Kino + PS3 brak dźwięku

mientantak

New member
Witam wszystkich

Mam problem z dźwiękiem tzn brak dźwieku. Podłączyłem PS3 z TV przez HDMI i kablem optycznym PS3 z ampli i nie mam dźwięku z kina. Dźwięk słychać przez głośniki TV. Z kolei Cyfre+ podłanczam tak samo czyli HDMI z TV i optycznym ampli z Dekoderem i jest OK. Co jest nie tak, proszę o podpowiedzi.

pozdrawiam
mientantak
 

mientantak

New member
Hej

Zrobiłem jak napisałeś ale nie bardzo pomogło, tzn wszedłem w ustawienia dałem optyk i zaznaczyłem DD 5.1 i nic. Może ja coś źle robie
 

mientantak

New member
A co wy na to podłączenie które wyczaiłem w instr. od PS3: konsola z ampli połączona HDMI, ampli z TV połączony HDMI, konsola z kinem połączoma kablem optycznym i konsola z TV połączone kablem sygnału wideo który notabene jest w zestawie zakupionym w PS3. Tylko po takim połączeniu obraz nie będzie HD. Kompletnie się pogubiłem w tym wszystkim, jak wiecie co z tym zrobić to dajcie znać.

pozdro
 

mataman

New member
Bez reklam
To po co optyk tam pchasz? Podłącz tylko HDMI do ampli i w ustawieniach dzwięku konsoli wybierz hdmi.

Tak samo ta cyfrę podłącz tylko po HDMI do ampli. A na koniec ampli po HDMI do tv.

Czyli:

ps3-> ampli po hdmi
cyfra->ampli po hdmi
ampli->tv po hdmi
 
Ostatnia edycja:

klemens007

New member
Może masz w ampli źle przypisane gniazda. Jeśli np. ps3 podpiąłeś do ampli pod np. VCR to w ustawieniach ampa dla VCR musisz wybrać rodzaj połączenia którego użyłeś czyli np. hdmi,optyk,koaxial. Może tu leży problem
 
Do góry