kino domowe w pokoju 10m2

slawek0219

New member
Witam
Chciałbym zrobić jakieś nagłośnienie w małym salonie o pow. ok. 10m2. Obecnie posiadam telewizor Philips 42PFS7109/12 i odtwarzacz blu-ray Samsung BD-F7500. Do tego chciałbym dorzucić jakieś nagłośnienie (amplituner/wzmacniacz + głośniki) za kwotę do 3000zł. Generalnie zestaw miałby służyć głównie do oglądania TV/filmów, rzadziej do słuchania muzyki. Tak sobie myślę, że mógłby to być zestaw, który będzie można w jakiś sposób w przyszłości rozbudować np. kupić teraz lepszy amplituner/wzmacniacz do tego jakieś małe głośniki a w przyszłości (jak będę miał większy salon ;)) dokupić lepsze kolumny.
Proszę o jakieś podpowiedzi i rady.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresuj się amplitunerami Onkyo TX-NR636 lub Denon AVR-X2100W. Do tego mógłbyś kupić na razie dwie kolumny podstawkowe, a potem jak będziesz miał większy pokój dasz je na tył, a resztę (fronty i centralny, subwoofer ) dokupisz później. Np. Jbl Studio 230, Dali Zensor 3. Opcja 2 to coś w stylu Harman Kardon HKTS 9. Tylko w stereo będzie słabiej.
 

slawek0219

New member
Fidelio B5 to być może fajne rozwiązanie, ale czy jest później możliwość rozbudowy systemu audio? Czy jest sens wydawać 3000 na soundbar bez możliwości jakichś późniejszych manewrów jeśli chodzi o rozbudowę nagłośnienia?
Co do zaproponowanych amplitunerów to rzeczywiście myślałem o takich modelach, podobnie z kolumnami. Często padają takie propozycje na forum więc brałem je pod uwagę. Ale nasuwa mi się takie pytanie: czy na początek mojej "zabawy" z audio oprócz 2 kolumn nie zakupić od razu jakiegoś subwoofera lub czy od razu nie iść w stronę zakupu większej ilości kolumn/głośników. czy jest sens w ogóle myśleć o takim rozbudowanym systemie w pokoju mającym zaledwie 10m2?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pokój jest faktycznie mały. Ja raczej bym szedł w 2.0 lub 2.1. Zamiast amplitunera kd możesz kupić amplituner stereo bądź klasyczny wzmacniacz stereo. Tylko wtedy nie będzie możliwości rozbudowy. Za to zyskasz dużo na jakości w stereo (muza) , ale z drugiej strony pisałeś, że rzadko słuchasz muzyki. Na pewno plusem amplitunera kd jest duża liczna wyjść , wejść.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A ja bym szedł w 3.0
Po co komu Sub na tak maleńkiej powierzchni???

Wspomniane Onkyo/Denon + nieduże monitory w stylu Dali Zensor 1/Central albo QAcoustics 3010/3090C i jest rewelacyjny zestaw pod TV, film, muzyke, czy tam nawet zrobienie imprezki.

Później w razie potrzeb i zasobności portfela dokłada Zensor 3/Zensor 5 lub QA3020/QA3050
 

slawek0219

New member
Po przemyśleniach skłaniam się ku zestawowi amplituner Denon AVR-X2100 (ew.X1100) + 2 kolumny JBL Studio 230. Ewentualnie później, jak będzie więcej wolnej gotówki i rozmiary salonu się powiększą do JBL można dokupić pozostałe kolumny i suba w tym samym designie a to też się liczy ;) Co prawda myślę jeszcze nad zestawem Harman Kardon HKTS 16BQ, bo w cenie ok. 1500zł miałbym już komplet głośników a nie tylko 2 kolumny JBL. Co proponujecie: kupić na razie zestaw z JBL czy od razu komplet Harmana? Co zagra lepiej?
 
Do góry