kino domowe + wzmacniacz stereo

remigiusz

Member
czy jest możliwe podpięcie do k.d. wzmacniacza stereo, aby bez rozpinania układu wykorzystać fronty i suba także do stereo ?


dodam jeszcze, że podłaczyłem fronty do wzm.stereo, a ten połączyłem z ampli przewodem 2rca-2rca ( we. audio wzm.- pre-out amplitunera FL i FP ) i teoretycznie wszystko działa o.k. ale muszę oddzielnie regulować wzmocnienie frontów na stereo a resztę na ampli i nie działa sub w stereo.
Może ktoś zna lepszy sposób ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
co masz na myśli z tym "rozpinaniem" zestawu ?
amplituner zawsze działa jako przedwzmacniacz dla frontów, jeśli wzmacniacz nie posiada wejścia main-in będziesz miał 2 gałki regulacji głośności, dla ułatwienia ustaw sobie potencjometr we wzmacniaczu na połowę - a potem zrób kalibrację sprzętu w amplitunerze, potem swoje małe poprawki i będzie ok

co do suba to bez znaczenia czy podłączyłeś wzmacniacz czy nie, jego działaniem i tak steruje amplituner, pokombinuj z ustawieniami
 

remigiusz

Member
miałem na myśli, by nie przepinać frontów i suba raz do amli raz do wzm.stereo, a zrobić takie połączenia, które zapewnią mi zarówno odbiór k.d. jak i muzy.W ukł.połączeń, które zrobiłem do wzm.podłączony jest cd
i niestety sub nie działa w stereo( chociaż kontrolka na nim świeci się, wskazując że ma sygnał- ale skąd ? ).Działa jedynie w k.d. ale tutaj głośność frontów muszę regulować na wzm. a tyły i central na ampli (tak ma być ?) co jest trochę uciążliwe.Zrobiłem powtórną kalibrację, ale sub nadal milczy, wg mnie on chyba jednak nie ma połączenia z układem stereo ?
Chociaż powiem szczerze, że monitor audio dają b.fajny, wystarczający basik, ale z kolei sub pokazuje go troszkę inaczej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry