Kino zintegrowane czy nie? Pokoj 21m-rysunki!

YaRo-

New member
Bardzo prosze o pomoc w doborze kina.
Co chce?:
Wersja 1)
- głośniki+ampli do: 30% TV, 30% muzyka (filmowa), 20% filmy (xvid), 20% PS3,
- Multi-odtwarzacz z dlna (do podlaczenia mojego serwera dlna Synology). Nie musi mieć BR.

Wersja 2)
- Zintegrowane kino 2.1 (5.1) - Nie musi mieć BR.

Nie upieram sie na 5.1 z uwagi na to że nie ma na nie miejsca (na siłe by weszło tylko co na to żona? ).
Jeśli chodzi o zintegrowane sprzęty to spodobało mi się Sony BDV-L800 bo ma LAN i DLNA, ładny design.

Budżet: 3500zł max!

Na rysunku pokazałem możliwe lokalizacje poszczególnych głośników:
salonrzut.jpg



 
Ostatnia edycja:

TurboDymo

New member
ale przy 5.1 to te niebieskie surroundy

mam nadzieje, ze na ścianie "za" kanapą (naroznikiem) patrząc od TV, a nie wszystkie 5 głośników po stronie TV... bo tak to bez sensu...

przy 5.1 przednie głosniki na półce tak jak masz czerwone na swoim schemacie, centralny nad/pod LCD, ale tylne po obu stronach narożnika na scianie vis a vis telewizora!

cos w rodzaju HKTS 30/30 albo innych małych, acz mocnych:)
 
Ostatnia edycja:

YaRo-

New member
Tak jak pisałem w pierwszym poście.. powtórzę, że nie upieram się że koniecznie chce 2.1 lub 5.1. Po to dałem rysunki żeby mi ktoś doradził co w tych warunkach będzie lepsze za takie a nie inne pieniądze.
5.1 może być i od biedy przeryje bruzdownicą podłogi i ściany żeby rozwiesić głośniki we właściwych miejscach. Tylko niech mnie ktoś przekona że warto w tych warunkach to robić i że różnica w jakości dzwięku (sprzętu) w stosunku do 2.1 będzie tego warta.

HKTS 30 to akurat model sprzed chyba 5 lat! wiec darujmy sobie....
Jakies inne sensowne propozycje?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak nie chcesz dać dwóch głośników na tył bądź nie masz jak to zrobić, to tylko zestaw 2.1 ewentualnie 3.1, bo 5.1 na jednej ścianie to nie ma sensu i tylko popsuje efekt
 

Podpucha

New member
Warto iść w 5.1 jak chcesz ogladac filmy na BD a nawet niektore ripy maja dzwiek w DTS i wtedy naprawde miło oglada sie film :)

Kolumny SR mozesz zawsze podwiesic na scianie na uchwytach sciennych, a jesli masz listwy wykonczeniowe przy podłodze mozna nimi puszczac kable. Głośniki SR koniecznie za narożnikiem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sorki, ale jak dla mnie tragedia, to sie nieczego nie trzyma, brak podstaw dotyczacych 5.1 i wygodnego ogladania. Odwieczny kłopot ludzi, ktorzy mają narozniki i tv hen hen, w dodtku nie na wprost. Fronty i tyly raem z przodu? Sub na meblach?

Obecny uklad w miare poprawny bedzie tylko w zapropponowanym 2.1 i to tylko wtedy gdy usiadziesz przy stole.

Pozdrawiam
 

TurboDymo

New member
HKTS 30 to akurat model sprzed chyba 5 lat! wiec darujmy sobie....
Jakies inne sensowne propozycje?

No tak, 5 lat czyli "grają nędznie, kaleczą uszy, do d...y zupełnie".
a twoje "uszy" są młodsze niz 5 lat?:) :) :0

ale owszem - możesz kupić jakiś model nówka sztuka, prosto od małych rączek z Korei albo Chin z 2012 roku i poustawiać w ten "pogięty" sposób jak proponujesz na swoim schemacie:)

Wtedy na pewno będą "genialnie" grały! ;)
 

YaRo-

New member
Co myślicie o takim zestawie?
1)
- Jamo 426 + Sub210 (1300zł)
- Denon 1312 (1100zł)
- Player egreat R6S (480zł)
(łącznie 2880zł)

Lub
2)
- QQ 5000 (bez suba! - 1400zł)
- Denon 1312 (1100zł)
- Player egreat R6S (480zł)
(łącznie 2980zł)

Który Ampli lepiej zagra i jest lepszy do tych zestawów? Denon 1312 czy Onkyo TX-SR309B?

Poniżej jedyne akceptowalne (również przez żone :/ ) rozmieszczenie głośników!
02salonrzut.jpg


02salonviewa.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Glosnik podlogowy jak wskazuje nazwa powinien stac na podlodze. Jesli chcesz polozyc to szukaj naszafowych, leżących :)
Co Ty chłopie kombinujesz? Nie masz warunków na kino, ani na podłogówki. Kup soundbara. Nie warto ładowac sie w 5.1 w Twoim przypadku.
 

YaRo-

New member
Dacie jakieś propozycje czy na tym forum odbywa się jedynie krytykanctwo?? Jakbym się znał to bym nie pytał tylko podjął szybką męską decyzje.
Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego jak "głośnik szafkowy" więc prosze bez robienia sobie jaj!
Napisałem na początku że nie upieram na 5.1 bo wiem dobrze ze nie ma na nie miejsca w tym układzie.
Soundbar może być. Ale sam to raczej nie. Rozumiem ze powinien być sub. Jeśli tak to aktywny czy pass?
Może soundbar WHARFEDALE 10.LCR + sub+ampli tak jak wymieniłem?
Czy jakieś zintegrowane kino?
Jakieś propozycje?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
http://www.ceneo.pl/15037950s
lub
Harman Kardon SB 15 SOUNDBAR Plug & Play System kina domowego 2.1



albo zestaw 4 monitorów(kolumn podstawkowych), centralny i woofer co moim zdaniem byłoby niezłym rozwiązaniem i nie miałbyś problemów z ustawieniem
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Napisalem, ze wg mnie najlepszym rozwiazaniem bedzie u Ciebie Soundbar. MAsz cala sciane zabudowana meblami. Gdzie chcesz cokolwiek wsadzic? Sub musi stac na ziemi, bo inaczej wszystkie meble beda Ci drgac. Telewizor masz dosc daleko od naroznika, ogladanie pod katem nie da 100% przyjemnosci. Patrze jeszcze, ze ewentualnie mozesz sie pokusic o dwa monitory i powieesic je nad meblami, dosc szeroko, ale beda one z kolei dosc wysoko. Pamietaj, ze pokoj musi pozostac pokojem i nie powinienes zastawiac glosnikami dostepu do mebli.
 

max720

Banned
A może da się poprzestawiac troszkę meble , abyś TV miał na wprost oczu ?
Do tego Hk BDS 300 lub 400 i Np Ferguson Ariva 110 , 210 .
 

Podpucha

New member
A prawda jest też taka że dobry zestaw z dużymi frontami nie zawsze potrzebuje suba którego w razie potrzeby można dokupić. TV można przekręcić lekko na meblach w stronę narożnika przecież nie jest przybity. Czasówki można ustawić, odległości w ampli zawsze więc efekt będzie myślę dobry przy ustawieniu tak jak w ostatnim rysunku z głośnikami 5.1. U siebie mam zestaw bez suba i daje radę głośniki też rozstawione nietypowo i wszystko gra i uważam że scena jest dobra podczas oglądania filmów.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 
Do góry