kino domowe vs stereo

D

Deleted member 121090

Guest
Do takiego jak kolegi pomieszczenia jednak proponowałbym coś takiego:
DENON S-5BD + TANNOY ARENA SET 5.1 - ODSŁUCH (1682184665) - Aukcje internetowe Allegro
Te małe, niepozorne kolumienki naprawdę potrafią wiele. I nie zabiorą cennego miejsca i łatwiej je będzie rozmieścić. Warto je posłuchać. Dodam jeszcze że te małe niepozorne podpierdułki zgarnęły nagrodę Eisa i swego czasu były wyceniane na 10000zł za same kolumny z subem. W ich przypadku rozmiar to nie wszystko!
 

SobocAnd

New member
To już ostatnie pytanie. Ponieważ zależy mi jednak na muzyce i radiu, a mam pewne wątpliwości jak te małe głośniczki zagrają to czy dobrze rozumuję, że najlepiej w moim przypadku (biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw) postawić na dobre stereo ? i w związku z tym że polecane MA GX100 są małe ciałem (nie wiem czy duchem) mogę kupić Rx6 - chyba że chodzi o bas, gdyż kolumny będą stały pod ścianą.
 

bubusia

Member
mozesz sprobowac pozyczyc zestaw proponowany przez kolege, potem to co ja zaproponowalem, i po prostu ocenic, przy tej kasie lepiej przetestowac samemu
 

SobocAnd

New member
Przemyślałem wszystko i zdecydowałem się jednak, zgodnie z duchem wypowiedzi forumowiczów, na porządne stereo.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Słuchałem u znajomego zestawu MA Rx6, HK 980, HD 980 i zestaw grał poprawnie, ładnie, ale nie było to dla mnie jakieś powalające wydarzenie. Czy przy odsłuchu zaplanowanym na środę warto zmienić wzmacniacz na HK 990? Czy będzie jakaś różnica? Za zmianą przemawia tylko złącze USB.
Chodzi o to, iż zanim zbuduję jakąś biblioteczkę audiofila, jestem skazany na moje flac-i i mp3 320kbs.
2. Będę słuchał dwóch konfiguracji MA Rx6 i Gx100 z Advance Acoustic Map 306 i Arcam CD 17? Czy ktoś zna jakić podoby w cenie wzmacniacz i CD, które grałyby fajnie z wybranymi kolumnami? Czego spodziewać się po GX100? Klasa wyżej ale mniejsze.
3. Słucham trochę radia, czy warto dać 1000 zł za tuner, czy kupić zwykłe radio cyfrowe i podłączyć do wzmaciacza?
4. Od pierwszego słuchania pół roku temu zakochałem się w brzmieniu kolumn MA i jestem im wierny. Jednak, jeżeli mam się z nimi ożenić :) to prosiłbym o podpowiedź z jeszcze jednym zestawem kolumn grających nie gorzej niż MA Rx6 w zbliżonej cenie i podobnej ciepłej barwie.
5. Jak dobierać sprzęt, żeby żona nie wyrzuciła mnie z domu? Załóżmy, że wezmę ampli Advance Acoustic, do tego Arcam CD17 i tuner jeszcze innej firmy, żeby nie przekroczyć 1000 zł. Każdy z innej parafii i do tego nie w szafce tylo na :-(
 
D

Deleted member 121090

Guest
SobocAnd piszesz:
1. Słuchałem u znajomego zestawu MA Rx6, HK 980, HD 980 i zestaw grał poprawnie, ładnie, ale nie było to dla mnie jakieś powalające wydarzenie. Czy przy odsłuchu zaplanowanym na środę warto zmienić wzmacniacz na HK 990? Czy będzie jakaś różnica? Za zmianą przemawia tylko złącze USB.
Nie da się porównać HK980 do 990. Dzieli je przepaść. One tylko wyglądają podobnie. HK990 nie ma złącza USB. Ma wejścia optyczne i wyjście na dwa suby i bardzo dobrego pilota. Ale nie to jest najważniejsze a jakość dźwięku z tego wzmaka. Jak masz możliwość to go kup. Ja miałem HK980 i sprzedałem. Teraz się cieszę HK990.
 

SobocAnd

New member
Po odsłuchach :)

Na początku tylko napiszę, że to mój pierwszy zestaw, który wybieram poza "jamnikiem" więc wszystko co napiszę jest może czasem nieprofesjonalne, więc początkującym nie polecam się sugerować moimi wyborami.
W zasadzie podjąłem decyzję MA Rx6 + HK 990 + HD990. Obecnie jestem w trakcie uzgadniania ceny. Jak na razie wygląda, że będzie to 6500 za harmany + 3600 za monitor audio. Jeżeli chodzi o advance acoustic to być może jest to świetny sprzęt, ale żona się nie zgadza, aby ampli, cd i tuner były każdy z innej "parafii". No cóż życie to sztuka kompromisu. Gra fajnie, a dodatkowo ma dobre opinie (chociaż gdzieś ktos napisał o zawieszaniu), no i po dołożeniu tunera mam zestaw w jednym klimacie.
Walczyłem jeszcze o swoje 5.1, ale wszyscy oprócz Blackninja i doradcy technicznego firmy Audiocenter (którzy zasugerowali, że może się da) mówią, że mam za małe pomieszczenie.
Najlepsze jest to, że nawet proponując zapłatę za odsłuch nie jestem w stanie namówić do przyjazdu z sprzętem do mnie do domu. Pewnie dlatego, że to w najlepszym razie 100 km w jedna stronę.
Dodatkowym problemem jest to, że w promieniu 200 km wszyscy (sklepy z kolumnami MA) się specjalizują w elektronice i dysponuja następującym sprzętem do odsłuchu - z wybranych przeze mnie:
Białystok: Advance acoustic tak, harman HK z serii 300 tak, a 990 już nie
Olsztyn: Advance acoustic tak, harman HK z serii 300 tak, a 990 już nie
Suwałki: tylko Denon
Q21: Advance acoustic nie, harman HK 990 tak
Spróbuje jeszcze czy zejdę z tej ceny i trzeba zamawiać.
Aha rozmawiałem w Audiocenter (dystrybutor kolumn MA) i powiedzieli, że lepiej wziąść RX6 niz proponowane przez kogoś GS20.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Aha rozmawiałem w Audiocenter (dystrybutor kolumn MA) i powiedzieli, że lepiej wziąść RX6 niz proponowane przez kogoś GS20.
Haaahahahahahhaaaa, takich głupot to ja w życiu nie słyszałem. Jutro sobie do nich zadzwonię i porozmawiam tak dla zaspokojenia ciekawości dlaczego takie brednie wygadują jako dystrybutor. Ja powiem tak GSów i RXów nie ma nawet co porównywać, te pierwsze to cała półka wyżej, kto słyszał ten wie. Zmień doradców bo bardzo na tym stracisz.
PS. Chyba już wiem dlaczego tak mówią, bo jako dystrybutor nie mają na stanie GS tylko GX (które ostatnio zastąpiły GS) dużo droższe więc ich nie proponują. Za to mają RX więc po co mówić że lepiej brać GS jak ich nie mają. Tu już nie mam innych słów na nich jak skórw...y. Pogratulować takiego dystrybutora, już wiem gdzie nigdy niczego nie kupię.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byliśmy na szkoleniu w Las Vegas Firmy która wymyśliła system na świecie . Ich inżynierowie twierdzą że nie czegoś takiego jak za małe pomieszczenie do systemów kina domowego.
Na powierzchni 20 m2 prezentowali system 7,1 po to aby pokazać że nie ma ograniczeń. A byłem w większym szoku gdy zapytałem do jakiego pomieszczania najmniejszego można proponować zestaw 7,1. Odpowiedź była - do każdego.
Więc bez obaw Blackkninja ma rację.
 

SobocAnd

New member
Byliśmy na szkoleniu w Las Vegas Firmy która wymyśliła system na świecie . Ich inżynierowie twierdzą że nie czegoś takiego jak za małe pomieszczenie do systemów kina domowego.
Na powierzchni 20 m2 prezentowali system 7,1 po to aby pokazać że nie ma ograniczeń. A byłem w większym szoku gdy zapytałem do jakiego pomieszczania najmniejszego można proponować zestaw 7,1. Odpowiedź była - do każdego.
Więc bez obaw Blackkninja ma rację.
Ale sam się zapytałeś, gdzie mam zamiar postawić sprzęt jak przesłałem zdjęcia. Potem kilka osób napisało, że się nie da. I tylko Blackninja i potem Pan Grzegorz z Audiocenter powiedzieli, ze nawet pomieszczenie 3x3 się da. Powstała tylko dyskusja na trzy tematy:
1. czy kolumny fronty mogą być w rozstawie 5 m
2. czy odległość między frontami, a tylnymi może być ok 2,5 m
3. Czy jeżeli rozstaw przednich jest 5 m, to tylnich może być 4,5 m
 

SobocAnd

New member
Haaahahahahahhaaaa, takich głupot to ja w życiu nie słyszałem. Jutro sobie do nich zadzwonię i porozmawiam tak dla zaspokojenia ciekawości dlaczego takie brednie wygadują jako dystrybutor. Ja powiem tak GSów i RXów nie ma nawet co porównywać, te pierwsze to cała półka wyżej, kto słyszał ten wie. Zmień doradców bo bardzo na tym stracisz.
PS. Chyba już wiem dlaczego tak mówią, bo jako dystrybutor nie mają na stanie GS tylko GX (które ostatnio zastąpiły GS) dużo droższe więc ich nie proponują. Za to mają RX więc po co mówić że lepiej brać GS jak ich nie mają. Tu już nie mam innych słów na nich jak skórw...y. Pogratulować takiego dystrybutora, już wiem gdzie nigdy niczego nie kupię.
Proponowali mi zamiast GS kolumny GX tylko cena jaka mi powiedziano za nie. No cóż, najpierw kupię auto za 100 tyś, a potem GX :).
Może to dla kogoś niezrozumiałe, ale nie mam zamiaru szaleć. Miały być BX. Są RX gdyż żona powiedziała, że z BX pójdę do piwnicy, gdyz w głównym pokoju nie będzie sprzętu wyglądającego jak z głebokiej komuny - okleina. Wyższej klasy nie kupię, gdyż gdzieś się trzeba zatrzymać. Patrze na forum ludzie pytaja się o sprzęt za 3, 4, 5 tyś i ktoś im zawsze cos doradzi. Ja już mam 10 tyś.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Proponowali mi zamiast GS kolumny GX tylko cena jaka mi powiedziano za nie. No cóż, najpierw kupię auto za 100 tyś, a potem GX :).
Może to dla kogoś niezrozumiałe, ale nie mam zamiaru szaleć. Miały być BX. Są RX gdyż żona powiedziała, że z BX pójdę do piwnicy, gdyz w głównym pokoju nie będzie sprzętu wyglądającego jak z głebokiej komuny - okleina. Wyższej klasy nie kupię, gdyż gdzieś się trzeba zatrzymać. Patrze na forum ludzie pytaja się o sprzęt za 3, 4, 5 tyś i ktoś im zawsze cos doradzi. Ja już mam 10 tyś.
Czyli tak jak mówiłem, nie mają GSów, GX za drogie to wpychają ci RX mówiąc że GS są gorsze. To są buraki jakich mało i niech nikt nie próbuje mi mówić, że to brzydko z mojej strony tak pisać, bo to są buraki jakich mało. GS można znaleźć prawie w cenie RX tu nie ma się nad czym zastanawiać.

1. czy kolumny fronty mogą być w rozstawie 5 m
W pokoju 6 metrowym słabo to widzę, mam bardzo podobny pokój, kolumny stoją w kwadracie około 3x3m. jak rozsuwałem fronty powyżej tych 3m bas stawał się strasznie rozlazły. Naprawdę było to słychać.
2. czy odległość między frontami, a tylnymi może być ok 2,5 m
A niby co stoi na przeszkodzie. W systemach 5.1 czy tam 4.0 kolumny efektowe powinny być lekko przed, na równi lub lekko za słuchaczem jeśli tak jest jest ok.
3. Czy jeżeli rozstaw przednich jest 5 m, to tylnych może być 4,5 m
Jak najbardziej może być.

Co do pierwszego punktu kup sobie 4 monitory z serii RX czy GS i do tego subwoofer, problem rozwiązany. Jak mi ktoś napisze że w stereo sub to słabo, to nie wytrzymam więcej herezji dzisiejszego wieczoru.
 

SobocAnd

New member
GS można znaleźć prawie w cenie RX tu nie ma się nad czym zastanawiać..

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mi też mówiono, że rozstaw kolumn frontów to max 4 m, a u mnie meble mają 4,5 m
Jednak z ceną GS20 chyba trochę zaszalałeś :). Rx6 sprzedają mi za 3600 zł, natomiast GS znalazłem tak na szybko dwie oferty za ok 5900 zł. Swoja drogą wyglądają bardzo ładnie z tymi ramkami.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mi też mówiono, że rozstaw kolumn frontów to max 4 m, a u mnie meble mają 4,5 m
Jednak z ceną GS20 chyba trochę zaszalałeś :). Rx6 sprzedają mi za 3600 zł, natomiast GS znalazłem tak na szybko dwie oferty za ok 5900 zł. Swoja drogą wyglądają bardzo ładnie z tymi ramkami.
No może trochę i tak jeśli w takiej cenie masz RX. Na eBay są GS20 za 5000zł. Ale jak pisałem lepiej kup monitory (GS10 na eBayu za 2500zł para) i będziesz mógł je sobie ustawić w mniejszej odległości na regale. Tyle, że tu potrzebny będzie subwoofer. Z seri GS cena około 3800zł (można się potargować i mieć za 3500zł, sam planuje jego zakup, brzmienie rewelacja). Wyglądają ładnie i tak grają, to naprawdę inna liga niż RXy. Mieścisz się w cenie 9000zł za kolumny bez centralnego ale uwierz, że lepiej go nie mieć i mieć GSy niż mieć RX z centralnym.
 

SobocAnd

New member
Decyzja zapadła będę kupywał stereo. Pokoju na razie nie zmieniam, może będzie wyglądał na mniej zagracony.
Z GS10 jest to jakiś pomysł, ale wiąże się z nim bardzo lamerskie pytanie.
Rx6 są to kolumny sporo większe niż GS10, czy GX100 (pomijam na razie półkę cenową, a patrzę na ilość głośników w obudowie, pewnie też ich jakość odtwarzania muzyki).
Czy słuchając muzyki w stereo na GS10 lub GX100 będę miał jakość porównywalną z Rx6?
Pytanie jest związane z faktem iż porównujemy monitory z wyższej półki GS10, GX100 z frontami niższej półki czyli Rx6. Argumenty za: jest miejsce niezbędne do zainstalowania kolumn, większa możliwość ustawienia kolumn w moim pokoju. Argumenty przeciw: wydanie praktycznie takich samych pieniędzy jak na Rx, a nie wiem czy stosunek cena/ jakość jest wart takiej zmiany.
Napewno planuję do tego zestaw HK serii 990, więc w połowie przyszłego roku do zestawu dołączyłby subwoofer.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SobocAnd

New member
Wreszcie zdecydowałem

Dziękuję wszystkim za wcześniejsze uwagi. Dzięki wam zrezygnowałem z 5.1 i zdecydowałem się na dobre stereo. Jeszcze raz dziękuję, gdyż wiem, że zrobiłem dobrze.
Po wielu poszukiwaniach wiem już co chcę. Nie wiem czy jest to sprzęt najlepszy, ale bardzo fajnie brzmi i ładnie wygląda. Chciałem się trochę pochwalić :), gdyż uważam, wybór odpowiadającego mi sprzętu jest trudniejszy i wymaga więcej energii niż zakup mieszkania i samochodu razem wziętych :)
Wybrałem
Kolumny Xavian XC Duetto + wzmacniacz i CD Marantz Pearl Lite

Poniżej dwie rzeczy które nauczyłem się w trakcie poszukiwań:
- nie kupuj bez odsłuchu. Przykład: Kolumny w których się zakochałem MA RX6 z Marantzem Pearl Lite brzmiały tak jakby przede mną stała ściana dźwięku. Po pewnym czasie ich dźwięk stawał się trochę denerwujący chociaż nie wiem dlaczego, gdyż dla mnie brzmienie było ok. Po podłączeniu Xavianów, o których nigdy wcześniej nie słyszałem, z wcześniejszej ściany dźwięku nastąpiła zmiana jakby cały pokój był tym dźwiękiem wypełniony, dodatkowo dźwięki wydawały się jakieś ostrzejsze, a słuchanie stało się przyjemniejsze.
- nie sugerować się tylko ceną. Zestawienie Rx6 z tanim Audiolabem, daje dużo lepszy efekt niż te same kolumny z dużo droższym Marantzem Pearl Lite (sprzedawca coś tam mówił o tym, że jasne z jasnym to nie każdemu będzie odpowiadało)

Zostało jeszcze tylko dozbierać ostatnie 2 tysiące :)
Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam podobne odczucia. RX6 nie robią na mnie wrazenia. Po odsluchach BX6, gdzie wypadly genialenie myslalem, ze RX6 powala mnie na kolana, a tu nic takiego, jakbym slyszal JBL, no moze jednak troche lepiej. Czy wiecei moze gdzie w polsce posluchac mozna Canton Chrono SL vs MOnitor Audio RX6. Jak na razie RX6 nie domoagają przy Dali IKon 6 MK2. Brak powalającej sceny muzycznej, przestrzeni, czystosci i rzeskosci, energii, ktrore mozna uslyszec w Dali. Owszem, RX6 sa swietne, ale ajk na ta cene to brak im tego czegos, co przekonalo by mnie do zakupu.
 
Do góry