Kino domowe- zestaw do 3000 zł (?)

G0rdon

New member
Cześć!
W końcu po roku przymierzania udało się kupić OLED TV, ale im więcej oglądam filmów,tym bardziej stwierdzam,że moje dotychczasowe kino (Samsung ht-tz325) jest po prostu....słabe :p.

Najwyższa pora na jakiś zestaw kina domowego...oglądam tak i oglądam i zdecydować nie mogę. Samochód naprawię,PC naprawię, ale audio nie wybiorę :p... Szukałem zestawu kina z subwooferem,ale widzę,że te sprzedawane są osobno...
Amplituner? Co strona to inny poleca...Yamahy mi się ogółem podobają i widzę,że cieszą się dobrymi opiniami...


Czy ktoś z Was byłby w stanie zarekomendować jakiś zestaw (amplituner+kolumny+subwoofer)? W 99% oglądamy filmy (muzykę żona zapuszcza okazjonalnie raz na rok :p). Salon ma 34 m2, ale jest przedzielony na dwie częsci (część TV ma z 15 m2....).


Jak wspomniłem, w tematyce audio jestem zielony,więc nawet w kwestii okablowania będę wdzięczny (najlepiej jak będzie w zestawie :p).
Wstępnie skłaniałbym się ku takiemu zestawowi:
YAMAHA MusicCast RX-V485 Czarny + NS-F51/NS-P51 Orzech

Ale pytanie czy brak subwoofera nie będzie tutaj zbyt odczuwalny....

Pozdrowienia,
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz żeby spadały CI kapcie na filmach kup :
- Meridian SN10 za 3700 zł
- JBL Bar 9,1 za 3900 zł
Masz naprawdę świetne modele .
 

G0rdon

New member
Cześć Kiki!
Dzięki za odpowiedź.Sugerujesz,że taki soundbar (wraz z subwooferem) byłby w stanie zastąpić w jakości dźwięku np. powyższe kino domowe? Z soundbarami mam bardzo małe doświadczenie,więc nie mam nawet porównania....
Znalazłem coś takiego w media expert : LG SL10Y (2999 zł) - widzę,że są jeszcze inne modele SL10.

A jak z efektami "przestrzennymi?" Jest efekt zbliżony do ina domowego? Pod kątem miejsca na pewno byłbym za, choć jestem w stanie zawalić tą część salonu,byle tylko mieć możliwie najlepszy dźwięk 8)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zaden soundbar nie zastapi fizycznego zestawu glosnikow po kablach 5.1 jesli chodzi o przestrzennosc dzwieku. Nie napisales jaka kwote chcesz przeznaczyc. Yamaha, to chyba najmniej awwaryjny producent aktualnie. Model 685 jak juz, kolumny inne, gdyz te budzetowe glosniki od Yamaszki sa slabe..
Kable kup na przod 4mm2, na reszte 2,5mm2 miedz OFC polskiego producenta ze znanego nam portalu
 
Ostatnia edycja:

G0rdon

New member
zaden soundbar nie zastapi fizycznego zestawu glosnikow po kablach 5.1 jesli chodzi o przestrzennosc dzwieku. Nie napisales jaka kwote chcesz przeznaczyc. Yamaha, to chyba najmniej awwaryjny producent aktualnie. Model 685 jak juz, kolumny inne, gdyz te budzetowe glosniki od Yamaszki sa slabe..
Kable kup na przod 4mm2, na reszte 2,5mm2 miedz OFC polskiego producenta ze znanego nam portalu


Ten zestaw co podałem w pierwszym poście to niestety już tylko z ekspozycji, więc wstępnie mam na oku coś takiego:
Yamaha MusicCast RX-V4A (czarny), NS-F51/NS-P51 (orzech) (4299 zł)


Jest to zestaw bez subwoofera,więc pewnie dokupiłbym:
Yamaha NS-SW100 (679 zł)

I tak oto robi się 5 tys zł....co prawda szukałem czegoś do 3 tys zł,ale widzę,że tu może być problem.No chyba,że coś takiego?
Yamaha HTR-2071 + Prism Audio Vienna Grand ( w Euro RTV po 1799zł?)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
poszukaj osobno ampl. i zestawu glosnikow, okresl swoj max. pulap cenoowy za calosc.

Nie patrz na ceny w marketach, kupisz taniej

Krzysztof, polec cos koledze lepszego aby bylo fizycznie 5.1 i ampek, nie prismy, czy budzetowe Yamahy. W tych pieniadzach bedzie ciezko, ale noz, widelec sie uda..
 
Ostatnia edycja:

G0rdon

New member
Tego się właśnie obawiałem,że może być ciężko w tych kwotach.
Ale jeżeli się da to dobrze by było się zmieścić w 4 tys zł, ale jeśli dodatkowa kwota 1000 zł coś tutaj zmieni to myślę,że możemy podbić budżet do 5 tys...wiem,nie będzie to zestaw marzeń,ale wierzę, że zapewni znacznie lepsze doznania,niż ten plastik który mam obecnie...
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
na pewno zmieni, uwierz, za 5 tys. juz cos w miare fajnego sie znajdzie.
Yamaha MusicCast RX-V4A moze byc, teraz kolumny.

Jamo S807 HCS + S808 SUB
 
Ostatnia edycja:

G0rdon

New member
na pewno zmieni, uwierz, za 5 tys. juz cos w miare fajnego sie znajdzie.
Yamaha MusicCast RX-V4A moze byc, teraz kolumny.

Jamo S807 HCS + S808 SUB


No muszę przyznać,że kolumny wyglądają nadzywczaj ładnie w stosunku do innych w podobnej cenie (śmieć twierdzić,że są ozdobą samą w sobie 8)). No to mielibyśmy także kolumny i subwoofer...bo rozumiem,że kolumny Yamahy w tym przedziale nie są tego warte?



Odnośnie kabli - czy muszą mieć jakąś specyficzną końcówkę? Może są dostępne jakieś "gotowe" zestawy kabli? Jak wspominałem w zakresie połączeń audio jestem zielony (zestaw kina który mam ma po prostu jeden kabelek czerwony a drugi czarny,a druga końcówka to kostka w kolorze,więc nie da się pomylić), ale tutaj widzę zakres kabli jest dość obszerny....
 

G0rdon

New member
Odsłuchaj Soundbary, sam się zdziwisz jakością !


No właśnie wczoraj udałem się w kilka miejsc na odsłuch + do znajomego który ma soundbara i muszę przyznać,że...nieco się zawiodłem. Biorąc pod uwagę pozytywne opinie w internecie, spodziewałem się znacznie lepszej jakości dźwięku (miał soundbar za ok 2000 zł). Wrażenia porównałbym do zintegrowanej karty dźwiękowej w komputerze stacjonarnym (soundbar) versus dedykowana karta dźwiękowa (kino domowe).

Chyba jednak pisany mi zestaw kolumn i amplituner :wink:...
 

G0rdon

New member
na pewno zmieni, uwierz, za 5 tys. juz cos w miare fajnego sie znajdzie.
Yamaha MusicCast RX-V4A moze byc, teraz kolumny.

Jamo S807 HCS + S808 SUB


Drosophilia, jestem w zasadzie zdecydowany na taki właśnie zestaw, ale zaciekawiły mnie jeszcze dodatkowe głośniki do systemu Dolby Atmos do tego zestawu:
https://www.mediaexpert.pl/telewizo...o/glosniki-dolby-atmos-jamo-s8atm-czarne-para



Tylko czy w tym amplitunerze jest możliwość ich podłączenia? Z racji iż widzę,że w głośniku frontowym są 2 złącza:main i height(czyli te które biorę pod uwagę), ale gdzie miałyby być podłączone do amplitunera? Czy do tych głośników już niezbędny byłby amplituner pokroju RX-V6A?
 
Ostatnia edycja:

miroski

Member
Jeżeli chciałbyś dodać głośniki Atmos to potrzebny Ci amplituner 7 kanałowy. Ta Yamaha jest 5.2 czyli posiada pięć wzmacniaczy do zasilenia głośników i 2 wyjścia sygnałowe do subwooferów.
 

G0rdon

New member
Jeżeli chciałbyś dodać głośniki Atmos to potrzebny Ci amplituner 7 kanałowy. Ta Yamaha jest 5.2 czyli posiada pięć wzmacniaczy do zasilenia głośników i 2 wyjścia sygnałowe do subwooferów.

Dzięki. Teraz pojawia się znowu zasadnicze pytanie - czy ten upgrade z RX-V4A na RX-V6A+ te głośniki do Dolby Atmos w linku powyżej są warte dopłacania kolejnych 1700 zł? Czy raczej to już przerost formy nad treścią?
 

miroski

Member
Dzięki. Teraz pojawia się znowu zasadnicze pytanie - czy ten upgrade z RX-V4A na RX-V6A+ te głośniki do Dolby Atmos w linku powyżej są warte dopłacania kolejnych 1700 zł? Czy raczej to już przerost formy nad treścią?
Nie warto. Atmosy na frontowych kolumnach to najmniej efektywna konfiguracja. Lepszy efekt da umieszczenie ich na ścianie pod sufitem jednak te Jamo do tego się nie nadają, współpracują wyłącznie z frontami Jamo. Musiałbyś kupić takie (pozostając w tym samym zakresie cenowym):
https://allegro.pl/oferta/wilson-raptor-x-czarne-glosniki-dolby-atmos-dts-x-9884018706
ale wtedy dochodzą prace nad ukryciem przewodów głośnikowych.
 

G0rdon

New member
Nie warto. Atmosy na frontowych kolumnach to najmniej efektywna konfiguracja. Lepszy efekt da umieszczenie ich na ścianie pod sufitem jednak te Jamo do tego się nie nadają, współpracują wyłącznie z frontami Jamo. Musiałbyś kupić takie (pozostając w tym samym zakresie cenowym):
https://allegro.pl/oferta/wilson-raptor-x-czarne-glosniki-dolby-atmos-dts-x-9884018706
ale wtedy dochodzą prace nad ukryciem przewodów głośnikowych.


No właśnie będę starał się unikać zbędnego okablowania,bo nawet nie miałbym jak go sensownie poprowadzić...No ale jak mówisz,że ta konfiguracja średnio efektywna, to ją odpuszczę - najwyżej może kiedyś :).


No to w zasadzie zostają kable....jak jeden kolega wcześniej radził - wziąłbym 2x4mm2 do głośników przednich i 2x2,5mm2 do głośników tylnych. Czy jest coś jeszcze ważnego odnośnie kabli? Stracę coś na jakości jeśli podłączę kabel bez końcówki czy jednak to złącze "bananowe" lub podobne obowiązkowe?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Yamaha MusicCast RX-V4A nie dekoduje atmosa, wiec odpusc jakiekolwiek podlaczanie glosnikow atmosowych.

Wtyki bananowe nie zmienia jakosci dzwieku, sluza tylko do latwiejszego podlaczenia, przelaczenia przewodow do kolumn.

Pamietaj aby kupic Miedziane OFC, a nie CCA. Te drugie to mieszanka miedzi z aluminium, a to daje gorsze przewodzenie czestotliwosci
 
Ostatnia edycja:

G0rdon

New member
OK, dzięki. Będę musiał pomierzyć ile metrów danego kabla potrzebuje. Jeszcze zanim zamówię wszystko (a ta Yamaha niestety obecnie nigdzie nie dostępna) zastanawiam się - gdybyś miał extra 600 zł - dołożyłbyś do Jamo HCS 809?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj sobie spokój z tym skrzynkami i kup coś używanego.
Spokojnie za te 5k kupisz jakiś używane set Klipscha + ampli który pozamiata to Jamo w KD.
 

G0rdon

New member
Cześć! Głośniki już dotarły - faktycznie ładne ( i ciężkie-kolumna przednia waży więcej niż to całe stare kino :p).
Mam takie laiczne pytanie - amplituner podłączę do telewizora poprzez HDMI(eARC). Ale mam jeszcze dekoder od dostawcy - podłączyć go do telewizora (czyli tak jak teraz) czy może do kina domowego? Czy nie będzie różnicy w ogóle?
 
Do góry