KISS DP 1600 czy ktos ma i moze odpowiedziec na kilka pytan?

debart

New member
Witam,

Mam na stanie DP 558 ale jestem rozczarowany jego możliwościami. Ostatnio jednak zaświeciła mi gwiazdka nadzieji w postaci KISS'a DP 1600, którego zamierzam podłączyć przez componenta do LCDka LC-46XL1E. I mam w związku z tym 4 pytania które zadecydują czy warto mi zamienić 558 na 1600. Proszę o pomoc ludzi którzy maja DP 1600. Dodat tylko, że KISSA zamierzam uzytkować głównie jako przeglądarka mp3 i jpg których mam baaaardzo pokaźne zbiory (w sumie kilkaset tysięcy utworów i zdjęć), a do DVD mam inny odtwarzacz. A teraz moje pytania i wątpliwości:

1. Czy DP-1600 wyświetla poprawnie JPGi na LCD 16:9? Tzn, czy wypełniaja one cały obszar obrazu? Moja Minolta zapisuje JPG w formacie 3008x2000 i na DP 558 wyświetla się jako malutkie zdjątko na środku ekranu waląc dookoła grubą czarną ramkę (zdjęcie wyświetla się jako taka pocztówka o wymiarach 100x100pixelków pośrodku ekranu...). W tym wypadku wszystkie moje zdjęcia muszę na DP-558 przerabiać do formatu który jest wielokrotnością PAL (rozdzielczość) aby pokrywały one całą powierzchnę ekranu. Czy DP 1600 robi tak samo?

2. Czy DP-1600 wyświetla jpg upscalując obraz do 1080i / p przez component?

3. Czy działa opcja "zoom" w trybie przeglądania zdjęć?

4. Czy działa opcja forward/rewind przy odtwarzaniu mp3?

5 (ostatnie) Zamierzam podpiąć moje zbiory mp3 i jpg do KISSA na zewnętrznym HDD USB. Jak w tym przypadku wygląda funkcja "browse disk"? Czy wyświetla wszystkie katalogi dysku, czy tylko te które zawierają odpowiednie formaty? Bo rozumiem, że mogę mieć na tym zewnętrznym HDD skomplikowaną strukturę katalogów i DP 1600 będzie widizał to jako "drzewo" i będę mógł się spokojnie poruszać po tych katalogach, jak w DP-558..

Proszę dobrych i uprzejmych ludzi o rozwianie moich wątpliwości. Szkoda mi znowu wurzucić w błoto tysiąckilka złotych... A chciałem coś kupić w przyszłym tygodniu...

Chyba, że ktoś zna jakiś inny odtwarzacz (za wyjątkiem media centrów) sterowany pilotem i mogący pomieścić tak dużą ilość plików mp3 i jpg, z możliwością tworzenia i przeglądania zagnieżdżonych katalgów?

pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Xbox z XBMC powinien spełnić te warunki:
http://free.of.pl/x/xboxik/ (a tam przykład działania, łącznie z możliwością wyświetlania fotek itp......)


Ps - byłem kiedyś aktywnym uczestnikiem forum Kissa (DP450/500...), ale forum martwe (odzwierciedla to w 99% prawdziwą funkcjonalnośc tego sprzętu), a Xboxa z XBMC nie mam na co zamienić (brak następcy w funkcjonalności).:D
 

debart

New member
Hojlo1, wygląda to całkiem super. Niezłe screeny ! Normalnie wbiło mnie w fotel :). Rozumiem że mówimy o XBOX 360 a nie o poprzednim XBOXie.
Ale...
1. Jak głośno to chodzi (a raczej jak cicho...) w porównaniu np. do Kissa?
2. czym się różni wersja core od premium? (poza kablem HD AV)
3. czy można przez USB podpiąć np. 250GB HDD i buszować po katalogach w przeglądaniu muzyki i zdjęć?
4. a co z trybem 1080p? Na jednych stronach piszą że nie ma, na innych że jest...
5. Jak jest z pilotem do tego ustrojstwa? I jak ten pilot działa? (tzn. czy nie ma jakichś cudów, że cosik nie działa albo nie tak jak powinno)
6. Czy wyświetla zdjęcia robiiąc upscaling do 720p i 1080i/p? Czy też downscaling do VGA a później upscaling ?
7. Czy fotki z aparatu 6mpix (3008x2000 pikseli) będą ładnie wyglądać?

To na razie tyle co mi się rzuciło na oczy po obejrzeniu twojej kolekcji zdjęć. A co myślisz o przerobieniu wersji ELITE? (w końcu ma HDMI out). I kto się tego podejmie?

No i 9: Gdzie kupić XBOXa z XBMC? Znalazłem tylko oferty na Core lub Premium, bez XBMC. Czy muszę to samemu instalować?


pozdrowka
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...."problem" w tym, że to jest stareńki Xbox (teraz ściągany masowo np z GB, gdzie potrafią za darmo oddawać...)

Łudziłem się, ze x360 go zastąpi, ale narazie szans nie ma (nie ma tych możliwości, a u mnie Xbox nie służy do grania...).

Rada - kup go (zmodowanego) wyłącznie jako urządzenie dodatkowe do nietypowych mediów (za małe pieniądze, jak poszukasz, moze znajomy przywiezie..., przeróbka tez tania) i prawdopodobnie (jak ja i większosć moich b.dorosłych znajomych) z 90% będziesz oglądał z niego, jak go poznasz.

Co do pytań, to polecam fora Xboxowe (główne obecnie zamknięte, bo sie coś tam posprzeczali...), ale mozliwości samego odtwarzania masz np tutaj:
http://www.xboxmediacenter.com/info_project.htm i na tamtym sa odnośniki (ang)..., powinno byc mnóstwo wiadomości.

Ja właśnie fotki (zgrywane na PC z cyfrówki) oglądam "po sieci" LAN, jako pokaz slajdów z moją muzyką w tle (dowolną, zapętloną na życzenie i moze byc i mp3, przez np bezstratny flac, do DD5.1)...."z kawą" w ręce (bo: pad/pilot tylko do startu potrzebny).
Nie istotne gdzie jest muzyka i gdzie fotki (czasami np. film z Żony notebooka oglądam po WiFi, a ona nawet nie wie, bo w tym czasie w internecie buszuje...)
......................
Nie będę się rozpisywał, ale kto zakosztował XBMC - nie ma juz powrotu. :-D



Z pytań:
- troszkę szumi (mozna wyciszyć prawie całkiem, ale szkoda procka...), ja mam wentylator na 20% ustawiony i gdy cicho np. na filmie = szum na wzór wody w kaloryferze w zimie.
- ma USB 1.1 (trzeba przelotki) i spokojnie wszystko widzi i odtwarza, ale
- jego siła w LANie (zapięty przez routera z siecią domową i internetem) = szok co wtedy potrafi (jak już sie znudzi XBMC, to mozna przejśc np na Linuxa i w internecie buszować)
- zamiast np HDD na USB , to korzystasz z PCtowych HDD po lanie), lub 250GB mozna włożyć do Xboxa
- nie wiem, jak fotki "obrabia", gdyż wszyscy znajomi zakończyli góra na plazmach i tam jest bez zarzutu.
- Xbox kupiony u porządnego sprzedawcy ma działać (jak opisałem ) od momentu podlączenia (sprzedawca konfiguruje, jednak zmaina softu to nie problem, bo w Xboxie się nic nie istaluje, tylko kopiuje)

Ps - nawet tegoroczne pisma branżowe , jako tanią wesję Media Centera polecaja Xboxa z XBMC (nie pamietam już numeru Chipa. czy PC Worlda???)
 

debart

New member
Dzięki za odpowiedź. Sporo się juz zdążyłem naczytać o tych xboxach i tak naprawdę to 95% bajerów które posiadają to nawet nigdy w zyciu nie użyję (jakoś już nie pociągają mnie gry, tymbardziej sieciowe, webradia, i inne wodotryski. No, jedynie dobre FPP odpalam od czasu do czasu na stacjonarnym w 1920x1600, więc xbox nie ma tu się czym przebić). Jeszce jest inny kłopot - aby działał streaming z PCta to musi on być włączony, a ten mój skurczybyk żre ze 600W albo i więcej, a z monitorem to nawet nie myślę... Do filmów HD mam osobny sprzęt, do internetu też... Tak naprawdę to szukam względnie cichej maszyny" obsługiwanej z pilota która na HDD pomieści wszystkie moje mp3 i zdjęcia oraz odtworzy zdjęcia na LCDku w bardzo dobrej jakości (stąd pytania o 1080i/p) i odegra muzyczkę z mp3 przez amplituner. Niestety nigdy nie miałem XBOXa ani nawet nie widziałem na oczy bo mi się zawsze wydawało że to tylko do gier, więc omijałem z daleka... A tak w twojej opinii, bo widzę że masz rozeznanie w temacie XBOXów, zastanowił mnie model XBOX 360 Elite z wyjściem HDMI i i USB2.0 - jak sądzisz czy po podłączeniu do niego HDD250-400GB da się z tego "źródła" odtwarzać spokojnie jpegi w extra rozdzielczości i mp3 i buszować po katalogach dysku? Ja naprawdę nic więcej nie potrzebuję. Myślałem też o nagrywarkach DVD jak SONY RDR950 ale te ustrojstwa ( i inne podobne Samsungi, LG, itepe) mogą pomieścić na HDD max. 999 plików. A to za mało jak dla mnie. Według ciebie, czy standardowy XBOX360/XBOX 360 Elite sprosta moim oczekiwaniom w zakresie odtwarzania mp3 i jpg? Na pewno nie podebnę go do sieci, może od czasu do czasu jakąś giercołkę kupię jak będzie ciekawa.
W każdym razie dzięki za przestudiowanie moich wypocin i odpowiedzi.

pozdr.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...ależ oczywiście że masz rację.
Każdy idzie własna drogą (sam mam nagrywarke DVD z HDD Pioneera i kupiłem ją jako wyłączny DODATEK do Xboxa ).:D

Tak sie składa że mam spory dostęp do sprzętu RTV i np osławione (firmowe , za kilka tys) Media Centery już wielokrotnie testowałem i żaden nie jest w stanie zbliżyć się funkcjonalnoscia do tej zabawki (bo już by na stałe zagościł w domu).

Byśmy się zrozumieli (tylko wyjaśnię, wyrywkowo):
- po co Ci streaming z PC, jak mozesz w samego Xboxa 250GB wsadzić (ja puszczam stream z lenistwa bo nie chce mi sie na Pc Total Commandera uruchomić, czy podpiąc aparat do Xboxa...)
- Xbox moze byc częścia (a wlaściwie powinien) sieci domowej, a wtedy mozna i zewnętrzny dysk (np LAN) dołaczyć, czy filmy od sąsiada oglądać...
- tylko stary Xbox jest niezależnym urządzeniem, nowe o które pytasz własnie muszą działać w połaczeniu z Media Centerem PC (w większości funkcji)
- itp itd (jeżeli chodza na nim gierki tworzone w 720p , to przypuszczam ,ze przy fotkach jest skalowanie pod jego wyjście , czyli do np 720p/1080i a nie pierw do PAL.... - to tylko przypuszczenie)

Ps - a na koniec ciekawostka:
Właśnie pokaz slajdów (te kilkadziesiat zdjęc z namiaru wyzej) zrobił sam sobie Xbox z XBMC (kliknięcia padem/pilotem) w trakcie oglądania i chyba jako jedyny (nie licząc PC) jest w stanie ze zdjęć odczytac "ID Tagi" , czyli kiedy , co i jak, jaka przysłona, focus itp w zależności, co aparat sobie zapisał.... :D

Twoje:
...Niestety nigdy nie miałem XBOXa ani nawet nie widziałem na oczy bo mi się zawsze wydawało że to tylko do gier, więc omijałem z daleka...
jest zgodne z prawdą.:-D
Zabawka w mediach jest niepokonana od kilku lat i żaden markowy sprzet RTV nadal nie ma takiego softu (czyli możliwości),... bo pisany jest przez cały świat.:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry