Kino w pokoju 2,4m x 1,7m ? Jakie?

piotr10

New member
Bez reklam
Kino w pokoju 2,4m x 1,7m ?

Jedyny pokój, który może u mnie być zagospodarowany na kino, niestety jest najmniejszy...:(

Mogę go jednak dowolnie wyposarzyć, wygłuszyć itd. :)
Tylko jak to zrobić, żeby uzyskać jak najlepszy efekt w kinie i w zabawie w gry z Xbox 360 ?


Czy w tak małej powierzchni można zainstalować subwoofer?

Czy w tak maciupkim pomieszczeniu może pracować 5 kolumn?

Czy będę musiał wygłuszyć cały pokój? - chcę uzyskać jak najlepszy przestrzenny efekt i jak najbardziej potężny dźwięk - niestety będę musiał przy projektowaniu wziąć pod uwagę, że dźwięk nie może się przedostawać poza pokój!!

Jak to uzyskać?
 

marecki6

New member
Bez reklam
moze najpierw napisz ile mozesz przeznaczyc na sprzet ... czy bedzie to tylko kino i xbox czy rowniez muzyka - jezeli tak to jaka ? dosc oryginalny problem :) kino na 4m2
 

piotr10

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o kasę, to nie mam większych ograniczeń.

ograniczeniem i to znacznym jest to, że mam taki mały pokój do zagospodarowania, ale w nim mogę umieścić co chcę i może wyglądać jak ja che!!! ( wraz z wygłuszeniem ścian przez specjalne pianki ... )

Jednak ja nie lubię wydawać pieniędzy na próżno!!!

Myślałem o zestawieniu:

- tv 40 - 42 cale raczej plazma bo pokój nie nasłoneczniony
- ampli hk 255
- kolumny 4 x klipsch RB-51
- central Klipsch Rc-10
- sub jamo sub 250 lub yamaha yst-fsw150 ( myślę, że ta yamaszka będzie bezpieczniejsza w tak małym pomieszczeniu )
- źródło to X-box 360 i popcorn c 200 z wbudowanym hdd i BD
- kable adekwatne do sprzętu


Ps. Uparłem się na Klipsch rf i Harmana, bo w stereo jestem z tych klocków niezmiernie zadowolony ( nagłaśniają ponad 60 metrów w spektakularny sposób bez pomocy suba!!!! i ta barwa dźwięku zapiera dech w .....)


Pytania, jakie mnie nurtują to:

- czy w tak małym pomieszczeniu potrzebuje suba ( czy on nie zniszczy mi dźwięku, nie będzie zatykać w uszach... może zamiast niego troszku lepsze kolumny np. Klipsch RB-61 ) ?

- czy nie lepiej będzie zainwestować w samo stereo ( wolałbym kino, bo w salonie mam stereo i do oglądania filmów jest spoko, ale mogłoby być bardziej przestrzennie) ?
rozwijając tą myśl, wiem, że z żadnego kina nie uzyskam tak spektakularnej dynamiki i oddechu dźwięku jak w salonie przy porządnym stereo.

- jak się zabrać za wygłuszanie, żeby nie przedobrzyć i nie zepsuć ?

- czy plazma z X-boxem to dobry pomysł, ze względu na powidoki ?

Muzyki też sobie posłucham..... scorpions, metalica, polski rock, chillout, minimal, soul, jazz....
 
Ostatnia edycja:

DarPe

New member
hmm

hmm no przyznam, że pokój ekstremalnie mały jak na kino domowe :D.

Na początku powiem, że średnio sobie wyobrażam zestaw 5.1 na tak małej powierzchni, no ale wiedząc jak fajną rzeczą jest "kino" w domu :) napiszę moje przemyślenia po tym co napisałeś. Jeśli chodzi o wygłuszanie to nie znam się na tym za bardzo... jednk myślę, że nie możesz stosować za grubej pianki czy czegokolwiek bo jeszcze bardziej zmniejszy Ci się powierzchnia do zagospodarowania, nie wspominając już o za mocnym wygłuszeniu co również jest niepożądane. Może wyłożenie całego pomieszczenia cienką warstwą pianki wygłuszającej a na drzwi grubszą będzie jedynym wyjściem. Nie wygłuszy ona za mocno pomieszczenia ale też nie będzie gołych ścian. Jeśli masz tam okno to raczej podczas seansu będziesz musiał mieć uchylone, ponieważ w tak małym pomieszczeniu przy szczelnie zamkniętych drzwiach (jeśli nie mogą wydostawać się przez nie żadne dźwięki) będzie szybko robiło się duszno (o lecie nawet nie myślę, to będzie sauna). Również cały sprzęt będzie oddawał spore ilości ciepła (amplituner, TV, DVD/BR czy co kolwiek). Przechodząc do głośników to ja widzę raczej tylko i wyłącznie jak najmniejsze głośniki, niestety te Klipsch'y są olbrzymie jak na takie pomieszczenie (RB-51 aż 27 cm głębokości). Na Twoim miejscu skupiłbym się na jak najmniejszym zestawie ale oczywiście dobrym jakościowo i wtedy do niego mały sub ewentualnie lub większe głośniki (dwa) przednie a reszta małe i wtedy bez suba. Pamiętaj też, że TV generuje sporą ilość światła, więc to wygłuszenie powinno być czarne, w każdym razie ściany (łącznie z sufitem) powinny być jak najciemniejsze. Wracając jeszcze do TV nie wiem czy 40 cali jest dobrym pomysłem, raczej skupiłbym się na mniejszych rozmiarach.

No to tyle ode mnie, może ktoś jeszcze się zainteresuje Twoim tematem.

Pozdrawiam
 

mario1969

New member
W takim mały pomieszczeniu jedynie sens jest oprzeć kd na systemie podobnym do Creativa Z5500 lub monitorach 5 x jbl es10 płaskie 14cm BR boczny, jeszcze lepiej 5xJamo d-400 12.cm i zamkniętym 8" subie najlepiej jakieś DIY . Ja ma kino w aneksie sypialnianym na 7m (duże łoże 230x190 wokól niego satelity) i jestem zadowolony może nie jest to, aż tak dobrze jak w drugim pomieszczeniu jest mniejsza rozdzielczość.Telewizor 32' ogladam z ok 2,3m lepiej byłoby na 37" nie wiem jak spawdziła by się 40 chyba jednak za duża choćby z powodu sygnału w niskiej rożdzielczości.

Dla mnie jako kino-domo-maniaka (2-3 filmy dziennie) oglądanie filmów w których właśnie specjalnie wyeksponowano ścieżkę dla suba (np. Star Wars) zdecydowanie traci na wartośći.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak wchodziły do sprzedaży kosztowały 5tysi teraz o wiele mniej.
infinity-beta-hcs.jpg
 

marecki6

New member
Bez reklam
taki maly pokoj tortur :grin: wstawic tam tylko mocnego sub'a wytworzyc mega cisnienie i zamknac na jgorszego wroga :-D
 

piotr10

New member
Bez reklam
Macie racje - lipa by wyszła :)

Ale jeszcze mam jedno rozwiązanie :)
poddasze!!! Więcej powierzchni, troszkę niewygodnie bo stać wyprostowanym prawie nie idzie, ale zato 3,2m x 2,7m :)

Wygłuszenie z pianki z Allegro:)

Audio:

2 opcje:

1. HK 255 + Klipsch RB61 + Klipsch RB 51 + Klipsch Rc51 + Sub Infinity Classica Psw8 - ok 7000 zł.
2. Hk 255 + Infinity Beta Hcs - ok 4000 zł.

TV wybiorę na końcu, bo 3d wchodzi, samsung zapowiada obniżki w cenie itd :) może się ciekawie i taniej zrobić:)
 
Do góry