Kino domowe za małą kasę

jarek_135

New member
Czytałem różne topici, ale we większości podane są tylko symbole sprzętu i dla laika ciężko się połapać, co czytać a co nie, sporo tego. Tym bardziej że mój budżet jest bardzo mały.

Zakupuję TV LCD około 42", pewnie sharp xd1E, chyba że znajdę LCD full hd 100Hz tańszy od serii XL1E, ewentualnie jeszcze RD2, ale w żadnym sklepie którym byłem nie mogli pokazac mi przewagi RD2 dzięki 100Hz nad xd1.

Ogólnie na kino jest około 2500pln :( Tak przynajmniej z założenia.
Wymagania jakie mam... Sprzęt musi być nowy ze sklepu. Kino musi być wystarczająco mocne ( salon z bardzo dużą, otwartą przestrzenią! ) a sam salon około 5x7m. Z tą mocą to chodzi mi o to, żeby dzwięk był w stanie wypełnić całe pomieszczenie i żeby nie było efektu "ginącego dzwięku". Bo na pewno nikt nie będzie tego słuchał na full, jako typowej rąbany, żeby na samym strychu było słychac wszystko pięknie!! Zestaw głośników to koniecznie 5.1 i z suba nie zrezygnuję!

I sam z ciekawości się zapytam, bo w home audio się pierwszy raz bawię, a bardziej zawsze w car audio siedziałem i tam np. dobre zestawy 2.1 najlepiej się wstawia a same suby są różne, ale żeby samochód klasy średniej dobrze nagłosnić dobrym sprzętem, to jakieś JL W3 10-12" 300W i odpowiedni do tego wzmacniacze, chocby Audison LRX mono i to tylko na samochód... ( co prawda to wtedy już jest bardzo mocna średnia półka car audio jak na polskie możliwości... )

A na dom jakieś biedne audio... I dlatego się pytam, jak to się ma do domu? Bo dom duzo większy... Tutaj co prawda w żadne zwrotnice, mono wzmacniacze itp się bawić nie będę, bo do domu to przedział pewnie o jedno zero więcej...;) Może ktoś by proponował samemu zrobić sobie jakieś kolumny? Sam bym sobie je pięknie w drewnie wykończył, takie tam... Tylko czy w ogóle do HA są jakieś głośniki, które normalnie kupuję i sobie z nich kolumny, suby robię? Oczywiście trzeba by było do tego odpowiednie mocowo i impedancje wzmaków dobrać... Ale pewnie mam za duże zboczenie z CA i pewnie w tej cenie mogę sie podrapać co najwyżej.

Ogólnie, zestaw kina 5.1, żeby podłączyć całość z TV i miało to ręce i nogi. Jakie kable do tego wszystkiego muszę zakupić? TV będzie do cyfry+ albo n podłączony, tzn jak na razie jest cyfra. I chodzi o to, żebym mógł beż żadnej zabawy w kable po przełączeniu z pilota korzystać z mozliwości kina przy oglądaniu czegoś z cyfry i dvd... Bo teraz jak mam zwykły odtwarzacz dvd, to moge tylko podłączyć albo do cyfry albo do dvd i jest to do d*py:(
Na same kable pewnie łądna kasa poleci...

Typ muzyki, filmów, sportu... Sam bym sie określił bardzo dokładnie, ale że to raczej dla większego grona odbiorców... To niech to będzie do wszystkiego i coraz bardziej brzmi to dla mnie, jak jakiś chłam z marketu :(

Nawet nie wiem na co patrzeć, jakieś najtańsze zesawy firmowe, denon, harman/kardon, onkyo, yamaha?
 

jarek_135

New member
Przeglądałem ofertę i ten amplituner 361 jest czarny a dvd srebrne. Ogólnie wolę czarny, ale żeby i dvd było czarne, a tak to jest troszke nieład.

Skłoniło mnie to i dołożenie do amplitunera 459 byłoby korzystne jakościowo, czy jest on gorszy od 361, czy znacznie w razie czego, bo samą moc ma większą, tyle co sam mogłem wyczytać.

Do tego sub sw030, jest sens do niego dopłacać, też że niby mocniejszy od sw012?

I jeszcze zestaw nsp60... a może wziąść nsp 70 w razie wyboru amlitunera 459? z tego co widzę to tylko jeden głosnik więcej, przez co z 5.1 robi się 6.1, ale ogólnie to systemy się 5.1 robi, także może ktoś mi poda ewentualną zaletę tego dodatkowego tylniego głosnika.

Dziękuję za wszelkie rady.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
jarek_135 napisał:
Przeglądałem ofertę i ten amplituner 361 jest czarny a dvd srebrne. Ogólnie wolę czarny, ale żeby i dvd było czarne, a tak to jest troszke nieład.

Skłoniło mnie to i dołożenie do amplitunera 459 byłoby korzystne jakościowo, czy jest on gorszy od 361, czy znacznie w razie czego, bo samą moc ma większą, tyle co sam mogłem wyczytać.

DVD Masz napewno do wyboru czarne... 469 jest modelem z wyższej półki. Po ceny i wszystkie inne sprawy wal do Blackninja napewno Ci pomoze :) i będziesz zadowolony z ceny ;)
 

jarek_135

New member
Jeździłem po sklepach i ludzie zaczeli na Yamaha psioczyć, że dvd takie jak u Philipsa i do tego droższe, że ogólnie Yamaha się 5 lat temu popsuła i zeby lepiej wybrać najtańszego Denona... A że Onkyo to to samo co Denon, tylko z innej półki i ogólnie zacząłem się bardzo powaznie zastanawiac nad Onkyo tx - sr 505e, dv - sp 405e i do tego kolumny a z nimi jest najwiekszy dylemat. Ogolnie polecili mi Rubicon, bo wykonanie i podejscie, skrzynie wykonane z mdf'u a inne w tym przedziale niby z plyty wiórowej, co mnie osobiście zdziwiło, ale nie mam możliwości krojenia skrzyni w sklepie:p
Ale ogólnie ten Amplituner i dvd Onkyo bedzie dobre, pytam bo bardziej wierzę w fora... A i cena jak widać jest inna, bo Cena tej Yamahy a Onkyo to dwa różne światy. I do tego wstępnie też staneło na kolumnach Rubicon rp-16 i do tego sub Rubicon ra-10. Porównywalne w cenie są Quadral Quantis 500, ale do nich suba będzie trzeba dokupic, tylko jakiego ewentualnie? Kino będzie tak raczej do słuchania muzyki, ale filmy też będą, tzn chodzi mi o to, żeby kolumny były bardziej neutralne, a nie tylko do efektów kinowych!
 

Rafik_Skce

New member
blackninja napisał:
Yamaha 361+661+ns45+nsp60+sw012

i to wszystko na co starczy kasy

Mistrzu ile wymieniony przez Ciebie zestawik będzie kosztował?
Wspominałeś też o Onkyo i Rubikonach. Możesz podać ceny tych zestawów?

Pisałem w innym wątku o moich potrzebach - są bardzo podobne do Jarka, możliwości finansowe również zbliżone - do 2500zł. Więc może to być rozwiązanie i dla mnie.

Z góry wielkie dzięki.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Yamaha 361+661+ns45+nsp60+sw012...............2499zł

Onkyo TX-SR504+DV-SP405+Rubicon RP26FSC....2671zł

W drugim zestawie nie ma woofera.
 
Do góry