kld 50w755c problem z blueray samsung

lechr

New member
witam
Na początek napisze ze mam juz tego telewizora dość. Nie nagrywał choć miał nagrywać, nie miał pipu choć pip niby miał być, nie odtwarzał z dysku choć odtwarzac miał (kodi zalatwiło sprawe), treraz doszło to...
Mam TV sony kdl 50W755c i Samsung bluray bd d5100 zestaw, i do tego NC+ dekoder.
Podłaczenie NC+ dekoder >HDMI2> TV Sony. Samsung bluray bd d5100 >HDMI ACR> TV Sony. W TV i Blueray właczona funkcja dzwięk przez HDMI.

Problem polega na tym, że nie mam dzwieku z suba tylko z 2 głośników przednich takie niby stereo. Ale co dziwne to to, że czasami w sumie tylko raz na kanale National Geografic właczył się cały dzwięk i grało pięknie i bass i tadaras... poprostu kino domowe, i poprzełączałem na inne kanały, no ale na innych lipa nie działa jak wróciłem do National Geografic to dzwięk dalej piękny. Ale po wyłaczeniu TV na drugi dzień tylko grało stereo nawet na National Geografic.
Więc sie zabrałem za szukanie problemu (kiedys miałem TV samsung i tam problemu z Samsung bluray bd d5100 nie było zawsze działało).
i zrobiłem test z menu głośników zestawu i tam wszystko gra, każdy głośnik.
I teraz najciekawsze to to, że zrobiłem Auto kalibracje głośników z menu Samsung bluray bd d5100 (podpiołem taki mikrofonik i ustaw auto kalibracje) no i sukces po tym zabiegu wszystko gra, sub, głośniki, ale tylko do wyłaczenia TV albo Blueraya.
po wyłączeniu i ponownym właczeniu czar pryska co jest zle ustawione.
pozdro
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Dopiero nowe aktualizacje z końca lutego wprowadzają obiecane nagrywanie. Jeżeli nie pojawiło się info na tv o aktualizacji to trzeba z neta na pena zgrać. Dla pewności nagrywanie działa z tunerów wewnętrznych
z nc+ po hdmi nie da się nagrać. Co do dźwięku to sprawdź ustawienie w dekoderze nc plus. Może tam jest coś zmienione.
 
Ostatnia edycja:

lechr

New member
zmieniłem w dekoderze nc+

witam no to teraz dalej


pozmieniałem podłączenia sprzętu łącznie z tym kablem optycznym ale zawsze jest tak samo, czyli brak dźwięku subie.
zauważyłem że jak zmieniam w dekoderze NC+ za pomocą przycisku OPT opcje dźwięk z polski na angielski to pojawia się dźwięk w subie, tylko dlaczego na polskim go nie ma. Na polskim pojawia się dopiero po auto kalibracji.
pozdro
 
Do góry