Kino domowe z małymi głośnikami do kawalerki

serwa

New member
Chcę zakupić kino domowe do małego pokoju ok 15 m^2.
Do tej pory dźwięk z tv wydawał się być ok, ale chciałem pójść krok dalej i pocieszyć się większym podziałem na kanały 5.1.
Na początku miał być soundbard, ale stwierdziłem, że to ślepy zaułek.
Upatrzyłem sobie zestaw kina domowego Onkyo HT-S7705.
Zależy mi aby nie były to kolumny podłogowe, a coś bardziej kompaktowego.
Wydaje się, że zestaw ma dość solidne głośniki, nie typowo "komputerowe" i dość rozwojowy amp HT-R693 na 7.2 z atmosem, więc w razie zmiany pokoju na większy, można by się pokusić o modernizacje sprzętu.
Puki co jednak pokój jest mały i tak sobie myślę, że to pogra już całkiem fajnie w porównaniu do tv.
Fajny jest zestaw głośników Monitor Audio Mass 5.1 jednak cena zaporowa.

Może polecicie coś innego w takiej konfiguracji do mniejszego pokoju za ok 3k do filmów/gier?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kompaktowy extra - masz Fidelio E5, Fidelio E6
A Fidelio B8 masz już z Dolby Atmos - super , super do takiego pokoju.
 

serwa

New member
Fidelio to ciekawy i dość innowacyjny zestaw.
Jednak perspektywa przekładania głośników na tył "w razie potrzeby"
...hmm to nie dla mnie, wole coś na stałe rozmieścić.
No i primo, nie obsługuje dts, więc odpada.
Ale faktycznie kompaktowy zestaw, fidelio B8 odpada bo to grajbelka.
Jednak dzięki za podpowiedź. Zawsze mile widziane :)
 

serwa

New member
Wgryzłem się troszkę w temat i faktycznie harman oferuje w tej cenie głośniki satelitarne z dwoma przetwornikami średniotonowymi plus wysokotonowy.
Ciężko znaleźć coś w podobnej konfiguracji i pułapie cenowym.
Był kiedyś w dobrej cenie dostępny JBL Cinema 500 na podwójnych stożkach średniotonowych w satelitach, ale zastąpiony został głośnikami z pojedynczym przetwornikiem średnich i wysokich na satelitę. Mam nadzieję, że brzmienie równie dobre.
I chyba zdecyduje się na HKTS35 bo wyczaiłem taki zestawik w necie.
Teraz zastanawiam się nad ampem.
Słyszałem, że harmany tandetnie wykonane i troszkę popeliną zalatuje.
Amp może być lepszy, aby w miarę wymiany setu głośników na jakiś z kolumnami podłogowymi dał radę to uciągnąć.
Jakieś propozycje?
Oczywiście pełen pakiet dekoderów musi być. Dobrze jakby był pod Atmos/ProLogic na 7.2.
Może coś Yamahy?
Jakość mam sentyment do tej firmy, nie wiem czy słusznie :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pamiętaj, że elektreonika starzeje się najszybciej. Przy zakupie owych frontów o których piszesz, marketingowo trzeba będzie zmienić już amplituner.
 

serwa

New member
Z tą elektroniką to też racja.
Wyjdą nowe kodery i klops.
Może nie ma co przeinwestowywać ampa.
Nie za bardzo rozumiem tylko, dlaczego "marketingowo" będzie trzeba ampa przy dokupieniu frontów :)
Gdyby był z zapasem, nie udźwignąłby tego? Co innego akurat pod zestaw HKTS.
Ninja jaki amp od siebie polecisz pod htks16/30? Powiedzmy jakieś 2 propozycje Jaka jest różnica między tym w ogóle bo na papierze prawie żadna, więc po co przepłacać :)
Mój budżet to ok 3-3,5k. Myślę, że już będzie, porównując do samego tv :)
Aha kiki nie słyszałem tego bo ciężko o odsłuch jakiś sensowny.
Ludzie jednak polecają hkts, że nie ma nic lepszego z tej półki cenowej. A nie będę płacił 100% więcej za niewielką różnicę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Marketing już się postara żeby było coś pod zmiane sprzętu 4kv2 ? Może 8k :)

Ampli powinien miec aut kalibracje, bo przy małych głośnikach się przyda. Z HK taki model to AVR-161s.
 

serwa

New member
Tak podpytuje o alternatywny amp innego producenta, bo może będę szukał okazji cenowych.
Wiem, że amp 161s jest polecany, ewentualnie 171,270. A jakiś inny producent?
Wiem, że masz dobre ceny na sprzęt hk, niestety nie mogę się zgłosić z prośbą o pomoc w tej kwestii, bo chce to pyknąć na ratki 0%, bo są teraz na pewnym portalu aukcyjnym.
I tak myślę nad tymi głosnikami też htks16 czy hkts35.
Wg specyfikacji różnica jest tylko w przetworniku wysokich w hkts16 jest 13mm, a w hkts30 jest 19mm. Podobno większy przetwornik wysokich wpływa korzystnie na dzwięk, ale nie wiem warte toto 400 zeta?
 

serwa

New member
Bonaventura, który konkretnie model masz na myśli?
Korci mnie na hkts30 tylko nie mogę przetrawić tego białego koloru, który do niczego nie pasuje.
Już jestem skłonny kupić teoretycznie słabsze hkts16 tylko dlatego, że są czarne :)
 

Bonaventura

New member
Ja mam HKTS35BQ w "opcji" 7.2. Obecnie grają w pomieszczeniu 16m2 i w kinie jest rewelacja, co prawda chciałem kupić 65BQ ale nie mogłem trafić w dobrej cenie. Zamieniłem dla nich klasyczne podłogowce po namowach ludzi z forum i nie żałuje.
Tych białych hkts30W jest teraz jakiś straszny wysyp....
 

serwa

New member
No więc właśnie :)
Gdyby były dostępne hkts35, tak jak kiedyś były dostępne chyba za ok. 2k to byłoby super i po kłopocie :) A tak wycofali bardzo dobry zestaw i zastąpili gorszym sprzętem i jeszcze jakby było mało w białym kolorze :/ Duże białe to jeszcze wyglądają całkiem nieźle w pewnym konkretnym wystroju pokoju, ale te małe popierdółki białe to ciężko gdzieś wepchnąć :) Boje się, że jak kupie hkts16, będę żałował w miarę przeprowadzki do większego pokoju, a nie lubię kupować dwa razy i tracić na odsprzedaży. Chyba kupie spray i przemaluje :D
 

serwa

New member
No w sumie jest to jakiś plan, który bardzo mnie kusi jednak drogo to wychodzi...
Wiesiek, a jak ci to gra z podłogowymi monitorami?
Dobrze się brzmienie komponuje?
Nie przykrywają monitory tego?
Zastanawiam się czy hkts65 można traktować jako zestaw rozwojowy, np. dokupując podłogówki.
Na jakiej powierzchni użytkujesz ten zestaw?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No w sumie jest to jakiś plan, który bardzo mnie kusi jednak drogo to wychodzi...
Wiesiek, a jak ci to gra z podłogowymi monitorami?
Dobrze się brzmienie komponuje?
Nie przykrywają monitory tego?
Zastanawiam się czy hkts65 można traktować jako zestaw rozwojowy, np. dokupując podłogówki.
Na jakiej powierzchni użytkujesz ten zestaw?

Zgranie hkts-ów z MA b.d.b :)
Nic niczego nie przykrywa.
Kalibracja zrobiła dobrą robotę. Było tylko lekkie pokombinowanie pozimami i odcięciami.
Moja powierzchnia to jakieś 17m2 ale otwarta na kuchnię co daje ok 25m2.
Praktycznie jednak jest to pierwotna powierzchnia pokoju.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się czy hkts65 można traktować jako zestaw rozwojowy, np. dokupując podłogówki.

Ja zaczynałem od hk avr-171 plus hkts65. Harman zawodził i zamieniłem go na denona. Po mniej więcej roku doszły fronty i zrobiło się 7.1. Warto było.
Możesz śmiało to potraktować rozwojowo.

W tej chwili myślę nad zmianą apli i ewentualnym wrzucenieu wszystkich surr w sufit. Nie wiem tylko jak to wyjdzie muzycznie i czy znajdę sufitówki nie gorsze od hkts65.
 

serwa

New member
A co takiego się działo z ampem harmana?
Ja bym chciał jbl studio docelowo, ale puki co nawet nie mam gdzie tego wstawić :)
Chce zamówić amplituner harman avr161s i troszkę mnie zbiłeś z tropu :)
 
Do góry