Kino domowe w przedziale 5 - 7 tys PLN

Ethan

New member
Witam serdecznie,

Tak jak w temacie, przymierzam sie do zakupy kina domowego w przedziale cenowym 5 - 7 tys PLN.
Kino zostanie umieszczone w pokoju o powierzchni ~25m2.
Jezeli chodzi o zastosowanie to mozna powiedziec ze 50/50 muzyka/film + jakies dodatkowe atrakcje jak xbox.

Jakis czas juz szukam odpowiedniego zestawu, ponizej przedstawiam moje pomysly i licze na pomoc w wybraniu kilku konfiguracji do ostatecznego odsluchu. Oczywiscie mile widziane sa propozycje z poza ponizszej listy.

Elektronika:
1. Onkyo 604 + 404
2. Onkyo 674 + 404 (tutaj pojawia sie moje pytanie czy warto zainwestowac w 674 i wylozyc chyba okolo ~ 1000 PLN wiecej. )

Ponizej przedstawiam takze liste kolumn o ktorym chcialbym dowiedziec sie cos wiecej w polaczeniu w powyzsza elektronika:
-ARGENTUM
- JBL Balboa
-JBL Northridge cine pack
- Rubikon RHK 1000 FCS SUB (w tym przypadku spotkalem sie z wieloma skrajnymi opiniami, jestem ciekaw jak jest naprawde z Rubikonem)
- DALI CONCEPT 6, C,1,SUB
 

rymera

New member
Hi,
(dyzur mi sie konczy to bede sie skracal) . Jezeli chodzi o AVR to moim zdaniem sie nie oplaca , jezeli doplata jest tak duza zainwestuj to w glosniki , albo zaczekaj na 605 ktora w swojej klasie cenowej nie bedzie miala konkurencj ( nie wiem jak na rynku w Polsce , ale gdzies do dwoch miesiecy powinna byc do kupienia).
Jezeli chodzi o glosniki i twoj podzial 50/50 to nie wszystkie sluchalem
pozatym gusty sa rozne i cale szczescie , (naturalnie odsluchaj z "twoja "muzyka ) . Moim zdaniem z twojej listy Dali to najlepszy wybor , bo w miare uniwersalny , precyzyjny i neutralny. Z Onkyo gra dobrze (moze bys sie pokusil o jeden stopien wyzej jezeli chodzi o Dali - nie ma porownania w stosunku do Jamo , podobnie JBL z Infinity - posluchaj i sam ocen w tej samej klasie cebowej .
pozdrawiam
rymera
 

klaus1972

New member
Bardzo dobrze spisze się też zestaw: Amplituner Harman Kardon 245+ dvd Harman Kardon-model zależny od posiadanej sumy,lub równie dobry,a tańszy Pioneer 696,do tego Jbl Nortridge,z frontami E-80(do 25m starczą).
(Jeśli byłbyś zainteresowany, a chcesz zaoszczędzić trochę grosza, do kupienia tu na forum,w dziale sprzedam, jest praktycznie nowy amplituner HK avr 245). Opisywany zestaw świetnie nadaje się do kina, ale i w wielu gatunkach muzyki , oprócz klasycznej, nie zawiedzie!:cool:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też wybierałbym Harmana i JBL-a , chyba że masz więcej kasy - to sprawdź kino JVC oprate na ampli d 20 / THX ultra 2/
Popytaj blackninja - on będzie wiedział co z tym zrobić.
 
Do góry