Kino/stereo, Dali Zensor 5, Roth Oli 30 czy B&W CM1? Ważne rozmieszczenie kolumn na p

honestbart77

New member
Witam serdecznie,

Oklepany temat, ale już spać nie mogę ...

Proszę o poradę w sprawie rozmieszczenia głośników kina domowego i ewentualnego zestawu w okolicach 6-7tys. Jestem na ostanim etapie kabli ale jeszcze mogę coś odkuć.


Pomieszczenie 33m2 (wys. 3m) z otwartymi przejściami do kuchni i holu głównego.
Pomieszczenie jest dość przesterzenne a mimo to nie ma za bardzo optymalnego miejca na kino.
Ściana TV o długości 180cm. Po prawej stronie kontakty na wys.120cm.
Głębokość zabudowy komina po lewej stronie – 60cm


Myślę nad opcjami:


1. Projektanta – to jest zabudowa meblowa pod TV na całej długości 180cm na wysokość 45cm i ustawienie ‘jakiś’ zgrabnych głośników
2. Moja – zabudowa meblowa 120cm pod TV i dwie kolumny wolnostojące ale raczej mniejsze żeby nie przytłaczały telewizora np. Dali Zensor 5, Roth Oli 30, Klipsch Synergy F10
3. Moja – zabudowa na całej długości i pokuszenie się na dobre monitory stojące na zabudowie e.g. B&W CM1, B&W 685

Muzyka bardziej rockowa choć jakiś sofcik też jest mile widziany.


Na planie zaznaczyłem gdzie mam umieszczone kable do kolumn. Wydaje mi się, że ta koncepcja się nie sprawdzi dlatego proszę o doradzenie rozmieszczenia kolumn. Ewentualnie decycja czy warto się pakować w kino domowe w takim pomieszczeniu czy raczej postawić na stereo (wolałbym uniknąć sub-a).


Jestem praktycznie cały czas online tak więc mogę szybko odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania.


Dom – okolice Poznania.

PLAN: http>img547.imageshack.us>img547>2595>kino.png
Forum nie zezwoliło mi na wstawienie linka.


dzięki!
 

honestbart77

New member
Link do planu pomieszczenia

Dołączam link do planu pomieszczenia: http://img547.imageshack.us/img547/2595/kino.png
Booty nie czytają forum:shock:
kino.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takie umieszczenie głośników to kierunek na :
- HKTS 65 (nowy model) + Harman AVR 270
- Klipsch HD 300 + Onkyo 616
 

honestbart77

New member
Harman był na mojej liście jak stawiałem mury. Ale wydaje mi się, że sobie nie poradzi w takiej przestrzeni. Dlatego jestem skłonny na zmianę kabli i pójście w wspomniane opcje 1 lub 2.
 

honestbart77

New member
Kiki jakie jest Twoje zdanie o tych opcjach:

1. Zabudowa meblowa 120cm pod TV i dwie kolumny wolnostojące ale raczej mniejsze żeby nie przytłaczały telewizora np. Dali Zensor 5, Roth Oli 30, Klipsch Synergy F10
2. Zabudowa na całej długości i pokuszenie się na dobre monitory stojące na zabudowie e.g. B&W CM1, B&W 685
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomieszczenie jest duże i dość wysokie i nie będzie łatwe do nagłośnienia. Ja bym postawił na kolumny podłogowe. Tylko bym celował w kolumn min. rozmiar większymi czyli Oli40, Zensor 7. Do tego np. amplituner Denon 2113, Yamaha 773, Onkyo 616, Harman 270.
 

honestbart77

New member
Dzięki.
A co myślisz o rozstawieniu satelit na tylnej ścianie? Mogę jeszcze przesunąć kable. Optymalne wydaję sie przesunięcie prawej satelity przy dużym oknie tarasowym w stronę drugiego okna tak żeby były rozstawione równo od osi telewizora? Który z wymienionych przez Ciebie ampli najlepiej poradzi sobie bez suba? Suba chciałbym dokupić później.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym chyba satelity zostawił tak jak są. Masz sporą kanapę i np. jak będziesz oglądał film w więcej osób to osoba siedząca na końcu kanapy będzie miała obie satelity po jednej stronie głowy. Napisałeś się kable są wyprowadzone na 2,5 metra. Zdecydowanie niżej powieś satelity. Jeśli chodzi o bas to większy wpływ na niego będą miały kolumny a nie amplituner. Przy takim pomieszczeniu sub to podstawa. Jeśli chcesz nie za duże kolumny to polecam do odsłuchu Oli40 - grają dynamicznie z dobrym basem. Potem Sobie dokupisz jakiegoś mocnego suba. Ja mam zestaw Denon + Oli i takie połączenie mi odpowiada.
Poczekaj jeszcze chwile na pewno inni koledzy też się wypowiedzą.
 
Do góry