Kino domowe w cenie 3500-4000 pln

Henioo

New member
Witam,
podejrzewam ze mnostwo takich postow juz sie pojawilo, jednak ja jako poczatkujacy mam pytanie i prosbe, jak w temacie postu.
Troche konkretow:
Pokoj o wymiarach 3 x 4 metry, sprzet ustawiony na szafce pod TV na dluzszej scianie.
Sprzet do sluchania radia/muzy z CD/mp3 - 80%
Filmy DVD, filmy z kompa - 20%.

W RTVEuroAGD pojawiła się niedawno oferta:
BluRay Pionieer BDP 140
Amplituner Pionieer VSX921
Głośniki Pionieer SES3TB
Całość za 3399 pln.

Co Wy na to?

Proszę o rzetelne i konkretne porady z uwagi na to, ze nie grzesze zbytnia wiedza w temacie.

Z gory bardzo dziekuje:smile:
 

damian820927

New member
Bez reklam
Pionieer robi słabiutkie kolumny, w twoim budżecie i 80% do muzyki rozejrzałbym się za stereo...

Jeśli ma to już być kino to do tego metrażu ONKYO TX-NR509 + blu ray 309 + Monitor Audio M4 set 5.0 może ktoś ma jeszcze taniej a można ;)
4599zł
ONKYO TX-NR509 + BD-SP309 + MONITOR AUDIO M4 SET (1859285548) - Aukcje internetowe Allegro

Albo

4640zł
DENON AVR-1911 + BDP-1611 + Jamo S606
DENON AVR-1911 BDP-1611 1611 Gw 3LATA HORN RATY0% (1864613116) - Aukcje internetowe Allegro
JAMO S-606 S606 HCS3 HSC S606HCS3 Odreki 3 kolory (1881921109) - Aukcje internetowe Allegro
 

killpit

New member
Przy takim metrażu to głośniki Tannoy Mercury V albo QQ5000 elektronika jeżeli kino proponuję H/K lub Onkyo jak stereo to NAD,Yamaha,TEAC
 

Henioo

New member
Dzieki za konkretne odpowiedzi i informacje.
Pocieszające jest to ze mam duzo roboty by wybrac cos fajnego.
Mam nadzieje ze do Swiat sie wyrobie:smile:
 

Henioo

New member
Sorki ale wkurza mnie ta panienka i ta reklama wyskakujaca co drugi post.
A propos odsluchania, to jak juz sie na cos zdecyduje to poslucham sobie "Dark Side Of The Moon" Pink Floyd w wersji SACD 5.1. W koncu glownie do sluchania muzyki chce sobie zkupic ten sprzet.
Najgorsze jest to ze zona mi tu truje ze to drogo i takie tam. Pokazala mi w gazetce z jakiejs sieci RTV zestaw kina domowego ampli Pioneer VSX520B bluray BDP430B i glosniki JAMO426 za 2.049 pln i mowi mi tu ze za polowe mniejsza kase mozna dostac dobry sprzet:x

Widze ze poza znalezieniem odpowiedniego zestawu, musze obmyslic strategie, jak ja tu przekonac do wiekszego wydatku?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bądź niebieski - te reklamy tu wcale nie występują
Żonie powiedz niech kupi kremy tańsze zobaczymy jak zareaguje. i nie chodzi tu o złośliwość .

Różnice tych sprzętów są ogromne.
 

Henioo

New member
Z tymi kremami to chyba tak easy nie bedzie:wink:

Mam pytanie- znacie w Toruniu jakis porzadny sklep gdzie mozna sobie odsluchac sprzetu? W necie znalazlem jedynie sklep Patron na Szosie Lubickiej.

Z gory dzieki za info:grin:

W ofercie jednego ze sklepów znalazłem taką oto ofertę Kina Domowego Blu-Ray 3D:
Zestaw Yamaha ampli RX-V371+BluRay BDS671+głośniki NS50+NSP60.
W sumie cena jest ciekawa, bo 2700 pln.
Jednak, czy głośniki tej firmy są dobre za tą cenę?

A tak pozatym, znalazłem w necie takie oferty:
Ampli Yamaha j.w. + głośniki Wharfedale Vardus 300 w cenie niecałe 2000 pln (do tego można by dokupić z pewnością jakiś ciekawy BluRay do kwoty w sumie 3500 pln)

Ampli j.w. + głośniki Quadral Quintas 600 w cenie 2900 pln (i tu dorzutka BluRay za gdzieś tak 1000 pln maks).

Co byscie powiedzieli na takie zestawy?

PS. Czy warto w ogóle myśleć o ampli Yamaha? Czy to prawda, że one nie mają wejścia usb?

z góry dzieki za opinie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz główne 80% do muzyki to kierunek zdecydowanie
na Harmana avr 255, Marantza 5004
 

ndo

New member
no glownie do muzyki i propozycja byl 371 plus NSP 60... ale to jak koledze dorazamy ma 2900 a polecamy mu ampli za 2600 zl? HK 255 wchodzil by w gre widzialem go ostatnio za 1300 ale brak obslugi "n" i 3d moze sie okazac problemem.
 

Henioo

New member
A co powiecie na takie coś, znalazłem w sklepie NFI:
Kino domowe ONKYO HTE 538-BD308 Classic 9920 Czarny/Wenge TX-SR538 + BD-SP308 + HCS-9920 Czarny/Wenge TX-SR538 + BD-SP308 + HCS-9920 Czarny/Wenge Media Markt domowe ONKYO HTE 538-BD308 Classic 9920 Czarny/Wenge TX-SR538 + BD-SP308 + HCS-9920 Czarny/Wenge TX-SR538 + BD-SP308 + HCS-9920 Czarny/Wenge||||13

A tak w ogole, to powiem Wam ze im wiecej szukam i czytam na roznych forach, to tym mniej wiem:(
Zastanawiam sie w ogole nad tym, zeby zrezygnowac z bluraya, jak sobie pomysle to ostatni raz film z plyty DVD ogladalem chyba z pol roku temu...

Co powiecie na taki set:
ampli+br pionka VSX520B+BDP430B do tego głośniki JAMO426?

w jednym ze sklepów znalazłem w dość korzystnej cenie
na różnych stronach czytałem pozytywne opinie o tym ampli, że dobry jak za swoją cenę

I mam pytanie przy okazji: co to jest za ampli 520B? Czym się różni to to od 520K?

Muszę dodać jeszcze coś od siebie: nie jestem audiofilem. Jak bym napisał jakie mam obecnie kino, to podejrzewam że większość padła by ze śmiechu.
To jest jakiś stary Samsung, odziedziczony po teściu, który rzęzi niemiłosiernie.
Tak więc, biorąc to pod uwagę, nie mam wygórowanych wymagań co do sprzętu, jak pisałem w temacie, maks to jest 4 koła, jednak, jeśli za mniejszą kwotę da się coś sensownego kupić, to jak najbardziej...

dzieki z gory za sensowne porady

1.
http://http://allegro.pl/zestaw-harman-kardon-bds-716-bluray-i1968893903.html
2.
ZESTAW HARMAN KARDON AVR156 + BDT20 + HKTS20 (1968892897) - Aukcje internetowe Allegro

Okazalo się po konsultacji z moją połowicą, iż duże kolumny w ogole nie wchodza w grę:oops:
Dlatego rozglądam się za mniejszymi głośnikami.

Który z powyższych zestawów byłby lepszy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry