kino - dylematy

eltebe

New member
Cena wyjsciowa okolo 3k, ale mysle ze do 5k tez przejdzie.
Zestaw ma być dla rodziców - głównie filmy, moze troche muzyki/radia.
Pomieszczenie duze salon na dole domu jednorodzinnego w jednym ciagu z jadalnia i kuchnia oddzielona wyspa od reszty(mysle ze cale pomieszczenie moze miec z 50-60m2) czesc na ktorej stoja kanapy i TV to okolo 1/3 calosci.
TV to w miare nowy model samsunga jakies 40+" full hd. Modelu niestety nie podam ale kupiony niecale 6m-cy temu.

Z tego co sie zorientowalem sa dwie opcje
1. klocki + kolumny
2. gotowe zestawy(mowie o wszystkim od jednej firmy np Samsung HT-XQ120)
Prosze mnie poprawic, jesli sie myle, ale druga opcja nie zagra tak dobrze jak pierwsza.

Zakladajac ze mam racje myslalem nad takim zestawem
Panasonic DMP-BD60 lub Panasonic DMP-BD80(jest jakis znaczacy przeskok w jakosci obrazu/dzwieku/funkcjach?)
Sony STR-DG820
kolumny 5.0(ew. 5.1)

Tutaj pojawia sie problem co wybrac zeby nie przeciazyc budzetu :p
Kolumny za 1k-2k to raczej zadna rewelacja(sam za swoje tanie ale przyzwoite siesty do stereo zaplacilem 1,7k, a graja lepiej niz niejedne duzo drozsze - w moim odczuciu). Z tego co widzialem w tym przedziale sa JAMO, KODA, JBL, WHARFEDALE, YAMAHA i pewnie jeszcze kilka innych.
Które wybrac?
Czy przypadkiem satelity nie wymagaja standow(dodatkowy koszt)?
Ile kosztuje przyzwoite 5.0/5.1 wogole(kolumny) i co polecacie?

Jesli macie jakies uwagi odnośnie proponowanych klocków jestem otwarty na propozycje.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Do dużego salonu i to jeszcze w domku jednorodzinnym polecam ci amplitunery firmy Yamaha i do tego kolumny JBL,ten zestaw jest w stanie w pełni nagłośnić tak duże pomieszczenie ,jest w stanie dać jak to się mówi porządnego kopa.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No nie wiem. Do JBL kopa da H/K, Yamaha ma mocno zawyżone "osiągi" i daje nieco inny dźwięk. Poza tym, jeśli rodzice są podobni słuchem do moich, toby pognali swoje potomstwo za wstawienie im do salonu kolumn JBL...
Radzę poszukać czegoś o spokojniejszym, bardziej zrównoważonym brzmieniu (Dali Concept, Tonsile Siesty (jak również kilka innych marek, jak Celestiony), chociaż z ampli i BD mogą przekroczyć budżet). Suba zawsze można dorzucić później (do "kopa" będzie potrzebny, ale jeśli rodzicom spodoba się spokojniejsze brzmienie, to można przyoszczędzić). Do tego może być Yamaha (663), czy Onkyo (606).
Metraż duży, ale można odpowiednio ustawić kolumny i będzie przyzwoicie (zwłaszcza, jeśli kolumny będą miały dobrą efektywność i łatwe w napędzeniu - 8 omów impedancji).

Plastikowe kolumny raczej odradzam - nie przy tym metrażu...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie załapałem co się ma zawierać w tej kwocie 6000 zł ?
zestaw kina :
- ampli /
- dvd ?
- blu ray ?
- kolumny 5,o ?
- kolumny stojące czy wiszące ?
- czy są już wyznaczone miejsca na kolumny ?
- czy możesz zaczepić zdjęcie pokoju ?
- jaki układ ustawienia planujesz w tym pokoju ?
- czy dźwięk ma być w całym mieszkaniu ?
- jaki kolor kolumn ?
 

eltebe

New member
ampli + blue ray + 5.0
fronty moga byc stojace tyl mozna powiesic np.
budzet do ok. 5tys. mysle przejdzie

Układ pokoju jest mniej więcej taki(na szybko skreślone - nie sugerować się wymiarami, ale nad nim są 3 inne 20+ metrowe stad szacuje ze 60m2+ jest):
http :// img30. imageshack. us/i/ uklad.jpg/ (nie mogę linków jeszcze - usunąć spacje)
Myślałem szafkę z tv przysunąć do kominka(ta wystająca ściana) i kolumny postawić jedna za kominkiem druga bardziej w rogu pokoju
Za najdłuższą kanapą i pojedynczym fotelem są okna i po bokach okna(za tą dłuższą można by umiejscowić satelity)
Problem mógłbym mieć z centralnym głośnikiem (można nad telewizorem powiesić? :p)
Dźwięk tylko na kanapach nie ma sensu reszty pomieszczenia nagłaśniać
Jeszcze jedno pytanie mam:
Czy jeśli napęd blue-ray obsluguje formaty DOLBY TrueHD/DTS-HD MASTER AUDIO przykładowo ty czy amplituner też musi je obsługiwać te formaty?
http :// forum. blu-ray .com/ showthread.php ? t=41820 tu jest dość sensownie napisane odnośnie samych napędów i kabli natomiast nie znalazłem informacji odnośnie ampów
edit: znalazlem odpowiedź na forum pytanie nieaktualne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

eltebe

New member
sluchałem dzisiaj Quadral Quintas 700 w stereo co prawda ale grały lepiej niż Jbl ES(bez suba, tez stereo)
Zastanawiam się natomiast jaki sens ma kupno bd+amp gdzie w obu jest możliwość dekodowania tych samych systemów dolby.
Jaką moc musi miec amp, żeby takie Quadral Quintas 700(500) zagrało?
Niestety jak już pejotpe zauważył siesty w takim budżecie się nie mieszczą, a szkoda bo grają fajnie.
Czy są ampy gdzie liczba obsługiwanych kodeków jest mała lub zerowa(cena niższa zapewne)?(pytanie pod kątem tańszy amp bd DMP-BD80 z analogowymi wyjściami 7.1)
Czy może lepiej kupić tańszy BD(jaki?) i niech się amp zajmie dekodowaniem dźwięku?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
lepiej tanszy BD , nowy amplituner na poziomie jaki potrzebujesz i tak bedzie mial dekodery HD
 

eltebe

New member
dzieki za propozycje moze gdzieś znajde z możliwością posłuchania
a jeśli chodzi o planowanie to na szybko znalazłem stronkę na której we flashu można sobie takie plany kreślić, może gdzieś podepniecie a jak nie to może ktoś jeszcze skorzysta ;)
www . planningwiz . com
napisane we flashu na stronie rysujesz zrobilem tylko zrzut ekranu i cropa
jakieś 5m na narysowanie tego wszystkiego i wrzucenie ;)
 

pgstraz

New member
Amplituner

Witam
Podłączę się do tematu.
Chcę kupić do pokoju ok 30-35 metrów kwadratowych sprzęt grający.
Nie znam się w ogóle na tym, wiem że kto pyta nie błądzi dlatego zwracam się do fachowców.
Chciałbym amplituner, dwa głośniki, dvd (cd,cdr), radio.
Zestaw chciałbym podłączyć do telewizora lub komputera w przyszłości.
Sprzęt ma służyć do oglądania filmów, słuchania muzyki (słucham każdego rodzaju) i radia.
Szukam czegoś używanego w dobrej cenie, max 2 tyś zł.
Dzięki za odpowiedź
 

Mercus

New member
Witam.Mam takze zamiar kupic jakis zestawik cena do okolo 2000€.Pokoj wymiar 6mx4,5m .Chialbym oczyicie zeby byl jakis bluray w tym i oczywiscie glosniki tylko i wylacznie stojace .Obowiazkowo wszystko musi byc czarne.Niewiem czy sa jakies amplitunery kktore maja wbudowane jakie stacje internetowe ?.Mysle tu o streamie
 

eltebe

New member
pgstraz napisał:
Witam
Podłączę się do tematu.
Chciałbym amplituner, dwa głośniki, dvd (cd,cdr), radio.
Zestaw chciałbym podłączyć do telewizora lub komputera w przyszłości.
Troche nie związane z moim tematem, ale z tego co widziałem są ampy stereo. Dvd raczej każde czyta cd/cdr gorzej może być z formatami filmów na nich.
Nie bardzo widzę sens podłączania do komputera(karta z wejsciem video jest potrzebna). Jeśli natomiast chodziło o podłączenie tylko monitora to zapewne monitor z wejściem hdmi lub innym które masz na ampie wystarczy.

Mercus napisał:
Witam.Mam takze zamiar kupic jakis zestawik cena do okolo 2000€.Pokoj wymiar 6mx4,5m .Chialbym oczyicie zeby byl jakis bluray w tym i oczywiscie glosniki tylko i wylacznie stojace .Obowiazkowo wszystko musi byc czarne.Niewiem czy sa jakies amplitunery kktore maja wbudowane jakie stacje internetowe ?.Mysle tu o streamie
Imo propozycje kiki pasowałyby dla ciebie również z tą różnicą, że mógłbyś wydać więcej pieniędzy na porządne kolumny(przynajmniej ja bym tak zrobił, gdybym miał więcej $). Z kolorem czarnym raczej nie ma problemu ;). O bajerach typu radio internetowe w ampie nie slyszałem, co najwyżej współpracy z ipodem(nie wiem czym ona sie różni od wejscia aux).
 

eltebe

New member
Jeszce jedna sprawa nie daje mi spokoju
Czy Onkyo 606 + BD 80 Panasonic to słuszny wybór skoro mozna Onkyo 606 + BD 60 Panasonic?
Z tego co sprawdziłem bd 80 od bd 60 różni sie analogowymi wyjściami 7.1/ich brakiem i poborem mocy.
Czy nie lepiej BD 60 w takim wypadku kupić?
 

Audioman

New member
eltebe zdecydowanie ONKYO 606 i Panas BD60 jest najlepszym rozwiazaniem. Nie doplacaj do tego analogowego 7.1 bo po pierwsze tego nie wykorzystasz a po drugie to jest toalne bagno jezeli chodzi o analog. Musialbys kupic najdrozsze modele np Pioniera aby miec na poziomie analogowe 7.1

Kupujesz BD60 laczysz HDMI i masz zajebiste zestawienie :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie calkowicie wystraczy panas 60 .

mam pytanie do <audioman> - w polaczeniu z jakim sprzetem ,z jakimi kolumnami i na jakim materiale testowales tego panasa 80 ? aha - i z ktorym modelem pioneera miales mozliwosc go porownywac ?
 

eltebe

New member
Finalnie będzie Onkyo 606 + BD 60 Panasonic + zestaw 5.0 Jamo 606.
Mam natomiast pytanie odnośnie wieszania satelitarnych głośników na ścianie.
Jakieś firmy polecacie/odradzacie?
Jeszcze jedna sprawa mi przyszła na myśl:
Jakie kable do zestawu kupić(glosnikowe hdmi to nie problem)?
 

phil711

New member
Pomocy???

Chciałem się zapytać o doradzenie mi jakie kino domowe byłoby
najlepsze do pokoju 10m2. Chodzi mi o niesłychanie dobre
wrażenia muzyczne szczególnie takich gatunków jak:
(punk; hardcore; rock; metal; hardrock;)
do filmów i gier również zastanawiałem się nad zestawem
Tonsil Fobos 5.1 czy opłacałoby mi się podłączyć ten zestaw
razem z amplitunerem od Sony STR-DH700 czy polecilibyście
mi inne możliwości? chodzi mi koniecznie o kino domowe z
dźwiękiem przestrzennym.

Obecnie posiadam Kolumnę Tonsila ZG10/4 0-14 ta jest nie
do zdarcia oraz dwie kolumny ZG30C115 ale nie grają jak
powinny wszystko podłączone do wzmacniacza JVC.
Filmy i dźwięk w grach wychodzi dobrze, ale gorzej z muzyką
i stąd moje niezadowolenie(a jetem melomanem i musi być
czysto, ładnie, przyjemnie i przestrzennie).
Aha i jeszcze jedno jaka jest oryginalna specyfikacja kolumn
ZG30C115 byłbym wdzięczny za odpowiedz chodzi mi jakie
głośniki są włożone i jaki kondensator powinien być wpięty
do tych kolumn.

Zapomniałem dodać że wszystko będzie podłączone do komputera i
do tego amplitunera SONY STR-DH700 podpiąłbym jeszcze telewizor
i to wszystko do komputera żeby śmigało w zestawie tonsila 5.1
o którym napisałem wyżej ważne jest żeby było wszystko pięknie
wykorzystane w pokoju 10 m2. Moim skromnym zdaniem byłoby ok.
Tylko nie testowałem w życiu tego zestawu i nie wiem czy było
by dobre to połączenie tego amplitunera Sony z Tonsil Fobos 5.1

Proszę o pomoc i szybką odpowiedź

pozdrawiam phil711
 

eltebe

New member
jak jesteś melomanem to kup stereo
pisanie w 5 watkach o tym samym dobrze o tobie nie swiadczy
Pozdrawiam

ps. moje pytania nieaktualne uchwyty zamówiłem kable mi polecono
 

phil711

New member
ojj przepraszam

Oj bardzo przepraszam i nie wiedziałem czy doszło, ale po prostu chcę szybko uzyskać odpowiedz a pierwszy raz jestem na tym forum
pozdrawiam
 
Do góry