Kino domowe

Jann

New member
Witam,

jestem w trakcie remontowania poddasza. Stworzyłem sobie już ekran projekcyjny o przekroju 125 cali , obraz będzie wyświetlany za pomocą epsona 5400. Powierzchnia użytkowa poddasza to 30 m2. Wysokość pomieszczenia 2.6 metra .

Proszę o pomoc w wyborze kina domowego z subwooferem 5.1. Ewentualnie 7.1 ale nie wiem czy będzie mi potrzebne,aż tyle głośników na taką przestrzeń , co radzicie?

Budżet 3500 zł +/-.

Amplituner będzie podpięty tylko pod Xboxa one X ,ewentualnie w przyszłości pod nowego Xboxa. Z tego co mi wiadomo konsola obsługuje wszystkie najnowsze dekodery dźwięku.

Użytkowanie:

20% muzyki z YT
40 % filmy
40% gry

Lubię dźwięk dynamiczny , koncertowy taki jak prezentuje JBL np. W starych dobrych jak dla mnie słuchawkach JBL 50 BT.

Kiedyś miałem amplituner Denona z głośnikami eltaxa - byłem bardzo niezadowolony z płaskiego dźwięku.

Wypatrzyłem Yamaha MusicCast RX-V485 ale nie wiem jakie kolumny do niego dobrać i czy ogólnie jest to dobry wybór sprzętu.

Czy polecacie jakieś miejsce w Krakowie do odsłuchu i zakupu kina domowego ?
 
Ostatnia edycja:

Jann

New member
Dziękuję Ci Kiki za odpowiedź. Nie ukrywam, że doradziłeś mi już wielokrotnie poprawnie ale wybranie jbl na strych naprawdę będzie dobrym pomysłem? :)

Od ekranu będę siedział okolo 4.5 metra .
Według danych technicznych Jbla odległość powinna wynosić maksymalnie 3 m.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/b38a840a071decf2

Pomysł z głośnikami bezprzewodowymi jest rewelacyjny, czy to nie wpłynie na jakość dźwięku?
 

Jann

New member
Mam jeszcze pytanie.

Dlaczego producent przy yamaha 485 nie podaje wartości na 8 ohmow ?

Moc na kanał 115 RMS

Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm)
- / 110 / 130 / 160 W

Impedancja głośników
6 - 16 Ω

Z czego to wynika ?

W przypadku wyboru jednak yamaha kupować głośniki 6 czy 8 ohmowe bo już się pogubiłem... nie rozumiem dlaczego podawana jest moc przy 4 oraz 2 Ohm jak zakres impendacji wynosi 6-16 Ohm.

Dodatkowo yamaha sprzedawana jest z Pure Acoustics NOVA 6 gdzie moc RMS wynosi dwukrotność mocy wzmacniacza ( głośniki frontowej) i są 8 ohmowe gdzie producent nie podaje wartości dynamicznej. Możecie mi to jak najprościej wytłumaczyć?:)

Mój tok rozumowania jest taki żeby znaleźć głośniki 6 ohmowe przy mocy 120 - 150 w rmsie.

Niestety będę musiał poszukać czegoś używanego: yamaha 485 , jakie głośniki polecacie do tego wzmacniacza? Byłem zdecydowany na jbl bar 9.1 ale wczoraj pojawił się nieoczekiwany problem finansowy i budżet na sprzęt znacznie zmalał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry