Kino, stereo? 3tys

ciaptak

New member
Witam
Jak bumerang wraca do mnie zakup sprzętu grającego... Cyba czas zrobić sobie prezent na święta:)
Poszukuję czegoś co dobrze zagra muzykę i da radę w filmach. Odtwarzacz chyba na razie odpuszczę. Wczoraj słuchałem Denona D-F 107(stereo 2.0) i powiem szczerze, że z muzyką poniżej tego poziomu nie chciałbym zejść. Wolę zestaw gorzej radzący sobie w filmach kosztem lepszej muzyki. Pokój ok. 20 w prostokącie. Cena do 3 max 3,5 tys. Ma ktoś jakieś propozycje?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli muzyka to tylko zestaw stereo. Są owszem amplitunery np HK czy Marantz radzące sobie w miarę w stereo ale nigdy to nie będzie poziom typowego wzmacniacza. Druga sprawa że zestaw do stereo taniej wyniesie niż do KD. Za amplituner KD grający porównywalnie w muzyce wydasz kilka razy tyle. Jeszcze jest jedna opcja: kupić ampli do KD z pre-out i wtedy kupujesz dodatkowo oddzielny wzmak . KD masz przez amplituner a muzykę przez wzmak stereo. Rozumiem że nie pytasz o kolumny tylko o wzmacniecze w cenie 3-3,5 tys?
 

ciaptak

New member
Nie, chodzi mi o gotowy zestaw KD lub ewentualnie stereo (względnie+sub jeśli wymagany). Nie jestem audiofilem, ale lubię głębokie ciepłe brzmienie, pytanie czy KD to mi zagwarantuje... Z drugiej strony jak się sprawdzi stereo pod TV oraz xboxem? Opcja z wzmacniaczem i amplitunerem odpada. Nie chcę robić z pokoju promu kosmicznego.
 

armi

New member
Bez reklam
wymagania na sprzęt do KD za 10k - niestety

kup sobie amp stereo + parę kolumn + sub :)
jedyna opcja by zagrało to przyzwoicie w muzyce + dawało trochę frajdy w kinie
określ jaką muzykę preferujesz to coś się ze sprzętu dobierze
 

ciaptak

New member
Cyba nie chcesz przez to powiedzieć, że KD domowe muisi kosztować 10k pln żeby zagrać tak Denon D-F107...zestaw wart 2,3k pln. Myślałem że jak dorzucę ten tysiak to uzyskam podobny poziom w muzyce. Jeśli jest tak napisałem powyżej to wybijam sobie KD z głowy.
 

armi

New member
Bez reklam
no niestety to tak wygląda :(
może z tymi 10k to przesadziłem
ale za 3k jeśli chodzi o KD to kupisz Onkyo 509 + jamo 606
albo onkyo 509 + qq5000

ja takim setem mniej wiecej dysponuję :( i do muzyki ... tragedii nie ma ale i rewelacji również brak
co innego w kinie :)

jeśli zależy Ci na muzyce postaw na ampli stereo
kolumny frontowe wytworzą Ci przestrzeń a sub zadba o efekty

taka moja opinia
może inni podpowiedzą coś jeszcze

jeszcze jeden pomysł :
kupić np h/k 255 (ok 1700 pln teraz) lub jakiegoś marantza - żeby zagrało w miarę dobrze w stereo
do tego na fronty np MR6
i coś taniego z poza kompletu na uzupełnienie setu do kina

z tym że to też powyżej 3.5k

jak to mi kiedyś powiedział jeden gość w sklepie a/v - 3k pln to ok 700E więc szału nie ma :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ciaptak

New member
Dokładnie taki zestaw zaproponował mi blackninja, myślę nad tym. Obawiam się tylko żeby nie skończyło się na tym, że nie będę miał ani dobrego stereo ani kina:(
 

armi

New member
Bez reklam
ja z KD nie mam żadnych problemów :)
sub 300 robi swoje - także do kina jak najbardziej z czystym sumieniem mogę ten zestaw polecić
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No niestety, tak jest że zestawy do KD są właśnie do tego celu tworzone a do muzyki są typowe zestawy stereo. Jakby amplitunery KD były zarąbiste zarówno w kinie jak i w muzyce to zestawy stereo nie miałyby racji bytu. Tak jak w postach wyżej, w miare kompromisem między muzyką a KD są amplitunery HK, Marantz, no może wyższe modele Denon. Jak cenisz muzykę to kup nawet używany dobrej klasy wzmak i dobre fronty, bo w tej sumie co masz kupisz co najwyżej budżetowy zestaw do KD. Do filmów będzie bdb. ale do muzyki bardzo przeciętnie.
 

wideos

New member
Witam
Jak bumerang wraca do mnie zakup sprzętu grającego... Cyba czas zrobić sobie prezent na święta:)
Poszukuję czegoś co dobrze zagra muzykę i da radę w filmach. Odtwarzacz chyba na razie odpuszczę. Wczoraj słuchałem Denona D-F 107(stereo 2.0) i powiem szczerze, że z muzyką poniżej tego poziomu nie chciałbym zejść. Wolę zestaw gorzej radzący sobie w filmach kosztem lepszej muzyki. Pokój ok. 20 w prostokącie. Cena do 3 max 3,5 tys. Ma ktoś jakieś propozycje?

Ostatnio też stałem przed takim dylematem, i zdecydowałem się na HK3490 + Dali Concept 6 za 3090zł + 80zł wysyłka. Jestem bardzo, bardzo zadowolony.
 

armi

New member
Bez reklam
no bo to jest chyba najrozsądniejszy wybór :)

chociaż ja bym się pewnie zdecydował na MR 6 :) ale to już kwestia 'gustu' :)
 
Do góry