kino domowe z kolumnami tallboy

ciambor

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze kina domowego z przednimi kolumnami typu tallboy, tylne małe głośniki do powieszenia na ścianie. Kino będzie podłączone do TV Sony 32EX500, służyć będzie głównie do oglądania filmów. Kwota jaką mogę przeznaczyć to do 2tys.
Jako że TV mam sony zastanawiam się nad kupnem kina również sony: BDV-E870, tyle że nie wiem czy to najlepszy wybór.
Wszelkie uwagi mile widziane.
Pozdrawiam
 

ciambor

New member
Wymiary 4x5,5m (~22m2). Wzdłuż krótszej ściany mam ustawione łóżko, od jego końca ok 1,5m mam ustawiony TV, obok którego chcę postawić dwie wysokie kolumny (tallboy), a dwa tylne głośniki powiesić nad łóżkiem.
 

ciambor

New member
Po lekturze forum stwierdzam że pozostaje mi jakiś gotowy plastikowy zestaw:( Za 2tys można już złożyć fajne kino niestety nie mam miejsca na ustawienie takich kolumn, w dodatku tego typu kolumny nie podobają się mojej dziewczynie...
Tak więc jak już muszę się zdecydować na gotowy plastikowy zestaw to w jakiej marce najlepiej wybierać, możecie polecić jakś konkretne kino najlepiej z BD?
 

ciambor

New member
Przepraszam że to 3ci post z rzędu, ale doszedłem do pewnego porozumienia z dziewczyną - ja płacę i ja wybieram kino :roll: (z tym że ona musi jeszcze zaakceptować jego wygląd) - tak więc nie muszą już to być kolumny tallboy...

Co powiecie na coś takiego:
Zestaw kina domowego Blu-ray Sony HTP-BD4370B (STR-DH500B+BDP-S370-SS-FCR4000) - w Vobisie znalazłem za 1800zł
?

Inna sprawa to jak ustawić i zmieścić kino w takiej sytuacji:
h t t p://img684.imageshack.us/img684/4674/dsc06117c.jpg (niestety nie mogę jeszcze wrzucać zdjęć)

Zestaw jw. ustawiłbym tak że jedna kolumna obok komody (pod gniazdkiem), druga między TV i ścianą, central na komodzie (bądź też pod TV), tylne głośniczki: jeden zawiesiłbym w rogu nad łóżkiem, drugi postawił na nocnym stoliku (dlatego ważne by te tylne głośniczki nie były duże). Niestety w tym przypadku nie ma suba, a inna sprawa że nie mam go zbytnio gdzie postawić..

Jeśli byłyby dwie przednie kolumny typu tallboy to ustawiłbym je z obu stron TV, suba tam gdzie na zdjęciu widać żelazko. Problem w tym (jak wyczytałem na forum) szkoda kasy na plastiki.

Możecie coś poradzić jakie kino wstawić w moim przypadku? Czy ten zestaw sony za 1800 jest siebie wart i warto w niego zainwestować?
 

pkomp

New member
kobiety trzeba stawiać przed faktem dokonanym....

co do ustawienia to najlepiej symetrycznie na tej samej wysokości
 

ciambor

New member
kobiety trzeba stawiać przed faktem dokonanym....

hehe, dokładnie

co do ustawienia to najlepiej symetrycznie na tej samej wysokości

no tak, tyle że w moim przypadku zestaw 5.1 upchnę tylko z kolumnami przednimi typu tallboy - i tu się powtórzę jeśli już trzeba kupić gotowy plastikowy zestaw to w czym wybierać?

Innym rozwiązaniem nad którym ostatnio myślę to zrobić na razie zestaw 2.0 (ampli + odtwarzacz BR + dwie kolumny frontowe podłogowe) z możliwością rozbudowy w późniejszym czasie do 5.1 (z tym że rozbudowa będzie możliwa za rok, dwa.. jak się w końcu przeprowadzę na własne 4 kąty :)).
Możecie doradzić jakiś zestaw 2.0? Zaznaczam że będzie w takim stanie grał przez dłuższy czas (przy czym 70% filmy). Budżet jaki mogę przeznaczyć to max 2tys..
 

ciambor

New member
Po małym przemeblowaniu zrobiło się trochę miejsca i już plastiki nie są koniecznością :)
Planuję kupić kolumny 5.0 Jamo S 426 HCS 3, przede wszystkim ze względu na ich wymiary oraz cenę, z czasem dokupię suba.

Możecie mi doradzić jakiś amplituner 5.1 dla tych kolumn, w cenie ~1000zł?
 

pkomp

New member
jak gównie filmy to wjechałbym w 4 takie same plus centralny i sub odrazu wyższej klasy...i nie trzeba by zmieniac a i w muzyce nieźle by zagrały...podejrzewam że skończy się jak u wiekszosci czyli duze fronty i tak graja z subem co jest bez sensu przy takich samych ustawieniach do kina

chodzi mi o mniej wiecej cos takiego jak jbl sc178 tyle ze na większych kolumnach
sprawdzi sie to naprawde nieźle oszczedzajac miejsce i brzmiac dobrze - chyba ze bedziesz słuchał w trybie "pure audio" to zrozumiem duze fronty
 

ciambor

New member
Fajny zestawik ale nie mam jak ustawić tych małych przednich głośników. Gabarytowo najlepiej pasują mi własnie te Jamo. W podobnych wymiarach jest chyba tylko coś od Sony, ale nie znalazłem pozytywnych opinini tu na forum na temat kolumn tej marki.
Nie jestem audiofilem, jest to mój pierwszy taki sprzęt więc dla mnie i tak to będzie kosmos dźwięk z takiego kina w porównaniu do głośników z TV czy słuchawek.

Pozostaje mi tylko jeszcze kwestia wyboru amplitunera, jak na kolumny wydam 700-800zł to na amp zostaje mi do 1,2-1,3tys.
Jaki będzie najlepszy w moim przypadku?
 
Do góry