kino domowe z nagrywarki....???

dzardzi

New member
Na poczatku pierwszy dylemat... jaka kupic nagrywarke???
Przeczytalem setki postow i jestem coraz bardziej zakrecony.
Telewizor posiadam Full HD sharp 37XD1E

1. Panasonic DMR-eh67 - ogolnie fajny sprzecik z tego co czytam, ale brak USB... Czy mozna dokladnie zaplanowac nagrywanie czy co 30 min ( gdzies sie tego doczytalem ) i jak sobie radzi z napisami divix ( czy ma wieksze niz pionieer, sony )

2. Samsung HR 757 - wielki plus za mozliwosc przegrywania w dwie strony ( filmy rowniez z usb na HDD - dla mnie rewelacja ), ale podobno gorsza jakosc nagrywania i odtwarzania

3. Pioneer DV-R 555 - wedlug opini najbardziej zaawansowany sprzecik - super jakosc nagrywania i odtwarzania, ale problemy z napisami i brak mozliwosci kopiowania z USB
4. Sony Rd-RHX 750 - rowniez problemy z divix ( bardzo male literki ) brak mozliwosci przegrywania z USB i chyba slabsza jakosc odtwarzania niz pionieer.

To takie moje krotkie podsumowanie ( juz mi sie to wszystko pomieszalo... ) , prosze o ustosunkowanie sie do powyzszej wypowiedzi bo caly czas nie wiem co wybrac ...

No i teraz sedno sprawy - czy do powyzszych nagrywarek mozna podlaczyc amplituner i glosniki tak aby stworzyc kino domowe ( odtwarzacz chcialbym kupic blu-ray - oczywiscie za jakis czas jak bedzie wiecej nadawane w tej technologii ). Czy to sie nie mija z celem - czy taka dobra nagrywarka skalujaca do 1080p moze z powodzeniem zastopic odtwarzacz dvd ( chodzi zarowno o filmy dvd jak i divix, mp3 itp ). Jak tak to prosilbym lepiej zorientowanych kolegow o podanie jakiegos modelu amplitunera i glosnikow ( chcialbym sie zmiescic w 3 tys - czy to wogole mozliwe i czy to bedzie mialo sens )

Z gory dziekuje i przepraszam za ponowne przywolanie watku o nagrywarkach, ale z tego co widze jest wiele osob zainteresowanych ( i do konca nie zdecydowanych )wiec prosze osoby posiadajace w.w sprzet o ponowne zabranie glosu...

Pozdrawiam
 

dzardzi

New member
hmmm... widze, ze nikt sie za bardzo nie zainteresowal walkowanym watkiem... :(

Prosze chociaz o odpowiedz czy ma sens zakupienie nagrywarki + amplitunera + glosników ( jak tak to prosze o konkretne modele - tak calosc do 3,5 tys zl - KIKI moze podeslalbys jakas oferte bo jestem naprawde zainteresowany ) czy raczej zawsze kupuje sie zestaw kina domowego i osobno nagrywarke ( czy nagrywarka nadaje sie do podlaczenia odpowiednich sprzetow czy lepiej t wszystko dziala z odtwarzaczem dvd...)
Przepraszam za namolnosc, ale chcialbym juz w weekand dokonac zakupu ( bo jak nic nie kupie to boje sie ze pieniazki pojda....) :D
 

timbot

New member
Bez reklam
przepraszam, że bez konkretnych marek, nie znam sie tez na torach muzycznych w odtwarzaczach, wiec tylko moje subiektywne wrażenia opiszę:
od czasu, gdy kupiłem nagrywarkę z dyskiem, używam dvd zamiennie, po prostu jaka szufladka mi się otworzy to tam wkładam płyte :)
mam nagrywarkę LG rh200ms i dvd onkyo sp404, oba maja skalery do 1080i
probowalem zrobić porównanie między skalerami w tych sprzętach przy odtwarzaniu dvd i wyszło mi, że wiekszy wpływ na jakosć obrazu ma kabel hdmi (30 złotych wersus 200) niż to, który sprzęt odtwarzał płytę, ale to moje subiektywne oko było tylko
co do jakości dzwieku - teoretycznie onkyo ma byc lepsze, ale nie wiem czy na swoich głośnikach i ampli bym to wyłapał
reasumująć - wedłóg mnie nagrywarka spokojnie może zastąpić odtwarzach dvd
 

dzardzi

New member
timbot wielkie dzieki za odpowiedz :D ( przynajmniej wiem, ze mozna stworzyc kino z nagrywarki ) , szkoda tylko ze nie dales jakiegos przykladu bo nadal stoje w miejscu :confused:...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nagrywarka sprawdzi się w roli typowego odtwarzacza DVD. Posiada najczęściej HDMI, wyjścia cyfrowe dźwięku, więc wszystko tu jest. Osobiście jednak stoję na stanowisku, że szkoda nagrywarki do odtwarzania płyt. Napęd optyczny jest najsłabszym punktem tego urządzenia. Ale nie znaczy, to że nie możesz korzystać z nagrywarki. Może ja po prostu przesadzam. Ale ponieważ mam dodatkowy odtwarzacz, to jego tylko używam do oglądania płyt DVD.

ArtS :)
 

dzardzi

New member
Dzieki za odpowiedz. Zamierzam kupic odtwarzacz, ale taki najtanszy 100-150zl do odtwarzania divix ( bez wyjscia HDMI )a nagrywarke skalujaca do 1080p wiec filmy DVD pewnie ogladac bede wlasnie w niej ( pozadny odtwarzacz kupie juz blu-ray ).
A nie ma mozliwosci zgrania filmu dvd na hdd nagrywarki i odtworzenie go ??? ( wydaje mi sie ze chyba niee, ale moze sie myle )
I czy moglbys polecic jakis zestawik amplituner+glośniki do nagrywarki Panasonic DMR-eh67 ( badz ktoregos z jej konkurentow o ktorych napisalem na poczatku posta ) tak aby calosc nie przekroczyla 4 tys zł. NIe jestem audiofilem :D , chcialbym aby zestaw mogl czasem zagrac baaardzo glosno ( przede wszystki mp3 ) no i oczywiscie w miare przyzwoicie przy odtwarzaniu filmow.
Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
filmy są zabezpieczone przed kopiowaniem więc nie nagrasz takiego na hdd. Zestaw z nagrywarką do 4000 zł
Pioneer dvd 555+ ampli 417 + kolumny Rubicona 26
JVC 411+ dvd 200 + kolumny Jamo 606
 

dzardzi

New member
kiki napisał:
Zestaw z nagrywarką do 4000 zł
Pioneer dvd 555+ ampli 417 + kolumny Rubicona 26
JVC 411+ dvd 200 + kolumny Jamo 606

Kiki rozumiem ze to sa dwa zestawy?? ( nie wiem co to jest dvd 200 )

Wlasnie chyba sklaniam sie ku wyborowi Pioneer dvd 555+ stad pytanie do Ciebie czy masz jeszcze ten sprzecik w promocyjnej cenie ( pisales ze tylko dla " niebieskich, ale.. )
 
Do góry