kino za 1800-2000zł do pokoju 20m2 (blok)

maciejbrot

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Jako nowy użytkownik przeglądam forum w poszukiwaniu postów dotyczących wyboru niedrogiego zestawu kina domowego do bardzo niewielkiego pomieszczenia. Niestety nie znalazłem wątku, który pokrywałby się z moim skromnym budżetem i małym pomieszczeniem.

Mieszkam w bloku (więc mam sporą ilość sąsiadów), sprzęt będzie stał w pokoju o pow. 20m2. Z uwagi na niezbyt dużą ilość miejsca nie chciałbym zastawić się cały kolumnami.
Na sprzęt chcę przeznaczyć 1800-2000zł.
Zestaw będzie podłączony do TV Samsung LE32R81B.
Zainteresował mnie zestaw:

- Pioneer VSX-417-K

- Pioneer DV-400

- Pioneer S-V240-W

Zastosowanie zestawu bardzo różnorodne: w ciągu dnia muzyka (radio, cd-audio a także mp3 z pendriwa) słucham pop,rock, trochę czarnej, wieczory - oczywiście video (przewaga divx, od czasu do czasu dvd)
Czy zestawik jaki dla siebie wybrałem spełni moje oczekiwania. Totalnie nie orientuję się w doborze głośników. Posiadam subwoofer od zestawu logitech z4, więc do czasu kiedy nie uzbieram kasy na nowy myślę, że mógłbym go wykorzystać.

Bardzo proszę o opinię :confused:
 

elrubio

New member
Nie jestem jakimś audiofilem, ale chciałem mieć już coś lepszego niż to co miałem do tej pory. Moimi głównymi kryteriami którymi się kierowałem to cena/jakość :) Dlatego planowałem zamknąć cały zestaw w jak najniższej kwocie.
Postawiłem na amplituner Onkyo 505E - 1200zł (sprowadzony z Austrii)
Planuje kupić jeszcze do tego kolumny Quadrale 500 - 1200zł
No i wiadomo jakiś odtwarzacz do tego.. ale tu już możesz kupić coś do 400zł spokojnie. Przekroczy to Twój kwote 2000zł, ale to najlepsze zestawienie z najtańszych, moim zdaniem ;p
 

lisek00

New member
Co do 505 w zupełności się zgadzam. W tej cenie i jakości nie znajdziesz taniej.
Co do kolumn to musisz określić do czego mają służyć.
Czy tylko do muzyki, czy do kina, czy może i to i to.
Quadrael są dobre za tą cenę. Musisz posłuchać bo każdy zestaw gra inaczej.
Mi osobście quadrale nie podeszły, za dużo basu i wysokiego a za mało środka.
 

maciejbrot

New member
ZESTAW ZNALEZIONY :) CENA 2167zł za całość

Witam!

Udało mi się znaleźć najlepszy moim zdaniem zestaw za kwotę ok. 2000zł (dokładnie 2167zł).

Zestaw prezentuje się następująco:
  • amplituner Pioneer VSX-817-K
  • odtwarzacz DVD Pioneer DV-400-K
  • zestaw głośnikowy Eltax MovieMAXX
  • HDMI Tech-link 690201 (TV-DVD szkoda, że ampli nie ma wyjścia HDMI - znacznie uprościłoby to obsługę całego zestawu).
  • przewody gośnikowe front: 2.5mm pgc7254; tyły: 1.5mm pgc 7154
Dziękuję za wasze propozycję i pomoc w wyborze mojego pierwszego "nieplastika".

Proszę oczywiście o ocenę mojej konfiguracji.
 
Ostatnia edycja:

Rafik_Skce

New member
maciejbrot napisał:
Witam!

Udało mi się znaleźć najlepszy moim zdaniem zestaw za kwotę ok. 2000zł (dokładnie 2167zł).

Zestaw prezentuje się następująco:
  • amplituner Pioneer VSX-817-K
  • odtwarzacz DVD Pioneer DV-400-K
  • zestaw głośnikowy Eltax MovieMAXX
  • HDMI Tech-link 690201 (TV-DVD szkoda, że ampli nie ma wyjścia HDMI - znacznie uprościłoby to obsługę całego zestawu).
  • przewody gośnikowe front: 2.5mm pgc7254; tyły: 1.5mm pgc 7154
Szukam czegoś podobnego, powiedz proszę gdzie skompletowałeś taki zestawik? Wszystko w jednym sklepie czy w różnych miejscach? Jakiś sklep internetowy czy tradycyjny?

Wygląda przyzwoicie...
 

maciejbrot

New member
Polecane Sklepy

Rafik_Skce napisał:
Szukam czegoś podobnego, powiedz proszę gdzie skompletowałeś taki zestawik? Wszystko w jednym sklepie czy w różnych miejscach? Jakiś sklep internetowy czy tradycyjny?

Wygląda przyzwoicie...

Ponieważ fundusz jest niewielki, każde 50zł było dla mnie znaczącą kwotą.
Polecam:
* www.MAX24.PL - bardzo dobre ceny elektroniki (szczególnie wybrany przeze mnie Pioneer)
* www.q21.pl - głośników taniej nie znalazłem - miła i fachowa obsługa, bardzo pomogli mi w doborze odpowiednich głosników - super ceny
* przewody - www.Planus.pl
 
Do góry