klasyczne DVD czy BD ??

JaCkyLL

New member
Witam,
Jestem posiadaczem od dłuższego czasu odtwarzacza Pioneer DV490. Niestety odtwarzacz nie jest jakimś gurnolotnym rozwiązaniem ( kosztował też niewielką kasę więc to rozumiem ) i mam ochotę kupić coś bardziej ambitnego.

Proszę forumowiczów o sugestie. Czy pakować się w klasyczne DVD, jakiejś lepszej marki np. Denon, HK ( mam ampli HK więc może dobrze by razem gadało :) ), wiem że są odtw z chipsetami FAROUDJA ( mam nadzieję że dobrze napisałem) a to już bardzo dobry sprzęt.
A może wejść w odtw BlueRay ?? Pewnie wyszło by podobnie - tanie BD = naprawdę dobre DVD. Tylko czy jest sens ??
Mam w domu Panasonica PV600. Obraz oczywiście podaję po HDMI. Będę wdzięczny za sugestie.

Aha ... Jest jeszcze jedna ważna uwaga. Chciałbym żeby urządzenie było przygotowane na odbiór płyt z różnych regionów !!! Mam koncerty ze stanów i ... Wiecie że jak odtw ma region 2 to jest lipa. W niektórych odtw trzeb awgrywać jakiś modyfikowany soft, niektóre można zdekodować kombinacją znaków na pilocie. A może są i takie które są region free ... to chyba region 0, prawda ?

Będę wdzięczny za sugestie i pomoc.
Serdecznie pozdrawiam,
Jacek
 

robertw3d

New member
Ja miałem podobny dylemat jakiś czas temu - ostatecznie odłożyłem zakup BD na jakiś czas i kupiłem Yamahę S1700 (to dokładnie to samo co S1800) właśnie z tym procesorem i nie narzekam - ma przetworniki lepsze niż topowe playery BD - a jakość? Mmmm :) Zresztą zerknij na test w jednej z ostatnich gazet Top Hi-Fi cz Audio :) S1700 da się jeszcze gdzieniegdzie wyrwać za ok 800zł :)
 

armi

New member
Bez reklam
kup sobie PS3

masz już DVD... PS3 masz bardziej przyszłościowe a i pograć można od czasu do czasu :), a cena praktycznie ta sama :)
 

qura12

Member
Bez reklam
Szczerze mówiąc też poleciłbym ci ps3 ;] Poza bardzo dobrym odtwarzaczem blu-ray masz najlepszą na rynku konsolę do gier! Ale jeśli zależy ci przede wszystkim na jakości obrazu to weź dobre dvd. Sam polecam ci Yamahe s1800 (lub s1700 bo to niby to samo ;p). Za tą samą cenę masz średniej jakości odtwarzacz blu-ray, a jak na dzień dzisiejszy filmów blu-ray jest jak na lekarstwo (chociaż wszystko idzie w dobrą stronę ;]).
 

JaCkyLL

New member
nie ma szans na ps3 :) Żona mnie zabije :) Czasu nie mam na wiele rzeczy bo późno wracam z pracy ale na playkę wieczorami mam znaleźć czas :) Nie przejdzie !!! :D

Sugerujecie jak na razie:
Yamahe s1800 (lub s1700 bo to niby to samo ;p)

Jak się ma do tego Denon DVD-1940 ??
Ważna dla mnie jest jeszcze ta regionalizacja. Chciałbym żeby móc odtwarzać filmy kupione w Polsce i póki co koncerty ze Stanów. Gdzieś wyczytałem że Denon ma w swojej cenie wrzucone koszty zdjęcia regionalizacji - że podobno Denony są bez blokady regionów. Czy tak właśnie jest ? Czy ta Yamaha da się skraczyć i regiony będą uniwersalne ?

Z góry dzięki za info !!
Pozdr, JacekM


PS. Dodam jeszcze że z chipsetem Faroudja jest jeszcze chyba:
- HK 39
- Marantz DV6001

Czy to podobnej jakości sprzęty ? Mam ampli HK więc może pójść tym tropem ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry