Kino Domowe w małym pokoju

zibi_pl

New member
Witam, od jakiegoś czasu siedzę i rozmyślam co tu zrobić aby było dobrze. Mam dosyć nie ustawny pokój a chciałbym uzyskać w nim dźwięk 5.1

A więc może kilka słów wstępu - do tej pory z audio posiadałem:
1. Głośniki philips 2.1 komputerowe
2. Soundbar LG LAS 305b (oddałem bo mi trzeszczał w wysokich tonach)
3. Soundbar Panasonic HTB770 (działał w formie 3.1 - dwa boczne i centralny głośniczek + sub) - działał bardzo fajnie, podobał mi się dźwięk i ogólnie byłem bardzo z niego zadowolony ale...to nie 5.1)

Postanowiłem zapodać w miarę możliwości zestaw głośników 5.1 i tu pojawia się pytanie co kupić. Czytałem forum ale prawda jest taka że każdy ma inne oczekiwania i miejsce w którym sprzęt ma grać.

Dźwięk będzie pochodzić z PC oraz PS4 (TV to LG 55UB820V) - głównie kino i gry.
Wstępnie obstawiałem:
coś typu Yamaha RX-V477 + NS-50/NS-P60
lub plastik LG BH9540TW (zgodność z TV)

Z jednej strony kusi mnie na plastikowe kino (miałem soundbary z lg i panasa i byłem zadowolony z dźwięku) plusem jest na pewno ilość zajmowanego miejsca na głośniki oraz brak problemów/zabawy z kablami itp (najlepiej bezprzewodowe głośniki)
ale....zerkam też w stronę amplitunera wraz z głośnikami (niskie modele yamahy/denona)

Niestety mieszkanie nie moje, nie mam pociągniętych kabli więc jeśli już to muszę na tyły za narożnik ciągnąć je na około w listwach ale da się to zrobić. Za dużych wymagań nie mam dlatego pytam fachowców :)

Pokój dosyć nie ustawny - praktycznie tv wraz z łóżkiem tworzą "strefę tv" a po bokach puste przestrzenie no i wejście na korytarz oraz aneks kuchenny. Od ekranu to miejsca siedzenia i oglądania jest jakieś 2.5 m - mam nadzieję że moje wypociny w paincie oddały jak to wygląda.
ps. na czerwono zaznaczyłem gdzie bym widział głośniki.
319b9e0872436d30

tu powinno być zdjęcie pokoju ale nie mogę dodać więc krótki opis:
szerokość pokoju 3,m
długość - 5,6m

Najważniejsze - budżet - 2tyś do nagięcia jeśli warto 2,5tyś

Pozdrawiam i zamiast krytyki czekam na jakieś ciekawe sugestie (tylko nie typu: w tej kasie nic nie kupisz, zrób stereo później resztę, dołóż jeszcze 1,2,3,4 tyś itp) Kasy mam tylko tyle i to jest i tak max co mogę zainwestować w to więc proszę o zrozumienie
 
Ostatnia edycja:

zibi_pl

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedź jednak z tego co widzę to Harman Kardon HKTS 65 BQ to sam zestaw głośników w cenie całego mojego budżetu a nawet lekko ponad niego więc odpada. W głośnikach/zestawie potrzebuję min 2x HDMI
 

thalion

New member
Witam. Dopnę się do tematu, może ktoś pomoże. Pokój 4x3. Brać gotowy zestaw HT-S 9700 THX czy składać amplituner TX-NR 747 z zestawem SKS-HT978THX? Różnica to lepszy przetwornik w drugim zestawie, no i cena. Jest sens dopłacać?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ja zaproponuje cos takiego, jesli oczywiscie zmiescisz frontowe kolumny (niestety nie moge otworzyc Twojego rysunku z proponowanym rozstawem glosnikow):

PIONEER VSX-329 + TAGA HARMONY TAV-606v.3 3 KOLORY (5679268531) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TAGA TSW 90 v2 3 KOLORY! PROMO!NAJTANIEJ! KOSZALIN (5970928162) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


Nie jest to moze jakis mega zestaw, ale jak na poczatek bedziesz zadowolony

Zamiast suba tagi mozesz zakupic magnata 302a.

W obu przypadkach zmiescisz sie w 2500 zl i bedziesz zadowolony :)
 

musti

Banned
Witam. Dopnę się do tematu, może ktoś pomoże. Pokój 4x3. Brać gotowy zestaw HT-S 9700 THX czy składać amplituner TX-NR 747 z zestawem SKS-HT978THX? Różnica to lepszy przetwornik w drugim zestawie, no i cena. Jest sens dopłacać?

Ten zestaw jest bardzo fajny, ma go kumpel w dużo większym pomieszczeniu i daje radę (porządny jest sub). Wg mnie nie ma sensu dopłacać do 747. W komplecie masz odpowiednik serii 6.
 
Do góry