Kino tylko do filmów pod BDT500

wojt88

Guest
Witam na dniach zamawiam bluraya - BDT500 i chciałem do niego dobrać jakiś wzmacniacz z głośnikami. Nie siedzę w sprzęcie i temacie audio od lat - miałem piec technicsa AAA i altusy 140w stereo - niby tanie ale jaskiniowy, głęboki bass mnie urzekał...

Teraz szukam czegoś w 75% do filmów i 25% muzyki instrumentalnej i chilloutowej np.:
Pink Floyd, Peter Gabriel, George Michael, Sigur Ros etc...

Blu-ray posiada system dźwięku 7.1 nie wiem czy warto się w "to" bawić, czy może jednak 5.1...? Zależy mi głównie na wrażeniach przy kinie domowym i również rzadziej ale też na koncertach blu-ray... Uwielbiam czysty dźwięk i mlaskanie gitary.

Mam salon 20,5m2 - (4,65m x 4,4m). Wiem, że odnośnie muzyki głównie tony wysokie ale bassik też musi łupać w filmach... Planuję wydać ok 3000,00 - 4000,00 zł na szukany piec z kolumnami.

TV, Blu-ray będę mieć Panasonica może warto piec też tej firmy wziąść?
Dzięki wielkie za wszelką pomoc!!! Pozdrawiam i ps. odrobia w polu :-D

BDT500, Denon 1912, JBL Northridge Cine Pack 5.1 - do podanych warunków sprawdzi się?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego pomieszczenia to wstaw Studio 190+120c+130+150 zobaczysz jak to wymiata z Denonem.
Jak masz problem z uzyskaniem dobrych cen to pisz na priv.
 

wojt88

Guest
Kusisz, podaj link do serii i specyfikacji tych kolumn. Jakieś foto z Twoimi kolorami...

Teraz myślę czy zamiast bluray'a BDT500 nie wziąść DBP z Denona ale nie znalazłem żadnego modelu 3D...

DBP-1611UD odtwarza BD3D?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Specyfikacje tych JBL możesz zobaczyć na pierwszej lepszej aukcji na Allegro. BD nie opłaca się brać typowo firmowych (Onkyo, Denon, Marantz itd.) bo płacisz głównie za firmę i są te sprzęty bardziej czułe na złą jakość płyt niż tanie budżetowe BD. Jedyny plus że ładnie wyglądają w zestawie:) Z kolumn to ja jeszcze mogę od siebie polecić Roth Oli 40, Monitor Audio MR6, Kef C7, większość z nich jest w okolicach 3k ale warto dołożyć parę groszy bo dobry sprzęt. Nie napisałeś czy w tych 4k ma też być subwoofer czy tylko ampli + kolumny 5.0? Ampli 7 kanałowe mają jak najbardziej swoje plusy : nie ograniczasz się tylko do 5.1, możesz podłączyć kolumny w Bi-ampingu, możesz podłączyć drugą strefę - Zone2.
 

wojt88

Guest
Krzysiek już wyszedłem daleko poza budżet... Wkońcu na lata się kupuje. Z tym blu to chyba masz rację. Bluray i piec będą 7.1 a głośniki 5.1 więc można kiedyś rozbudować...

Chyba zdecyduje się na ten zestaw: BDT500, Denon 1912, JBL Studio 190, 120c, 130, 150
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
I zmieściłeś się z tym zestawem w 4k? Sam zestaw kolumn 5.1 to jest ok 5k? Chyba że Blackninja był wyjątkowo hojny:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wojt88

Guest
Oprócz tego zestawu czekam na dostępność 55VT50 i wtedy dopiero zamówię ale całej kwoty chyba nie uda mi się zdobyć więc jak braknie to raty :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nadszrpywanie w zakupach takiego typu to norma i chyba każdy tak nadszarpywał i to wielokrotnie hehe, (kurcze te są zajebiste:), ale 4 stówki droższe;/ a kit tam bedzie lepszy sprzęt) i tak kilkakrotnie hehe. Dłuższy czas po zakupie człowiek już kombinuje co by tu poprawić, co zmienić co dokupić hehe i tak w kółko Macieju :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to ja miałem zaplanowane co do złotówki, no może nawet ponad bo myślałem nad Oli 40 a wziąłem mniejsze:) Odnosząc się do tego co piszesz to się w 100% zgadzam, tylko wkońcu trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek, bo tak to można w nieskończoność. Są też w życiu ważniejsze rzeczy a i tak wydawanie niebotycznych sum na sprzęt ma się nijak do naszych często blokowych pokoi gdzie kuleje akustyka. Czasami to nie poprawia się dźwięku tylko nasze samopoczucie że mamy drogi sprzęt. Inna sprawa jak ktoś ma własny domek, pokój specjalnie przystosowany pod kino czy stereo, to wtedy na pewno różnica dźwięku będzie odczuwalna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie wszytko z umiarem i własną wydolnością i posiadanymi warunkami:) ja zaczynałem od 3 tysi a skończyłem prawie na 6 tysiach ale u mnie to akurat nie jest przyrost możliwości nad treścią hehe
 

wojt88

Guest
Panowie wracam do tematu bo im więcej się czyta tym więcej obaw...

Otóż martwię się czy Denon 1912 podoła JBL Studio 1 190+120c+130+150? Myślę czy iść troszkę wyżej w denonie czy może coś innego?


Marantz SR6006 ma tylko 7x110W ale większe pasmo.
Nie ma w klasie 3000 koła na amplituner coś mocniejszego?
No chyba, że denon 1912 da radę...
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Weź Marantza SR5006, ma Pre Out L/R , zawsze można go kiedyś rozbudować.
Wyboru JBL studio nie rozumiem ale pewnie ich nie słuchałeś.
 

wojt88

Guest
Pre Out L/R??

A co do kolumn czytałem wiele recenzji i podobno w kinie domowym sprawują się rewelacyjnie... A do odsłuchu fakt, trza by je gdzieś namierzyć.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Tak, czyli możesz spokojnie wpiąć wzmaka i zasilać nim w przyszłości same fronty, więc będziesz mógł połączyć super stereofonię i super kino domowe. Rzeczywiście Marantz SR5006 wart swojej kasy i tutaj bez problemu poradzi sobie nawet z wysterowaniem mocniejszych kolumn niż JBL 190. Lepiej posłuchać kolumn niż wybierać je na podstawie samych opinii. Poza tym w przypadku Marantza trzeba brać poprawki na moc, bo podawana jest inaczej niż np w Onkyo, gdzie masz podaną moc przy wysterowanym JEDNYM kanale. Marantz SR5006 ma w stereo 145W w trybie wielokanałowym 5x82W (wartości pomierzone).
 

mors111

Active member
Bez reklam
Poza tym w przypadku Marantza trzeba brać poprawki na moc, bo podawana jest inaczej niż np w Onkyo, gdzie masz podaną moc przy wysterowanym JEDNYM kanale. Marantz SR5006 ma w stereo 145W w trybie wielokanałowym 5x82W (wartości pomierzone).

są różne testy i różne opisy

tutaj masz testy Onkyo 609 :

Onkyo TX-NR609 - 7.2-Channel Network A/V Receiver | Model Information | Onkyo USA Home Theater Products
i
Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater

gdzie też obciążają kanały i Onkyo ma 2x100W ( dla kolumn 8ohm ) i 2x125W ( dla kolumn 6ohm )

przy większych zniekształceniach ( 1% ) i kolumnach 4ohmy podają nawet 2x188W

a dla 5x też ma 5x81W , wiec mocy jest pod dostatkiem

sam mierzyłeś tego marantza czy też na opisach się opierałem

nie słuchałem tego modelu , ale ponoć na całkiem niezłe stereo
 

wojt88

Guest
A myśląc o jak najlepszej jakości dźwięku pod kino domowe 5.1 to na jakiego producenta patrzeć...? Nie mówię o funkcjonalności gdzie ponoć rządzi Onkyo...
 
Do góry