Kino ok 2100, Denon,Pioneer czy Onkyo i jakie głośniki.

btfbfc

New member
Witam wszystkich, na początku przyznam się że jestem raczej laikiem jeżeli chodzi o sprzęt tego typu.
Nie mam chyba też zbyt wybrednego słuchu Po dwóch dniach lektury różnych forów wiem trochę, ale bardzo przyda mi się rada osób znających się na rzeczy.

Mam zamiar zakupić kino domowe, (Filmy,TV - 80%, muzyka 20%, pokój 18m kw).
Budżet to ok 2100 zł (troszkę mogę go przekroczyć)
Zastanawiam się nad:
Amplituner: Skłaniam się ku Denon AVR-1611 w grę wchodzą jeszcze Pioneer VSX-520,Onkyo TX-SR308.
Głośniki: Co do głośników to powiem szczerzę że nie mam pojęcia jakie wziąć i zmieścić się w miarę w budżecie. Zastanawiam się czy lepiej kupić tańszego Denona AVR-1311 i lepsze głośniki, czy droższy amplituner a głośniki np. Jamo S 436 HCS3.
 

Krzych_c

New member
Witam. Tak na szybko - Pioneer 520 : płaskie stereo, płaskie kino, trzeba sporo podbić tyły żeby coś na nich usłyszeć, niezależnie od tego jakie głośniki podepniemy. Denon 1311 podobnie. 1611 tu już lepiej. Ale do takich preferencji jak twoje, i żeby w miarę trzymać się ceny - Onkyo 508 + Quadral Quintas 5000. Ogranicz się do dwóch ampli - Denon 1611 i Onkyo 508. Najlepiej odsłuchaj z Quadralami i wybierz co Ci bardziej przypasuje. Jest tego sporo na rynku w MM np.
 

btfbfc

New member
Dzięki za radę, chyba rzeczywiście trochę dołożę i wezmę te Quadrale, ewentualnie Jamo S 506 HCS 3.
Co do amplitunera to mam prośbę, mógłby ktoś mi przybliżyć najważniejsze różnice między Denon AVR-1611 i Onkyo TX-SR508
 

krisder

New member
Bez reklam
Domyślam się że chodzi o różnice w brzmieniu obu ampli. Tak w skrócie, to Onkyo bardziej efektowne i mocne brzmienie co akurat w kinie ( a takie są Twoje preferencje) jest zaletą.
 

btfbfc

New member
Hmm dziś byłem w sklepie audio spytać o różnicę w brzmieniu amli i sprzedawca powiedział że dźwięk z Onkyo jest dużo spokojniejszy niż z Denona :) Umówię się na odsłuch i sprawdzę sam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry