Klasyczne pytanie - wybór telewizora

mystical

New member
Witam,

Proszę Was o pomoc w wyborze tv, bo sam już tematu nie ogarniam. Do niedawna jeszcze czaiłem się na Panasonica P50G30, ale teraz już nie jestem tego taki pewien. Czas płynie, może pojawiło się coś lepszego? Nie zdecydowałem jeszcze jaka technologia mnie interesuje - i plazma i ledy mają swoje zalety...

Warunki:
rozmiar ekranu: nie wiem - 50 cali?
sygnał: polsat cyfrowy (na razie) + SD + DVBT + DVD, trochę z komputera i DIVX
miejsce: pokój 24m2, tv byłby nasłoneczniony od ok. 15 do 18-19 (w zimie krócej), 85% czasu to oglądanie wieczorne, odległość od ekranu 3-3,5 m
budżet: do 4000 PLN

Wymagania:
- Bezawaryjność
- Naturalne kolory
- Wysoka jakość obrazu
- Dźwięk mniej ważny, bo mam kino domowe
- 3D traktuję tylko i wyłącznie jako mało wykorzystywany dodatek (przynajmniej na razie) - jak nie będzie, to nic sie nie stanie, a jakby już było, to jaki sprzęt ma dołączone conajmniej 2-3 pary okularów?
- multimedia/internet/bajery - fajnie byłoby mieć, ale nie są warunkiem koniecznym

Co oglądam: wszystkiego po trochu (z wyjątkiem seriali i programów typu you can dance czy taniec z gwiazdami), jednak z dużą przewagą filmów.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie i z góry już za nie dziękuję.

Pozdrawiam
 

mystical

New member
Dziękuję za poradę. Poczytałem sobie trochę o tym modelu i całkiem nieźle się prezentuje...

A gdyby odłożyć 3D zupełnie na bok, to jak wygląda porównanie między nim a P50G30?
 

mystical

New member
Nikt się nie pokusi o porównanie?
Oglądałem oba modele w sklepie - niestety nie obok siebie więc nie miałem możliwości bezpośredniej konfrontacji, ale szczerze mówiąc żadnej różnicy poza wielkością ekranu nie stwierdziłem.
Być może na sklepowych ustawieniach wszystkie będą się prezentować podobnie?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Generalnie do takich potrzeb/warunków brałbym plazmę panasa ST50 lub sama E6500.
G30 chociaż mam,to raczej bym sobie odpuścił ze względu na wątpliwości czy trafi się nowy,a nie powystawowy egzemplarz.
 

mystical

New member
Powystawowy też dobry, pod warunkiem, że jest to z góry jasno powiedziane i znany jest dokładnie stan techniczny tv. Cena powinna być wtedy wykładnikiem długości wystawiania sprzętu - czyli bardzo atrakcyjna.
Niestety rzadko zdarza się by sprzedający tak uczciwie podchodził do rzeczy.
 

mystical

New member
Dziekuję za rady, ostatecznie zdecydowałem się na tv Panasonic tx-l47et5e i jak na razie jestem super zadowolony. Test bardzo mi pomogł w wyborze - dobra robota. W moim zestawie jest inny pilot - niepodświetlany.

Nie mogę jeszcze zajarzyć jak się nagrywa na kartę pamieci bądź usb, ale myśle, że z czasem, metodą prób i błędów wyczaję co i jak.

Wrażenia postaram się opisać jak trochę ochłonę - jak najobiektywniej.

Pozdrawiam
 
Do góry