kino domowe z bezprzewodowymi tylnymi głośnikami

bar_t

New member
Chciałbym kupić jakieś kino domowe do posiadanego TV (Samsung, 55 cali, 4k):

- budżet: do 3000 zł
- salon: ok. 15 m2
- zestaw 5.1
- brak możliwości poprowadzenia kabla przez pokój, dlatego najlepiej jakby tylne kolumny były "bezprzewodowe"

Audiofilem nie jestem i nigdy kina domowego nie miałem, więc pewnie ze średniego dźwięku i tak będę zadowolony. Przeglądałem zestawy, które mają tylne kolumny na WiFi - może się ktoś wypowiedzieć czy takie rozwiązanie dobrze się sprawdza? Czy są zakłócenia?

Np. takie modele widziałem w necie:
- Samsung HT-J7750W (7.1)
- Samsung HT-J5550W (5.1)
- Sony BDV-N9200 (5.1)
- Panasonic SC-BTT885EG (5.1)


Z czego nowe egzemplarze, to już można chyba dostać tylko z J5550 lub N9200.

Samsung J7750 spodobał mi się wizualnie na żywo bardziej niż J5550 i pewnie gdybym gdzieś widział nówkę, to bym już kupił. Zwłaszcza że oceny/testy miał raczej niezłe. Niestety w Polsce zostały już tylko pojedyncze sztuki na wystawach. Nowe modele widziałem tylko na jakichś szwedzkich/fińskich stronach.
Niespecjalnie uśmiecha mi się jechać teraz do jakiegoś odległego miasta i kupować porysowany model z wystawy.

Czy polecacie któryś z w/w 4 zestawów albo może jakiś inny bezprzewodowy? Czy może lepiej wziąć coś porządniejszego 2.1 i nie pchać się w te z WiFi? Tak swoją drogą, to wszystko to są modele sprzed kilku lat. Dlaczego producenci już takich nie robią? Bo jakość dźwięku w tych tylnych kolumnach była jednak słaba? Czy bo teraz "modne" są soundbary?

Z góry dzięki za rady i opinie.
 

bar_t

New member
Dodam, że te tylne głośniki/kolumny nie muszą być zupełnie bezprzewodowe. Ważne żeby nie trzeba było prowadzić kabla przez środek pokoju. Z tyłu, gdzie będą stać, mogą być podłączone do prądu oraz nadajnika WiFi (czyli tak jak w tych 4 w/w zestawach).
 

bar_t

New member
Dzięki za sugestie. Nie jestem przekonany do soundbarów oraz zupełnie bezprzewodowych głośników, które trzeba ładować. Dlatego spodobało mi się to rozwiązanie z tylnymi kolumnami na wifi - kabla przez środek pokoju nie trzeba puszczać, a zasilanie z tyłu jest.

No i chyba jednak będę się skłaniać ku Samsungowi HT-J7750W: z wystawy albo z zagranicy. Ma ktoś może jakieś poważne zastrzeżenia do tego KD i stanowczo je odradza?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za sugestie. Nie jestem przekonany do soundbarów oraz zupełnie bezprzewodowych głośników, które trzeba ładować.

"As an option, each wireless surround speaker can charge via the
USB connector, located on the bottom of the speaker."

Czyli, jak instrukcja mówi, można je ładować za pośrednictwem również kabla usb, a co za tym idzie, bezpośrednio podłączyć zasilanie. To tak na marginesie (sprawdziłem z ciekawości instrukcje)
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz K

New member
"As an option, each wireless surround speaker can charge via the
USB connector, located on the bottom of the speaker."

Czyli, jak instrukcja mówi, można je ładować za pośrednictwem również kabla usb, a co za tym idzie, bezpośrednio podłączyć zasilanie. To tak na marginesie (sprawdziłem z ciekawości instrukcje)
W którym zestawie jest taka opcja?
 

TrueGrand

New member
Odkopie stary temat.
Mam dylemat Philps Fidelio E5 czy JBL BAR 5.1
Filmy i muzyka, co wybrać? Ktoś słyszał brzmienie tych dwuch urządzeń i doradzi?
 
Do góry