Kino Domowe

Davide

Member
Witam...Planuje kupić we wrześniu Kino Domowe...Dlaczego nie teraz? Dlatego,że nie chce kupować na raty bo jak to w życiu bywa nieraz wypadnie coś nagłego....Najpierw zastanawiałem się nad Denon X1200w plus Wharfedale Obsidian 600 5.1 plus zakup jeszcze dwóch satelit i drugiego subwoofera by mieć kino w systemie 7.2... Szczerze nie porwało mnie to...Może dlatego,że jestem śpiewakiem operowym i mam słuch,który wychwyci dosłownie wszystko...Polecono mi kolumny Taga Tav-606Se,które też mnie nie porwały....Więc pomyślałem,że może poczekam dłużej czyli do grudnia i zakupie Denon X1200W + Kolumny Taga Platinum F 120 v2,Głośnik Centralny C-100,4 satelity C-40PR oraz dwa subwoofery SW-10 v2...Pokój mój to 20m2...do czego mi potrzebne kino...Muzyki słuchać z płyt nie będę ponieważ według mnie do muzyki lepiej kupić sprzęt stereo a nie bawić się z kinem....Korzystać będę z tego do oglądania filmów blu-ray lub MKV,DO oglądania przeróżnych Oper na blu-ray w formacie 7.1 oraz do gier na Xbox One oraz Ps4....Stwierdziłem iż napisze tutaj na forum ponieważ na sprzęcie audio się znam lecz na kinach domowych nie....Fakt że wiem,że dźwięk również nie będzie idealny ponieważ jestem świadom tego,iż bym musiał wydać z 6 razy tyle by moje ucho było w 90% zadowolone...Ze sprzętu audio zadowoliły mnie tylko kolumny Avantgarde Acoustic czy MBL więc jestem świadom tego na czym stoję....Kino podłącze do tv Sony,który teraz planuje kupić czyli Sony KD 55XD8505...Chciałem kupić KD 55D8505 ale patrząc na nowszy model na CES 2016 stwierdziłem,że poczekam...Ogólnie zawsze miałem telewizory Samsunga i byłem wielkim fanem to sony okazał mi się lepszy...Chociaż zaznaczę,iż takiego dobrego wzroku jak słuch to nie mam:)Sklep już jeden świetnie mi doradzał z którego jestem bardzo zadowolony,ale jeszcze wolę się upewnić z opiniami innych.Dziękuje bardzo za pomoc
 

Henry

Active member
Bez reklam
W tym budżecie, to faktycznie mógłbyś myśleć o konfiguracji 7.1.
Pomysł z Denonem X1200 + Taga Platinum F120 nie wydaje mi się najlepszy z dwóch powodów
- ten amplituner jest za słaby do właściwego napędzenia tak sporych konstrukcji
- te kolumny moim zdaniem są za duże na 20m2
Jeśli już to może wersja slim z serii Platinum, ewentualnie Monitor Audio Bronze- tam są też ciekawe głośniki sourround przystosowane do powieszenia na ścianę, co w systemie 7.1 mogłoby być dobrym rozwiązaniem - Bronze FX | Monitor Audio
Z amplitunerów mógłbyś zwrócić uwagę na Marantza SR6010, Denona X3200, Onkyo 646, HK370, może coś z Cambridge Audio.... ceny obecne do czasu zakupu pewnie sporo spadną, więc na twoim miejscu nie brałbym ich za punkt odniesienia przy wyborze sprzętu.
słuchaj i porównuj jak najwięcej ;)
 

Davide

Member
Dziękuje bardzo za odpowiedź:) Będę słuchał i słuchał ponieważ jest tego naprawdę pełno...Taga Harmony Platinum f-120 słyszałem od sprzedawców,że jest dobra lecz mało opinii o nich w internecie przez użytkowników użytkujących je...Firma też mało znana więc myślę,że również ryzykowna...Takie firmy jak Monitor Audio,Dal,Focal,JBL,Kef znam lecz Tagi nie znam....Też spoglądam z przymrużeniem oka na nie,iż nie kosztują praktycznie nawet dużo a mają tyle głośników w jednej kolumnie...Jednak każdy dobry głośnik swoje kosztuje a w niej są 3 plus wysokotonowy....Dziękuje bardzo za odpowiedź:)
 

Davide

Member
Dziękuje bardzo;) Myślałem tez nad zestawem z kolumn Klipsch f-280f lecz one sa za wielkie na moj pokoj....Porwał mnie zestaw 7.1 skladający się z Denon X-3200W oraz kolumn Monitor Audio 2x Bronze 6 + Bronze Center + 2x Bronze 2 + 2x Bronze FX....Subwoofer dokupie jeszcze po dłuższym czasie Bronze W10...Myślałem nad Silver...Lecz pokoj jest umeblowany i ma dokladnie 18m2 i sadze ze byłyby za duże
 

werf

Active member
Bez reklam
Dziękuje bardzo;) Myślałem tez nad zestawem z kolumn Klipsch f-280f lecz one sa za wielkie na moj pokoj....Porwał mnie zestaw 7.1 skladający się z Denon X-3200W oraz kolumn Monitor Audio 2x Bronze 6 + Bronze Center + 2x Bronze 2 + 2x Bronze FX....Subwoofer dokupie jeszcze po dłuższym czasie Bronze W10...Myślałem nad Silver...Lecz pokoj jest umeblowany i ma dokladnie 18m2 i sadze ze byłyby za duże

Silver 6 jest mniejsze od Bronze 6
 

Davide

Member
faktycznie;) myślałem że bronze silver oraz gold różnią się również tym że są stopniowo większe;) Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc
 
Do góry