Kino domowe Yamaha htr 2067 z Philips 7334/12

Siemano.

Czy podłączając te dwie rzeczy ze sobą za pomocą kabla optycznego osiągnę maksimum jakości dźwięku?? Jak to poustawiać żeby właściwie grało tzn ustawienia w opcjach tv jak i amplitunerze.
 
W poprzednim telewizorze noc nie przelaczalem i jeśli np film był z pendrive w formacie 5.1 to faktycznie tak został odbierany przez yamache ale niestety tutaj tego nie ma tzn w philipsie po podłączeniu pen z tym samym filmie dźwięk jest tylko stereo...
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam użytkuję 8303 i mam podpięty amplituner Yamahy optykiem, by automatycznie nie uruchamiał się ampek po włączeniu TV, więc i w tym modelu musi działać!

1. Sprawdź, czy optyk świeci - choć myślę że tak, skoro masz stereo.
2. Wyłącz EasyLink/HDMI CEC.
3. Sprawdź, jaki masz ustawiony dźwięk wielokanałowy - Dźwięk > Zaawansowane > Format wyjścia cyfrowego. Na trybie DD+ nie działa optyk.
4. Z jakiego źródła odtwarzasz materiał, że twierdzisz, iż brak 5.1?

Bo wiadomo, że w DVB-T trzeba wybrać odpowiednią ścieżkę audio, podobnie jest w satce tylko jeszcze trzeba dźwięk wielokanałowy włączyć w dekoderze. Jeśli z USB, to najpierw sprawdź wbudowany odtwarzacz, gdyż np. KODI trzeba odpowiednio skonfigurować, by podawało 5.1, a np. MXPlayer u mnie nie odtwarza DD+ tylko DD. Jeśli chodzi o ampki to YT, HBO, NC+GO u mnie jest tylko 2.0. Netflix dookólny. Jeśli z lapka po HDMI, to też musisz ustawić, by przestrzenny podawał.
 
Dzięki za podpowiedzi,jak wróci tv z serwisu to posprawdzam wszystko.
Odp 2 :easylink/HDMI cec to opcja w tv czy ampli?
Odp 3 w tv jest opcja stereo wielokanałowy i wielokanałowy obejście (nie ma dd+ ) dlaczego po optyku nie działa dd+? (Czyli lepiej podłączyć HDMI?)
Odp4 odtwarzałem z pendrive jakiś film
 
Do góry