Kino z HDMI arc + TV z HFMI arc + Cyfra+

ridee

New member
Witam,

W poniedziałek odbieram w końcu TV Sharp 52le830 i zestaw kina domowego Pioneer bcs 717. W domu mam już Cyfrę +.

Niestety jestem w podłączaniu kabli kompletnym laikiem, a że będę TV wieszał i nie będzie tam praktycznie w ogóle miejsca na dokładanie kabli po zawieszeniu (będzie wisiał we wnęce) to muszę za wczasu podłączyć wszystkie kabelki, tak by wszystko grało idealnie.
Idelna dla mnie konfiguracja.
-Dźwięk w tv, gdy kino nie jest włączone.
- Dźwięk z kina domowego, gdy jest włączone , gdy leci w TV cyfra+
- Dźwięk z kina domowego, gdy podłaczam Xboxa lub laptopa, gdy właczone jest kino (gdy wyłaczone, dźwięk z tv)
Czy do tego wszystkiego wystarczy, że podłącze kino z TV poprzez kabel HDMI ARC i będzie dźwięk 5.1? tak powiedział mi sprzedawca w sklepie, ale jakoś nie mam zaufania, bo źle mu z oczu patrzyło, jakoś tak bezmyślnie :D).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zart pewnie to wszystko ma isc na jednym kablu:fool: pomyslimy:p
1 jakie my wyjscia xbox
2 jakie ma wyjscia laptop
wszystkie hdmi ,toslink ,coaxial itp.
 
Ostatnia edycja:

ridee

New member
Hej , moze nie do końca jasno sie wyrazilem. Oczywiście wszystkie sprzęty maja zlaczka hdmi, ale moje pytanie brzmiało, czy jedli kino i TV maja hdmi arc, to gwarantuje to dźwięk na kinie, kiedy w TV leci cyfra, xbox,czy laptop?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam juz instrukcje twoich sprzetow i twoj tv ma arc pod hdmi 1 i wszystko chyba juz jasne:D . Pozdr
naturalnie bedziesz sie musiał pobawić w ustawieniach
 
Do góry