Kino domowe z małymi frontami

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z BXami to jest tak, że basu często wielu osobom brakuje w początkowym zetknięciu. Docenia się to później. Są bardzo zrównoważone, a basu jest w sam raz.
 

lipikar

New member
MR 6 odsłuchane. Na chwilę obecną na te jestem zdecydowany (MR6 + MR1 + Central).
Jeszcze muszę zdecydować co z amplitunerem. Pierwotnie Denon 1713. Chociaż teraz myślę też o 673 Yahamy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a może zamiast 673 to 771 podobne pieniądze a jednak model wyżej i na prawdę jest różnica w graniu:). A co do kolumn to dopiero po wygrzaniu pokarzą co potrafią w simie jak każde kolumny gdy się wygrzeją :)
 

woytaski

New member
Bez reklam
MR 6 odsłuchane. Na chwilę obecną na te jestem zdecydowany (MR6 + MR1 + Central).
Jeszcze muszę zdecydować co z amplitunerem. Pierwotnie Denon 1713. Chociaż teraz myślę też o 673 Yahamy.
A czym były napędzane na odsłuchu?
Jeśli Denonem, to żebyś nie był zdziwiony innym brzmieniem po podłączeniu yamaszki...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
różnica będzie delikatna w stereo na korzyść denona, w KD ciężko zauważyć jakieś szczególne różnice między wzmacniaczami podobnej klasy :). To że denon jest delikatnie lepszy w stereo nie znaczy że yamaszka się nie spodoba:). Yamaszka ma bardzo dobrze rozbudowane DSP. Ogólnie jeden czy drugi ampli są bardzo dobre kwestia tylko co się spodoba ;). Najlepiej odsłuchać te ampli na tych samych kolumnach i będzie wiadomo:) które bardziej odpowiada
 

lipikar

New member
Yamaha ma możliwość zaprogramowania na pilocie kilku stacji (np. internetowych) pod klawiszami 1,2,3 itd?? Bo denon jest w tym względzie raczej ubogi.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Denon 2113 ma również 3 klawisze dla "favorite station" więc jest nadzieja, że i 1713 posiada tą funkcję :?
edit:
Sprawdziłem, 1713 posiada troszkę inny układ klawiszy niż mój 2113, ale funkcja "favorite" jest obecna:
pilot 1713
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lipikar

New member
Po odsłuchu denon 1713 i yamaha 673 dużych różnic nie zauważyłem. Z lekkim wskazaniem na Yamahę. Chyba mam słaby słuch :D

Ale zaciekawił mnie amplituner Cambridge Audio 351R. Trochę inna półka, cena 3k. Przekracza założony budżet, ale mogę sobie na taki pozwolić. Minus - nie ma możliwości podłączenia LAN.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie znaczy że masz słaby słuch, każdy lubi inne brzmienie. Najważniejsze posłuchać i wybrać coś pod Siebie. Cambridge Audio 351R nie słyszałem, ale to na pewno wyższa półka. Jeśli możesz wydać 3k na amplituner to wybór jest spory.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po odsłuchu denon 1713 i yamaha 673 dużych różnic nie zauważyłem. Z lekkim wskazaniem na Yamahę. Chyba mam słaby słuch :D

Ale zaciekawił mnie amplituner Cambridge Audio 351R. Trochę inna półka, cena 3k. Przekracza założony budżet, ale mogę sobie na taki pozwolić. Minus - nie ma możliwości podłączenia LAN.

Mogłeś jeszcze odsłuchać 773 i denona półkę wyżej :). Skoro do 3tysi to się mieszczą. Między yamahą 67* a 77* jest słyszalna różnica:)
 

lipikar

New member
Nie mieli na sklepie 2113 ani 773. Ten C/A się prezentuje lepiej, ale muszę się zastanowić czy zwiększyć budżet. Musiałbym dokupić adapter do radia internetowego.
 

lipikar

New member
Zakup oceniony pozytywnie :D. Dźwięk ładny, czysty. Słuchałem duży zakres muzyki - od klasyki typu polonez z Pana Tadeusza, po testy basu. Nic się nie zlewa w całość. Nie mam suba i w opcjach C/A go wyłączyłem (dzięki temu bas zapodawany jest systemowo na MR 6, które mają w sobie basowe) i lekko ( + 4 dB) podkręciłem tony niskie w ustawieniach. Większe podkręcenie jak dla mnie było za mocne - waliło jak z suba. Z racji braku czasu nie powiesiłem jeszcze MR1, więc testu kina domowego nie zrobiłem. Do tego wszystkiego kupiłem tv Philipsa PFL476007K. Mimo braku MR1 dość dobrze się filmy ogląda. A do jakości full hd trzeba się przyzwyczaić. Dziwnie mi się ogląda filmy w jakości 1080 p. Wszystko jak w teatrze - normalnie Moda na sukces :D
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Masz źle wyregulowany telewizor, dlatego masz obraz teatralny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lipikar

New member
A szczerze mówiąc nie wiem jak mam ustawione HDMotion. Obraz jest po prostu tak realny przy full hd, że nie wiem czy to wina obrazu teatralnego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz źle wyregulowany telewizor, dlatego masz obraz teatralny

To wina TV lub ustawień, a nie Full HD. Dlatego ja cenię plazmy, bo tam obraz jest bardziej naturalny. U teścia na LED nie lubię oglądać, bo włąśnie obraz jest jak na Brazylijskim serialu. Poszukaj w ustawieniach, bo ponoć można to poprawić lub zupełnie zniwelować.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak to się nazywa w Philipsach, w Samsungu wystarczy zmienić ''Motion pictures'' na wyraźny i jest ok
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lipikar

New member
Dokładnie. Można wyłączyć kompletnie - zależy jak się komu podoba. Chociaż nie wiem czy wtedy nie trzeba innymi ustawieniami się pobawić? Bo miałem wrażenie, że po wyłączeniu film lekko przycinał.
 
Do góry