Klatkujące video - notebook + 40ex500 via d-sub

laciaty

New member
Mam problem z podłączeniem 40ex500 to notebooka przez d-sub. Ponieważ nie posiadam w nim hdmi. Otóż kupiłem kabel, podłączyłem i nic.. dopiero jak przestawilem opcje wykrywania dla d-sub z auto na ,,zawsze" cos ruszyło.
TV jest wykrywany w systemie jako Rodzajowy monitor inny niż PnP - nie powinien być wykrywany jako ,,sony bravia" itp?
Dostępne rozdzielczości ,,od strzała" to tylko standardowe 4:3, brak 16:9.

Długo myślałem i doszedłem do wniosku że chyba to wina nie pełnowartościowego kabla (brak kilku pinów - wysyłanie id monitora/dostepne rozdzielczosci itp) - nie mam kabla na podmianke wiec narazie tego nie sprawdze.

Dopiero po wymuszeniu powerstripem rozdziałek 1920x1080 / ok. 60hz / 47Khz działa. Ale filmy klatkują, nawet marny divix, więc nie radzenie sobie karty - odpada. Korekcja odswieżania pionowego nie daje żadnych satysfakcjonujących rezultatów.

oczywiscie ten sam film oglądany na ekranie notebooka 1280x800/60Hz wygląda idealnie.

W czym może być problem?

Notebook HP 6720s z X3100, k-lite codec pack, classic media player, dxva włączone, kabel d-sub noname, sony kdl-40ex500.
 

Ares78

New member
Jest bardzo duża szansa, że kabel jest po prostu złej jakości, najprościej, żeby to zweryfikować to pożyczyć od znajomego na godzinkę dwie, lepszej jakości i sprawdzić... Wina raczej nie leży po stronie komputera, bo powinien technicznie wyrobić.
 
Do góry