"Kino" pod wiatą na lato

Tynio

New member
W jednym z tematów zadałem pytanie co do ekranu do oglądania filmów i do czas do czasu grania na konsoli (od retro do nowoczesnych)
Jakiś czas temu nabyłem projektor LG DX-130-JD za „grosze”
Parametry może nie są jakieś powalające ,ale oglądając w domu czy to film:popcorn: czy włączając grę jak dla mnie efekt jest zadowalający.



[FONT=&quot]Specyfikacja[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Colour Support 16.7M Colours[/FONT]
[FONT=&quot]Contrast Ratio 2000:1[/FONT]
[FONT=&quot]Screen Resolution 1024x768[/FONT]
[FONT=&quot]Brightness (ANSI Lumens) 3000[/FONT]
[FONT=&quot]Maximum Resolution 1400x1050[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Zoom[/FONT]
[FONT=&quot]Manual[/FONT]
[FONT=&quot]Throw Distance - Minimum (m) 3.66[/FONT]
[FONT=&quot]Throw Distance - Maximum (m) 10[/FONT]

Kombinuję coś z ekranem projektor będzie oddalony od 2 do 3,5m
Tak jak wcześniej wspomniałem w mam w domu HDF o grubości 5mm i wielkości 120x80 i chyba jednak jest to dosyć mała powierzchnia
Myślałem o czym co miało by 140x90 lub trochę więcej ale ze względu że za każdym razem ekran musi być zamykany w domku na działce musi mieć trzy cechy



- możliwość szybkiego montażu i demontażu
- cena za całość w okolicy 100 zł
- przewiezienie w aucie kombi



Nie oczekuję obrazu rewelacyjnej jakości ma być OK i by można bez problemów oglądać po zachodzi słońca lub pochmurne dni
Myślałem tez o spienionym PCV co do kolory to szary – tylko jaki jaśniejszy czy ciemniejszy?
Czy wystarczy jakaś zwykła farba typu Dulux matt Grey zastanawiałem się nam takim stojakiem jednak jako że musiał by być z profili metalowych to był by dobrym materiałem dla osób które lubią złom. Jest też opcja powieszenia na belce tylko będę miał mniejsze pole manewru jeżeli chodzi o projektor.
Mam tez pytanie co do samego projektora – ktoś wykasował czas działania lampy (lub faktycznie ma taki mały przebieg – 250h ) co się dzieje jak lampa osiągnie te 2000-3000 h czy można dalej oglądać ale jest jakieś ryzyko uszkodzenia projektora?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

Ayala73

New member
Też wpadłem na pomysł aby zrobić sobie kino przy altance, w moim wypadku jako ekran wykorzystałem komórkę sąsiadów :D, na którą przykleiłem styropian 3, na to siatka, klej no i oczywiście grunt i farba. Ostatnie Euro i strefa kibica to miód malina na ekranie o przekątnej ok 150", a przy okazji i sąsiedzi mogli pooglądać. Niestety powiem szczerze że ta opcja sprawdza się przede wszystkim jak jest już ciemno, w dzień nawet pochmurny jest bardzo kiepsko.
Co do lampy to z czasem będzie świecić coraz słabiej, a gdy wysiądzie to prawdopodobnie projektor nie będzie się dał uruchomić dopóki nie wymienisz lampy.
 

Tynio

New member
Dziękuję za informacje i sugestie

- pomysł z roletą bardzo fajny i nie pomyślałem, a nawet jak nie ma czasu na zwijanie całego majdany to roleta zwija się w kilka sekund + projektor do torby i sprzątnięte. Muszę do znajomego napisać co montuje właśnie rolety ile coś takiego mnie wyniesie

- pomysł ze styropianem odpada bo nie mam sąsiadów blisko siebie.
W sumie to bardziej dobudówka od altanki więc z jednej strony mam ścianę z drzwiami i oknem, a od tyłu jest całe zarośnięte krzewami (z tej strony planowałem postawić projektor) . Dzięki takiemu rozwiązaniu jak tylko słońca zachodzi jest dosyć ciemno.

To mnie uspokoiliście z lampą, nie mam wielkiego doświadczenia ale w pracy mamy Banq PB6200 wyświecone niecałe 600h 1700 ANSI i jak porównywałem to mój świeci prawie 2x jaśniej w opcji low ,a na Benku dawałem zwykły tryb. Ustawiłem LG na high i nie dało się oglądać bo strasznie raziło (LG ma trzy ustawienia L, M i H)

To może pociągnie ze 3-4 lata (przy oglądaniu 200-300h rocznie)

Pozdrawiam
 
Do góry