nie zastanawial :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
Zerkne jutro na nie.
Malo osob wypowiada sie o tych magnatach.
Zastanawiam sie czy jest duza roznica miedzy kf28 a f20 .
f20 slyszalem niby ok ale sama kolumna jakas taka plastikowa na plus wylot niskich na froncie.
Te Magnaty to można scharakteryzować tak: bas,bas,bas,trochę zapomnieli o innych pasmach.
 

birut

New member
Dzieki jaco wlasnie tego basu tez mi za duzo w nich ,wole dobra kolumne z dynamicznym nisko schodzacym basem ale zeby nie przyslanial calego pasma bo za miesiac zamierzam i tak suba dokupic.Ogolnie musze wybrac cos miedzy Klipsch F20 Kf26 Monitor Audio Rx6 ale czarne nie wiem czemu takie droge sa.
Zaczalem czytac o Paradigm Monitor 9 v.7 i chyba tez je poslucham.
Waldi198 ale czy Dali Zensor 5 bardziej pasuja pod spokojna muzyke brakuje im chyba takiej dynamiki jak te co podalem,mimo ze kolumienki bardzo fajne i pieknie wykonane.


Przypominam ze kolumienki na pokoj 24m do kina i muza (nowoczesna,dynamiczna)
 

waldi198

Member
ja słuchałem zensory z melodika bl40 która jest bardzo dynamiczna i zensory wcale w tyle nie zostawały słuchałeś ich w ogóle? klipshe to grają tak że dużo basu i sopranu a środek masakra wokal bardzo kiepski:) jeżeli szukasz kolumn w 90% do kina to tak na prawdę każda kolumna zagra dobrze bo kino mało wymagające jest:) jak i tak zamierzasz kupić suba to ja bym uderzał w kolumny które mają mniej basu a grają równo całym pasmem:)
 

birut

New member
Zensory slyszalem i monitor audio rx6 tez rx8 nie mieli.
monitor audio graly duzo dynamiczniej,niskie tony jak na male glosniki schodza nisko ,gora tez przyzwoita .Do tego pasuja mi ygladem do mebli.
Tylko pytanko czy na 24m starcza rx6 czy jednak rx8 ktorych nie slyszalem ,biorac pod uwage ze suba kupie.
filmow duzo ogladam ,ale jednak muzyki tez sluchamy jednak wiekszosc z tv .
 

waldi198

Member
no rx6 mogą być trochę małe do 24m ale mogę też się mylić:) koniecznie posłuchaj Paradigm Monitor 9 v.7 nie słuchałem ich osobiście bo nie miałem możliwości ale te kolumny zbierają bardzo dobre opinie:) blackninja chwali bardzo nowe jbl studio więc też bym wzioł je pod uwagę: )
 

tweety

New member
Udało mi się posłuchać Paradigm 9.7 jakiś rok temu w Opolu, według mnie miazga, coś pięknego. Za 3.5 klocka chyba nic lepszego nie ma (według mnie)
 

birut

New member
Tylko te paradigmy maja br z tylu a u mńie lewa kolumna bedzie w kacie stala,przy scianie z lewej i z tylu tez sciana wiadomo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To nie ma zbytnio znaczenia przy dobrej klasie kolumn. Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek. Ja też mam kolumny z tylnym BR i mam odsunięte od tylnej sciany ok. 25cm, po bokach też mam komody i jest ok. Nawet mając z przednim BR przecież też nie dociśniesz ich do ściany? Każde kolumny potrzebują odrobinę przestrzeni.
 

birut

New member
Niby tak ale u mnie z lewej strony jest doslownie konci 40na40cm i tam musi stanac kolumna .Od sciany ciut odsunac moge ale z lewej sciana i z prawej mebloscianka.
 

waldi198

Member
Udało mi się posłuchać Paradigm 9.7 jakiś rok temu w Opolu, według mnie miazga, coś pięknego. Za 3.5 klocka chyba nic lepszego nie ma (według mnie)


mógł byś rozwinąć swoją wypowiedz? porównywałeś te 9v7 z jakimiś innymi kolumnami ze twierdzisz że są najlepsze w cenie 3,5tys?
 

birut

New member
Na 99% beda to monitor audio.
rx6,8 lub bx6 .Wszystko zalezy od ceny .Budzet byl poczatkowo 1800,troszke go bede musial naciagnac.Za miesiac sub i reszta za 2 miesiace.
Mysle ze bede wybieral miedzy rx6 lub bx6.
Dylemat troszke jest bo niby bx6 to odpowiednik rx8,ale rx6 to seria wyzej.
Szkoda ze wszedzie gdzie bylem na odsluchach nie mieli na miejscu rx i bx tylko rx6 i 8.
 
Do góry