Kino za 8,5 tys i wielkie rozczarowanie :-(

zz11x

New member
Witam, zakupiłem ze dwa miesiące temu zestaw złożony z:
1) KEF KHT3005SE white gloss z okrągłym subem
2) Yamaha RX-V767
Do tej pory używałem podłączonego do komputera zestawu:
1) Logitech Z5500
2) Karta dźwiękowa Asus Xonar D1

Kino gra w pokoju z aneksem kuchennym, razem ok 20m2 Jest to mój pierwszy "bardziej profesjonalny" zestaw KD.
Jakież ogromne było moje rozczarowanie gdy pierwszy raz odpaliłem kefy. Lipa jakich mało.
Szczerze się przyznam, że popełniłem wielki błąd i zakupiłem ten zestaw na podstawie opinii z internetu bo nie mam czasu łazić po sklepach i prosić się o odsłuch.
Za źródło mam podłączonego do ampli kompa z grafiką Radeon 5870 kablem hdmi oraz playerka WD TV Live media player.
Przestudiowałem instrukcję obsługi, ustawiłem wszystko jak powinno być (chyba) i dalej lipa. W moim odczuciu dźwięk w kinie jest byle jaki, mało szczegółowy i przede wszystkim za SŁABY bas.
Moje logitechy są lepsze w niektórych aspektach od kefa. Pierwszy to potęga basu Z5500, drugi to logitechy grają lepiej, gdy głośniki ustawione są bardzo cicho, wciąż słyszę ten mięsisty basior.
Zastanawiam się jak to możliwe, że z5500 mimo, iż satelitki są o połowę mniejsze, trzy razy mniej ważą i są sześć razy tańsze grają momentami lepiej?

Coś jest nie tak: albo kef produkuje kiepskie głośniki, albo yamaha fatalne amplitunery. Albo ja coś źle ustawiłem :)
Zanim pozbędę się tego crapu mam pytanie - czy możliwym jest że przyczyną kiepskiego dźwięku jest amplituner? Czy jego wymiana może mieć jakiś bardzo znaczący wpływ na jakość dźwięku, czy raczej niewielki?

Jeszcze jedno na koniec. Co prawda nie słucham muzy, ale zrobiłem szybki test puszczając jakąś MP3. Echhhhh..... kef po prostu TRAGEDIA, logitech natomiast znowu wygrał... i to poprzez nokaut.
Załamka, tyle kasy poszło w błoto.....
 

Jok3r

New member
Bez reklam
A ustawiłeś amplituner, czy na producenckich jedziesz? Jak tak, to proponuję się zająć tym, bo to jest niewiarygodne co opisujesz:p
 
ja slyszalem te Kefy 3005 i wedlug mojego odczucia graly jak pelnowymiarowe kolumny tzn gdybym nie wiedzial ze sa takie male to slyszac je nigdy bym nie uwierzyl,- graly 1 liga.
Stawiam na ustawienia i kalibracje sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
też bym na to stawiał (nie skonfigurowane głośniki w amplitunerze) - teraz mam Kef 3005 - a wcześniej miałem Jamo HSC 606 5.0 - na wysłużonym Onkyo 605 słyszę różnice na plus (pewnie dzięki subbuforówi) dla KEF. W najbliższej przyszłości będę miał Yamahę V767 lub nowszy model V771 - to postaram opisać wrażenia.
 

zz11x

New member
Przerobiłem chyba wszystkie możliwe opcje w ampli. Zacząłem od kalibracji na dołączonym do yamahy mikrofonie, a poźniej nieco podrasowałem ustawienia manualnie. Spróbuję załatwić od kogoś inny amplituner dla porównania. Tym razem nie kupie już niczego bez wcześniejszego odsłuchu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale podłączałeś te kolumny do innych amplitunerów ?
Mamy te kolumny i grają rewelacyjnie.
Coś źle robisz bo tym Kef'om nie brakuje tego co napisałeś .
 

zz11x

New member
Jeszcze nie podłączyłem do innego amplitunera, ale tak zrobie jak coś uda mi się pożyczyć i dam znać co wyszło. Ewentualnie podejdę z ciekawości gdzieś na odsłuch dla porównania.
 

Zgrabny

New member
Basu z tego systemu Kef nigy nie będziesz miał takiego jak z zestawu Logitech.
Na pewno satelitki będą grały bardziej szczegółowo, klarownie.
Sam swego czasu miałem okazję testować basówkę Kef-a, którą posiadasz i jakie było moje wielkie rozczarowanie ale czego się spodziewać. Basówka Kef-a jest po prostu za mała, a kosztuje sporo. Ja do swojego zestawu wybrałem B&W PV1 i to jest to!
 

zz11x

New member
Sam się namówiłem i teraz płace za swoją głupotę. Miał być Dali Fazon później Tannoy Arena a wyszły kefy. Zestawy zbliżone gabarytowo. W każdym razie jak nie ustawię kefa żeby grał tak, jak powinien grać taki drogi zestaw, to sprzedam to ustrojstwo i kupię jakieś głośniki pełnowymiarowe. Co prawda mam troche ciasno w pokoju, ale tym razem nie mogę dać ciała. Muszę mieć zestaw z basem, który odwróci mi wątrobę na drugą stronę :)
 

adamzel

New member
znam odpowiedź

zz11x

Twoim problemem nie jest jakość kina domowego tylko sygnału jaki mu dostarczasz. Też posiadam kartę dźwiękową ASUS Xsonar D1 i podpięte mam pod niego głośniki Logitech X-230. Moich gości zapiera, kiedy słyszą bas z tak niewielkich głośników. Ale zanim kupiłem kartę Asusa to Logitechy podpięte były pod kartę zintegrowaną - grały bardzo nieciekawie - brak sopranów i basów.
Twoim problemem jest to, że sterujesz KD używając sygnału z HDMI Radeon - to lipa.
Wykorzystaj wyjście cyfrowe z Xsonara - poczujesz różnicę :)
 

Dante32

New member
Adamzel ma racje - wiekszosc "specjalistow audio" nie ma bladego pojecia o dzwieku z kart muzycznych i polecaja coraz to wymyslniejsze kombinacje z kolumnami.

Jajka KEFa graja bardzo dobrze ale skoro pusciles dziwek poprzez HDMI z karty graficznej to bedzie to muzyczna paranoja. To jest kiszka jakich malo ...

Zdecydowanie i to natentychmiast ;) podlacz normalnie cyfrowo do Xonara. Sam mam karte tej firmy i gra ona siwetnie. O niebo lepiej niz SB. Roznice zapewne bedziesz mial kolosalna. W takich sytuacjach karta ma ogromne znaczenie.

Zacznij od wyeliminowania wszelkich niedoskonalosci zanim kupisz basso klamoty jak JBL.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jaka różnica będzie pomiędzy sygnałem cyfrowym wypuszczanym z Radeona a z Xonara? Moim zdaniem żadna, bez przesady sygnał zerojedynkowy bez problemu wypuści każda karta bez utraty jakiegokolwiek bitu. Co innego z sygnałem analogowym, tu karty mogą się wykazać w zależności od jakości zastosowanego przetwornika ,ale my mówimy o sygnale cyfrowym. Podpinałem kompa do amplitunera przez Radeona HD6850 (HDMI), kartę zintegrowaną z płyta główną (optykiem), kartę dźwiękową SB Extigy (optyk, coaxial) i nie było żadnej różnicy. Kolega pisze że miał Logitechy (swego czasu też je miałem) podpięte do kompa i one grały dobrze. Ja tu widzę problem ustawień amplitunera i kolumn, no i preferencji słuchowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wasylhh

New member
Bez reklam
A jakiego zrodla uzywasz jako dzwieku? MP3 120kb/s? :D Wez sobie w youtube wbij "bass i love you" i wez to odpal. Jak nie bedzie walic basem to wiedz, ze cos sie dzieje :E
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Prokop ma racje, Adamzel i Dante32, lipa i paranoja to jest to co wy tu piszecie.
Karty graficzne po HDMI przepuszczają tylko dźwięk w postaci cyfrowej a przetwarza amplituner.

ASUS Xonar ma dobre przetworniki cyfrowo analogowe wiec przy połączeniu analogowym dźwięk jest o niebo lepszy jak z układu dźwiękowego zamieszczonego na płycie głównej PC.

Tylko w tym przypadku na jakość dźwięku ma wpływ amplituner i kolumny a nie dźwięk z karty graficzna.
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Zacznij od wyeliminowania wszelkich niedoskonalosci zanim kupisz basso klamoty jak JBL.

urzekla-mnie-twoja-historia-5
 

HILUX

New member
Czy porównując Logitecha z KEFem oba podłączasz w taki sam sposób z identycznymi ustawieniami ?

Pc --> Xonar --> optykiem --> Yamaha --> Kef
Pc --> Xonar --> optykiem --> Logitech

odtwarzacz i ustawienia w Pc - bez zmian.
 

zz11x

New member
Dzięki Panowie za dyskusję. Wciąż szukam rozwiązania problemu i amplitunera do porównania.

HILUX
mam podłączone głośniki następująco:
PC -> Xonar -> analog -> Logitech
PC -> Radeon -> HDMI -> Yamaha -> Kef
WD TV player -> HDMI -> Yamaha -> Kef

wasylhh
Nieważne co podłącze to i tak niestety logitech wygrywa :-(

Spróbuje jeszcze pokombinować z optykiem jak kupie kabelek
Pozdrawiam.
 
Do góry