Kino domowe z głośnikami Bose

gooffy

New member
Zamierzam skompletować zestaw kina domowego.
Baza wyjściowa to 4 głośniki Bose double cube. To już jest.
Przeglądając forum oraz poszukując $$$ w kieszeni uznałem, że najrozsądniejszym do moich wymagań będzie amplituner Denon AVR X2100. Nie jestem melomanem więc może wystarczy X1100? Za tymi modelami przemawia obsługa wifi oraz bluetooth. Czytałem opinie i wiele osób je poleca.
Poszukiwania subwoofera zakończyłem na Jamo A 101 SUB głównie ze względów gabarytów. Idealnie mieści się pomiędzy kanapą a ścianą.
Do tego jeszcze głośnik centralny. Z tym mam trochę problem gdyż brak na niego miejsca.
Głośnik ma mieć max 13cm wysokości. Co możecie do tego zestawu polecić?? Może po prostu dokupić jeden głośnik Bose, umieścić go poziomo i będzie wystarczająco ?
Mam prośbę do osób które miały styczność z powyższymi produktami o wypowiedzenie się czy taki zestaw ma jakikolwiek sens. Czy po prostu błądzę ??
Dziękuję za uwagę

:popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Błądzisz synu , błądzisz .....

Ale faktycznie to prawdziwy sub robi największe wrażenie.
Do jakiej kwoty zakup ?
 

gooffy

New member
Amp - 2,5 do 3kpln
Sub - do 2kpln
Centralny fajnie jak by się zmieścił w 1,5kpln

Wymiary pokoju to 4x7m
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wybór głośników Bose nie jest zły pomimo ,że nie jest to zbyt popularne rozwiązanie

Taka ciekawostka - w Berlinie jest Saturn Center największy dom towarowy tej sieci w Europie .Na jednym z pięter jest Bose Cinema i rzeczywiście robi to wrażenie
 

BurnerPL

New member
Bose fajnie gra w kinie, w stereo pierwsze wrażenie też jest pozytywne, ale wystarczy posłuchać zaraz potem dobrych kolumn 2.0 i wybór (do muzyki) jest oczywisty - dobre kolumny podłogowe.
Mam Bose Acoustimass 5.1 (pojedyncze satelity i moduł Acoustimass) i jak tylko będę miał możliwość, wymieniam to na parę Zensorów 7 ;-)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dali Zensor to jest inna klasa kolumn ,więc porównywać nie ma co .Jeżeli się poświęci czas tym kolumnom na staranne ustawienie , to brzmieniowo wypadną bardzo dobrze

Jednak w przypadku trudnych pomieszczeń akustycznie (nieustawnych) lub nieregularnych wybrałbym jednak np. kolumny Bose 501 lub 701, które są mniej wrażliwe na ustawienie o nieporównywalnie większym polu dźwiękowym
 

gooffy

New member
Miejsce na sub'a ma wymiary szerokość 70cm, głębokość 17cm oraz wysokość 40cm.

Rozumiem, że Cambridge Audio będzie miał przewagę nad Denonem pod względem jakości grania?
Za denkiem wg mnie przemawia fakt, że jest 4k "ready". Czy Cambridge też?
Szczerze mówiąc to nawet nie słyszałem o tej marce i dlatego z "taką lekką nieśmiałością" do niego podchodzę.
 

gooffy

New member
Ten jamo będzie faktycznie taką porażką ?
Nie chciałbym stawiać sub'a jako oddzielnego samodzielnego mebla gdzieś pod ścianą (tym bardziej na środku).
Jeśli jednak nic nie ma faktycznie to będę zmuszony zrobić małe przemeblowanie...
 
Ostatnia edycja:

gooffy

New member
Jakoś nie jestem w pełni przekonany co do tego CA.
Nie jestem "audiofilem" więc nie wiem czy wykorzystam wszystkie jego zalety płynące z jakości.
W miejsce audiofilskiej jakości wolałbym obsługę wifi i bluetooth i bardzo dobrą jakość.

Chcąc iść w Cambridge audio musiałbym dokupić CA stream magic a to od razu rujnuje mój budżet.
:-x
 
Do góry