kino domowe ZACZYNAM

ostry83

New member
Witam szanownych uzytkownikow :) od razu powiem ze mam juz upatrzony zestaw i super cene u blackninja,ale...no wlasnie do rzeczy. Moj pokoj to 25 metrow 7x4,5 m okolo. Zedtaw ma sluzyc glownie jako odtwarzacz muzyki mp3 ale tez flac. Jako ze z miejscem na osobne klocki do stereo i do kina raczej slabo to decyduje sie na amplituner wielokanalowy. Plan jest taki amp plus 2 kolumny podstawkowe jako fronty grajace przyzwoicie w stereo pozniej tyl i centralny. Sub juz jest REL-a stary ale jary. Stad moja prosba o wycene do blackninja zestawu denon x2000 oraz kolumny klipsch rb81 II. Dlaczego klipsch? Bo graja efektywnie i wedlug mnie efektownie - nie chce kolumn grajacych plasko choc pewnie wedlug znakomitej czesci forum wlasnie poprawnie. Klipwch mi sie podoba i tyle. Pytanie tylko o amplituner. Czy aby nie za slaby? A poza tym zalezy mi na tym aby pliki z usb byly odtwarzane/przelaczane w przod i tyl z lozycji pilota BEZ POTRZEBY WLACZANIA TELEWIZORA I bieganiu po menu. Czy moze mi ktos powiedziec czy w tym ampli jest to mozliwe? Mam oczywiscie na mysli pliki w jednym katalogu. Jesli nie to czy moge liczyc na Wasza pomoc w temacie i zaproponowanie innego amplitunera pasujacego do wybranych przeze mnie kolumn orazspelniajacy powyzszy moj wymog? Bede wdzieczny za wszelkie rady. Pozdrawiam. Marcin. Ps. Co do muzyki to w sumie wszystko procz disco polo. Dziekuje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do kolumn to zobacz jeszcze Paradigm Minitor Mini, jak dla mnie lepsze od Klipsch. Również spora dynamika i porządny bas. Co do ampli to nie będzie za słaby, nie wiem tylko jak to jest w praktyce z muzyką po USB. Może koledzy mają większy pogląd w tej sprawie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
do tak wysoko skutecznych kolumn mialby byc za slaby?
nawet najnizszy model by to napedzil...

w modelu na poprzedni rok odtwarzanie z usb bez tv dziala wiec w tym nowszym na 100% tez bedzie. poza tym jest jeszcze mozliwosc sterowania smartphonem.

jesli chodzi o ograniczenia to pewnie nadal nie mozna przewijac utworow do przodu i do tylu ale zmieniac utwor mozna. jest takze nawigacja po podkatalogach. z wiekszym pendrivem nie bedzie problemu ja w avr-2113 uzywam 32gb.
 

ostry83

New member
dziękuję za odpowiedzi :) Co do Paradigm-ów to po przeczytaniu kilku opinii na forach polskich i zagranicznych...hmm chyba są swietne, ale bas reflex z tyłu co je dyskwalifikuje.

Poza tym prawdopodobnie pojawiła się szansa na zmianę wystroju mojego mini salonu i jeśli będzie tak jak myślę, to pod rozwagę wezmę też podłogówki. Konluzja: wstrzymuję sie na razie z zakupem. Robie przemeblowanie i wtedy decyzja.
PS: co z podłogówek byście polecali do tego amplitunera? Raczej chciałbym bas reflex z przodu. Idąc swoim tokiem myślenia (chyba skrzywionym słuchem :) ) myślałem nad F3 Klipscha(czy jest sens wchodzić w duże kolumny podłogowe? ) Ktos ma porównanie Klipsch F3 vs. Rb81? Przypomnę, że dysponuję również subwooferem rel-a r528

Jeszcze coś: wiem, że kolumny są skuteczne, ale podobno im większa moc doprowadzona tym lepszy dzwiek i lepsza scena(?) a jak to w amplitunerach KD bywa moc na papierze ma się nijak do tej rzeczywistej. Z ciekawostek powiem, że aktualnie posiadam Pianocrafta (tego większego) i zagral ładniej z klipsch RF (chyba to były 52) niż amp KD Yamahy. Byłem w szoku, że takie "pierdzitko" tak daje czadu.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
dziękuję za odpowiedzi :) Co do Paradigm-ów to po przeczytaniu kilku opinii na forach polskich i zagranicznych...hmm chyba są swietne, ale bas reflex z tyłu co je dyskwalifikuje.

Poza tym prawdopodobnie pojawiła się szansa na zmianę wystroju mojego mini salonu i jeśli będzie tak jak myślę, to pod rozwagę wezmę też podłogówki. Konluzja: wstrzymuję sie na razie z zakupem. Robie przemeblowanie i wtedy decyzja.
PS: co z podłogówek byście polecali do tego amplitunera? Raczej chciałbym bas reflex z przodu. Idąc swoim tokiem myślenia (chyba skrzywionym słuchem :) ) myślałem nad F3 Klipscha(czy jest sens wchodzić w duże kolumny podłogowe? ) Ktos ma porównanie Klipsch F3 vs. Rb81? Przypomnę, że dysponuję również subwooferem rel-a r528

Jeszcze coś: wiem, że kolumny są skuteczne, ale podobno im większa moc doprowadzona tym lepszy dzwiek i lepsza scena(?) a jak to w amplitunerach KD bywa moc na papierze ma się nijak do tej rzeczywistej. Z ciekawostek powiem, że aktualnie posiadam Pianocrafta (tego większego) i zagral ładniej z klipsch RF (chyba to były 52) niż amp KD Yamahy. Byłem w szoku, że takie "pierdzitko" tak daje czadu.

Pozdrawiam.

To nie masz możliwości w ogóle odsunięcia od sciany, że dyskwalifikujesz tylny BR? Przecież dobre kolumny i jeszcze monitory nie potrzebują aż tak dużej odległości. Moje podłogówki stoją ok 30cm od sciany i jest dobrze. Pokombinuj bo w ten sposób bardzo sobie zawężasz pole wyboru.
 

Orzeł3

Banned
Z basreflexem od dołu polecam monitory Eltax Monitor III .
Naprawdę kapitalne monitory , do tego z najlepszych lat gdzie dobra szkoła grania rządziła :)
Kolega ma takie i ile razy je słucham to nie mogę uwierzyć , że nie ma schowanego pod kanapą suba .
 

rabit

Active member
Bez reklam
Zastanawia mnie tylko to: 7x4,5=25 :)
Według mnie będzie ciężko nagłośnić pokój który ma ponad 30m podstawkowcami. Chociaż słyszałem że Paradigmy dają radę :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do około 4k możesz odsłuchać: Focal Chorus 807V, Paradigm Studio 20v.5, Monitor Audio RX2, KEF R300, JBL LS 40. Masz świetny subwoofer. Jak będzie brakowało basu to w stereo on też się sprawdzi.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt trochę w R300 basu może brakować. Ja je słyszałem w sali odsłuchowej około 20m2 i było ok. Odsłuchiwałem MR6 i koleś chciał mi je wybić z głowy i podłączył R300. Było słychać różnice klas, ale nie są to kolumny na mój budżet. Aczkolwiek nie są to kolumny do techno. Raczej spokojniejsze klimaty. Dużym ich plusem jest to że są 3-drożne.
 

ostry83

New member
Dzieki ze sie dyskusja rozkrecila i chcecie mi pomoc ;) Dla scislosci...pokoj ma dokladnie 6.25m x 4.10m ;) A teraz do meritum ls40 czy rb81? A moze cos z pararigma? Blackninja widze ze jednak polecasz wzmacniacz do ls40...czy masz moze na mysli amp7.1? Chcialbym w przyezlosci rozbudowac system do 5.1...ale nadal korzystac z przyzwoitego stereo. Ls40 mialem okazje sluchac na cambridge audio za okolo 6tys zl i graly bardzo poprawnie z dobra srednica stereofonia i dosc nisko schodzacym basem. Pozniej sluchalem podlogowych triangle i tutaj mniej basu ale za to scena i wysokie tony po prostu cudnie...tyle ze triangle to podlogowki byly ;/ Z czym zagraja dobrze te jbl?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
LS40 to jest bardzo dobrze dopracowana konstrukcja, nie ma pomyłek, nie podbarwia, nie przekłamuje, gra tak jak jest i to z niskim poziomem zniekształceń. Jaki budżet na ampli?
 

ostry83

New member
Witam ponownie po dlugiej przerwie i przepraszam, że najpierw namieszałem pisząc posty i pytając o różne rzeczy a później cisza. Na swoje wytłumaczenie mam tylko tyle, że w pracy kocioł!
Do rzeczy:
Jbl Ls40 odrzucam na 100% - nie moja bajka. Grają czysto, ale to nie to.
Jest duża szansa, że będę mieć zestaw all in one może nie najwyższych lotów, ale za to tanio. Denon rbd x1000. Według specyfikacji ma 70W x 2 przy 6 Ohm.
Co do pokoju, w którym będę słuchał/oglądał.
Zmiana na pokój 3,57 x 5,20 czyli około 20 metrów i zaznaczam , że będzie on przeznaczony tylko do oglądania filmów, słuchania muzyki.
. Zamierzam też pokój wygłuszyć czesciowo na scianie gdzie stana kolumny.
Czego oczekuje?
1. zeby napedzil je wyzej wymieniony sprzet
2 ostrej góry, dobrej sceny przestrzeni (na tyle na ile pozwoli elektronika)
3. muzyka kazda. glownie rozrywkowa pop, rock, rnb czasem jakies chilliZet i podobne klimaty (żona)

Wiem, ze ten denon to nie jest mistrz stereo, ale jednak chyba wlasnie to u mnie wyladuje. Zatem zakladam, ze potrzebuje wydajnych skutecznych kolumn. Zeby nie mieszac juz wiecej napisze tylko,ze wybieram miedzy:
- Rb81
- jesli jednak podlogowki dadza wiekszego kopa to dopuszczam Rf52 (lub 62 o ile rf52 mogly by byc za slabe? z drugiej strony nie chcialbym miec problemu z napedzeniem ich denonem)
- b&w 685 (graja fajna ostrą górą, ale skutecznosc 88dB w porównaniu do grubo ponad 90 w klipsch)
- b&w CM5 (wiem, że drogie, ale tutaj podobno jeszcze ostrzej i dokladniej niż w 685. Pytanie tylko jak to sie zgra z denonem?)
- monitor audio rx2 (czy to klasa CM5 czy bardziej 685 bowersa?) tutaj wiem, ze nie zagra to az tak ostro jak bowers, ale przekonuje mnie impedancja 6 Ohm czyli moze lepiej sie zgra z tym rbd x1000 denona?)

Powyzej widac, ze audiofil ze mnie żaden :) i idę raczej w bum cyk bum cyk, ale taki wlasnie mam skrzywiony słuch. A po doswiadczeniach z pianocraftem juz wiem, ze wyrazna srednica i schowany bas to nie dla mnie.
Także Panie i Panowie liczę na pomoc i chciałbym w tym tygodniu zamknąć temat u blackninja ;)
Pozdrawiam
 
Do góry